Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Watt » 27 stycznia 2014, 22:38

To muszę do góry nogami założyć chyba tą osłonkę :mrgreen:
Watt
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Elektroservice » 27 stycznia 2014, 22:54

Chrzanić wygląd, takie kinkiety nie są zbyt piękne bez względu na to jak wiszą :P
A co do halogenów to ja bym na Twoim miejscu Watt zainwestował w porządne diody o dobrym oddawaniu barw i wszystkie halodziadostwo wyeliminował. Wtedy byłoby idealnie.

P.S. Nie ma takiego pojęcia, jak za dużo światła :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Watt » 27 stycznia 2014, 23:09

Elektroservice napisał(a):Chrzanić wygląd, takie kinkiety nie są zbyt piękne bez względu na to jak wiszą :P
A co do halogenów to ja bym na Twoim miejscu Watt zainwestował w porządne diody o dobrym oddawaniu barw i wszystkie halodziadostwo wyeliminował. Wtedy byłoby idealnie.

Co to za źródło "halodziadostwo"? Na super diody nie ma pieniędzy, tak jak jest teraz to jest OK. Halogeny to 35W więc nie jest tak źle. Nie ma też szansy żeby wybuchło bo to są halogeny na 12V ;)
Elektroservice napisał(a):P.S. Nie ma takiego pojęcia, jak za dużo światła :twisted:

Jest nadmiar światła :P
Watt
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Witeku » 27 stycznia 2014, 23:19

No proszę Was... Kinkiet powieszony do góry nogami może jest efektywny oświetleniowo, ale za grosz w tym estetyki nie ma. To tak jakby OZPR-a powiesić bokiem
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Watt » 28 stycznia 2014, 16:46

Nie jest tak źle ;)
Watt
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Whites86 » 28 stycznia 2014, 18:03

Watt napisał(a):Nie jest tak źle ;)

jest tragicznie ;), już sam kinkiet za piękny nie jest, w dodatku powieszony w ten sposób to już totalna porazka :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Watt » 28 stycznia 2014, 18:06

Zastanawiam się nad wywaleniem kinkietów i montażem metalowych reflektorków z E14, w podobnym kolorze.
Watt
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez JeD » 28 stycznia 2014, 18:08

Watt napisał(a):Zastanawiam się nad wywaleniem kinkietów i montażem metalowych reflektorków z E14, w podobnym kolorze.


To nie kinkietów wina, tylko przekręconych. Bzdury pleciesz, że źle rozpraszają światło 2x60W świeczka matowa, i hula pięknie, a nie wydziwiać. Ma świecić dobrze, a nie kombinować i oszczędzać szczerze, więcej wydasz na te żarówki, niż Ci się to wzroci, to sztuczne robienie z siebie dusigrosza, żarowki reflektorowe świecące w dół z kinkietu ? :o :roll:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez Watt » 28 stycznia 2014, 18:14

Mówię po raz kolejny: ten pomysł z kinkietami i R63 wymyśliłem, jak dziadek powiedział, że potrzebuje oświetlenia kierunkowego (na stół). Po matowe świeczki musiałbym jechać do Interlumen, a skoro w sklepie elektrycznym, który mijam w drodze ze szkoły, były R63 Piły, to je wkręciłem i odwróciłem te kinkiety. Nie obraź się Jed, ale matowa świeczka nie będzie świecić tak samo dobrze jak R63 ;)
Watt
 

Re: Redukcja mocy oświetlenia mieszkania

Postprzez lumix26 » 28 stycznia 2014, 18:43

Ja na Twoim miejscu wywaliłbym wszystkie te oprawy na suficie i na ścianie a założyłbym fajne oprawy świetlówkowe i będzie jasno ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości