Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez LedLux » 8 listopada 2013, 14:19

Już niedługo zacznie się ten gorący okres kiedy to każdy rzuci się do kupna żarówek,lampek,przewodów i kabli- jednak jak słusznie zauważyliście- trzeba naprawdę bardzo uważać aby nie być potem rozczarowanym co do ich jakości.
LedLux
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 marca 2013, 12:23

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Watt » 8 listopada 2013, 14:29

Najlepsze opinie mam o lampkach firm Bulinex i Rum-Lux, one mają grube przewody i porządne oprawki żarówek. Na resztę nawet nie patrzę.
Watt
 

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez toomm40 » 8 listopada 2013, 23:21

najlepsze lampki to są kultowe z PRL , mam do nich sentyment. moje domowe działają już niemal 40 lat bezawaryjnie
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Watt » 9 listopada 2013, 10:15

No to jest oczywiste, że lampki z PRLu są najlepsze. Mam takie na działce,muszę kupić w Inter-Lumen żaróweczki do nich i je odpalić :D
Watt
 

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MercuryFenix » 20 grudnia 2013, 00:22

Nie tylko PeeReL-owskie wyroby są dobrze wykonane, już nie przesadzajmy z tym :)
Zainwestujecie te 40-50 zł, i macie już dobrze wykonany komplet diod LED wraz z programatorem które nie rozsypią się przez kilka lat, naprawdę ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez qba » 20 grudnia 2013, 05:45

Ja widziałem w sprzedaży komplety współczesnej produkcji, zewnętrznie bardzo podobne do tych PRLowskich.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez amisiek » 20 grudnia 2013, 09:13

Wszystkie testowane przez klubowiczów z SP5 lampki choinkowe z diodami LED robią bardzo silne zakłócenia radiowe. Diody są sterowane przebiegami prostokątnymi lub piłokształtnymi, bardzo bogatymi w harmoniczne, a kilkunastometrowe przewody działają jak antena. U kolegi na wsi sąsiedzi powiesili na świerku przed domem taką diodową girlandę i zawala mu to zakłóceniami cztery najniższe pasma. Dekoracje świąteczne są w tym szczególnie mocne.
A tymczasem lampki choinkowe z PRL nie miały tego problemu!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez slaweklampy » 20 grudnia 2013, 14:37

Witam

W lampkach choinkowych LED zasilanych bezpośrednio napięciem 230V stosowana jest regulacja fazowa. Poszczególne obwody sterowane są przez tyrystory w obudowach TO-92, całość zasilana jest przez mostek prostowniczy krzemowy.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez Lampka » 20 grudnia 2013, 15:21

Ja kupiłem w tym roku lampki ledowe na choinkę, różnokolorowe, też z progamatorem. Będą współgrały z lampkami żarowymi, z wtykanym trzonkiem. U mnie w domu były komplety tych lampek z wtykanymi żarówkami od zawsze i były bardzo wytrzymałe. Musiały być kupione na początku lat 90-tych, do tej pory wiele z tych żarówek działa. Poza tym gdy jedna padnie, to komplet dalej świeci. U dziadków, dawniej były lampki z gwintem, ze świecowymi żarówkami, ale do dziś w pełni sprawny i bez napraw, przetrwał tylko 1 komplet. Co ciekawe, przynajmniej 2 żarówki w tym komplecie nadal są fabrycznie oryginalne! (wychodzi, że mają ze 40 lat za sobą)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampki choinkowe a bezpieczeństwo

Postprzez MercuryFenix » 20 grudnia 2013, 21:57

amisiek napisał(a):Wszystkie testowane przez klubowiczów z SP5 lampki choinkowe z diodami LED robią bardzo silne zakłócenia radiowe. Diody są sterowane przebiegami prostokątnymi lub piłokształtnymi, bardzo bogatymi w harmoniczne, a kilkunastometrowe przewody działają jak antena. U kolegi na wsi sąsiedzi powiesili na świerku przed domem taką diodową girlandę i zawala mu to zakłóceniami cztery najniższe pasma. Dekoracje świąteczne są w tym szczególnie mocne.
A tymczasem lampki choinkowe z PRL nie miały tego problemu!

No tak, bo te z PRL z kolei nie miały generatora przebiegu świecenia. ;)
Dla mnie jednak LED są lepsze (TO OCZYWIŚCIE MOJE ZDANIE) a te z PRL nadają się do muzeów :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron