Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez FOX » 24 grudnia 2012, 00:35

Taki widok był najczęściej spotykany w latach 90 gdzie w momencie gdy na rynku pojawił się taki model lampek był sprowadzany tylko w identycznym beznadziejnym wykonaniu, niestety nikt nie przejmował się certyfikatami a kierował się ceną. Pewnie jeszcze ktoś pamięta podobnego wykonania lampki ale dodatkowo z plastikowymi obwódkami. Lampki były podzielone na 5 części po 20 lampek łączonych szeregowo z jedną żaróweczką wyposażoną w bimetal przerywający po rozgrzaniu. Całość bardzo ładnie świeciła tylko stwarzało to duże zagrożenie pożaru ponieważ żaróweczki nagrzewając się przetapiały plastikową obwódkę i często dochodziło wtedy do uszkodzenia styków.
W sumie obecnie nie jest wcale lepiej tym bardziej że sprzedawane na bazarkach produkty często mają podrabiane w produkcji certyfikaty i opis wprowadzający w błąd. Jakość jest tak beznadziejna że popękany przewód przy wtyczce jest często już w fabrycznie opakowanym produkcie. Dlatego przy zakupie lampek warto kierować się sprawdzoną marką a nie kupować tanich podróbek
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez bartek380V » 28 stycznia 2013, 09:03

Niestety najwieksze grzechy producenta tego badziewia to zbyt słaba mechanicznie i zbyt cienka izolacja obwodu lampek , oraz wyskakujace styki z oprawek -metalowe. Ktos co pozwala na sprowadzanie takiego czegos z CHIN itd (nie interesuje mnie) powinien poznac stan techniczny tych lampek. AZ dziw mnie bierze ze jeszcze nie ma zadnych wypadków ( odpukac w niemalowane ) :evil:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez LedLux » 7 kwietnia 2013, 07:11

Jeżeli chodzi o izolację jak i sam obwód-bardzo cienki,to mogę się zgodzić,często dochodzi do ich przepalania,już po kilku dniach świecenia,więc zawsze podczas ewentualnego zakupu lampek zwracajmy na to uwagę,w dużej kwestii to także dbanie o bezpieczeństwo.
LedLux
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 marca 2013, 12:23

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez bartek380V » 7 kwietnia 2013, 13:11

Trzeba naprawde bardzo uwazać. Przy obecnym trendzie zalewania naszego rynku wszystkim co z pochodzi CHIN ,kupienie tradycyjnych swiatełek choinkowych ktore spelnia oczekiwania bezpieczenstwa graniczy z cudem. Na szczescie coraz czesciej mozna kupic lampki z zasilaczem i roznymi kombinacjami swietlnymi ktore sa juz calowicie bezpieczne. Po pierwsze separacja ,po drugie obnizone napiecie (SELV) reszta wynalazków nadaje sie wg mnie tylko jako atrapa.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez JeD » 7 kwietnia 2013, 13:49

bartek380V napisał(a):Trzeba naprawde bardzo uwazać. Przy obecnym trendzie zalewania naszego rynku wszystkim co z pochodzi CHIN ,kupienie tradycyjnych swiatełek choinkowych ktore spelnia oczekiwania bezpieczenstwa graniczy z cudem. Na szczescie coraz czesciej mozna kupic lampki z zasilaczem i roznymi kombinacjami swietlnymi ktore sa juz calowicie bezpieczne. Po pierwsze separacja ,po drugie obnizone napiecie (SELV) reszta wynalazków nadaje sie wg mnie tylko jako atrapa.


Ja na choince mam lampki zewnętrzne z bardzo grubym kablemi i obudowanymi żaróweczkami
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez bartek380V » 7 kwietnia 2013, 18:44

XXXJeDXXXX napisał(a):
bartek380V napisał(a):Trzeba naprawde bardzo uwazać. Przy obecnym trendzie zalewania naszego rynku wszystkim co z pochodzi CHIN ,kupienie tradycyjnych swiatełek choinkowych ktore spelnia oczekiwania bezpieczenstwa graniczy z cudem. Na szczescie coraz czesciej mozna kupic lampki z zasilaczem i roznymi kombinacjami swietlnymi ktore sa juz calowicie bezpieczne. Po pierwsze separacja ,po drugie obnizone napiecie (SELV) reszta wynalazków nadaje sie wg mnie tylko jako atrapa.


Ja na choince mam lampki zewnętrzne z bardzo grubym kablemi i obudowanymi żaróweczkami

Czyli wzmocniona izolacja-super ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Luk » 9 kwietnia 2013, 10:35

Ja mam lampki choinkowe, z których urwała się wtyczka :shock: Musiałem dorobić nową.
Pewnie też to był jakiś szmelc...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Utilizer » 31 maja 2013, 19:00

Coś tragicznego :twisted:

Obrazek

Obrazek

Gruba miedziana żyła :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MercuryFenix » 31 maja 2013, 20:40

A na wtyczce pewnie wybite "~250V 6A" :mrgreen:


(z własnej autopsji :roll: )
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Utilizer » 31 maja 2013, 20:41

250V 2,5A :mrgreen:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości