Wymiana oświetlenia w pokoju

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez KaszeL » 14 stycznia 2015, 09:28

Elektroservice napisał(a):
amisiek napisał(a):Skoro nigdy nie próbowałeś Graphicy to nie masz o tym pojęcia. Świetlówki 9xx wydają się jaśniejsze od 8xx o tej samej temperaturze barwowej lub porównywalne. Tak działają nasze, ludzkie oczy.


A skąd wiesz, czy nie próbowałem ;)
Tak się składa że mogłem porównać na własne oczy rury 8xx z 9xx. Nie u mnie w pokoju bo w życiu nigdy nie kupię takiej świetlówki, ale w jednej z hurtowni elektrycznych była wystawka z różnymi rurami i 9xx wypadały słabiej względem ilości światła w porównaniu z 8xx. Jakości światła nie miałem jak porównać bo to wszystko na raz świeciło jedno przy drugim, ale to akurat jak kto lubi.


Czyli nie próbowałeś. Chodzi o porównanie jasności _pomieszczenia_ oświetlanego takimi rurami, a nie porównanie jasności rur w próbniku barw. Tam to i owszem 9xx wydają się ciemniejsze, szkoda, że ja założysz je do oprawy to efekty są zgoła odwrotne.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez Beton » 14 stycznia 2015, 10:52

Elektroservice napisał(a):Kije w BN wyglądają po prostu wstrętnie :roll:
Mogłeś najpierw spróbować rur z serii 8xx, miałbyś jaśniej i na pewno też by Ci to światło przypasowało.


Przed kilkoma laty założyłem w pokoju zwykłe lumiluxy 840 do BMKs i uznałem, że jednak dam sobie spokój ;). Fakt, było bardzo jasno, ale jakość była widocznie gorsza od 9xx. Wcześniej myślałem, że 10% różnicy to niewiele, ale jednak. W pokoju wcale nie jest ciemno, a jak widać na zdjęciach, jest dużo jaśniej niż przy kompakcie. Wolę jednak lepszą jakość światła kosztem strumienia, w dodatku w pokoju często robię zdjęcia przedmiotów na aukcje, i jeśli mój halogen-doświetlacz wysiądzie, będę mógł spokojnie awaryjnie robić przy świetle świetlówek :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez toomm40 » 14 stycznia 2015, 12:41

no, jakość światła na pewno widać , to prawda. niby między 8xx a 9xx niedaleko, ale jednak zupełnie inna kultura, jak sobie zaświecimy 9xx 8-)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez Watt » 14 stycznia 2015, 15:45

Niestety, pomiędzy 8xx i 9xx jest ogromna przepaść. Skoro można bez problemu dostać 9xx, to po co świecić gorszymi rurami :?: Świecenie rurami 7xx i 6xx w pokoju to już pominę ;)
Watt
 

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez Elektroservice » 14 stycznia 2015, 17:06

Watt napisał(a):Niestety, pomiędzy 8xx i 9xx jest ogromna przepaść. Skoro można bez problemu dostać 9xx, to po co świecić gorszymi rurami :?: Świecenie rurami 7xx i 6xx w pokoju to już pominę ;)


Bo po co przepłacać :mrgreen:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez JeD » 14 stycznia 2015, 17:12

Za dobre Ra, sam niedługo do mojej OSOm takie zastosuje :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez FOX » 14 stycznia 2015, 17:18

Elektroservice napisał(a):
Watt napisał(a):Niestety, pomiędzy 8xx i 9xx jest ogromna przepaść. Skoro można bez problemu dostać 9xx, to po co świecić gorszymi rurami :?: Świecenie rurami 7xx i 6xx w pokoju to już pominę ;)


Bo po co przepłacać :mrgreen:


w sumie po co, od razu lepiej zamontować SOXa, oszczędności będą duże :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez Watt » 14 stycznia 2015, 17:23

Ewentualnie lampę naftową. Nafta jest tańsza od prądu, no i Ra 100. Niestety, barwa światła to jakieś 1800K, ale można zastosować niebieski filtr :P
Watt
 

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez amisiek » 14 stycznia 2015, 17:38

I nie trzeba się obawiać o instalację elektryczną, o kable, złącza itp.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wymiana oświetlenia w pokoju

Postprzez litak1 » 14 stycznia 2015, 18:06

Watt napisał(a):Ewentualnie lampę naftową. Nafta jest tańsza od prądu, no i Ra 100. Niestety, barwa światła to jakieś 1800K, ale można zastosować niebieski filtr :P

Ra 100 przy tej 1800K to w odwzorowaniu światła dziennego (5800-6500) zapewne mniej niż Ra 30 :)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości