Świetlówki w mieszkaniu

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez rtęciówka » 4 stycznia 2008, 14:43

CDM napisał(a):
FOX napisał(a):Ale czy to dobry pomysł by stosować świetlówkę w lodówce przecież jak się ciągle coś z niej wyjmuje to zmniejsza się trwałość źródła światła od częstego zapalania i gaszenia
Tak, ale ona jest na elektronice, jak otwierasz lodówkę, to już świeci. Tak na marginesie: to jest daylight, w lodówce jest tak fajnie, chłodnoniebiesko..

Chłodne światło do chłodnego miejsca pasuję :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez qba » 4 stycznia 2008, 14:50

Też uważam, że śweitlówka w lodówce ciekawie wygląda, choć sam mam żarówkę. Świetlówek liniowych za dużo w domu nie mam. Właściwie tylko nad blatami w kuchni.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8357
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez andrzejlisek » 4 stycznia 2008, 20:08

Nie słyszałem o lodówce ze świetlówką. Ale i tak lodówkę otwiera się na krótko, więc nie będzie wyraźnej różnicy w zużyciu energii elektrycznej.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez Bartek » 7 stycznia 2008, 19:03

:arrow: rteciówka, myślę,że tak, musiałbym kiedyś kogoś poprosić,żeby mnie w niej zamknął, to wtedy sprawdzę :mrgreen: Ta świetlówka jest tam oryginalnie

Koło drzwi powinien być taki "wihajster",który odpowiada za zgaszenie światła. Jak go nie ma to świetlówka świeci ciągle, jak jest to go naciśnij i się dowiemy :mrgreen:
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez rtęciówka » 7 stycznia 2008, 19:05

Niemożliwe, żeby w nowoczesnej lodówce ciągle świeciła świetlówka :lol: Musi być wyłączana z zamknięciem drzwi ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez swietlik » 12 stycznia 2008, 22:02

CDM chyba już zapomniałeś co to żarówki ;)
Ja w swoim mieszkaniu mam głównie świetlówki kompaktowe zintegrowane. W łazience mam tylko żarówki z powodu częstego zapalania -żarówka to znosi dobrze a świetlówka szybko by się zniszczyła :|

Jako nocne oświetlenie (korytarz i łazienka) stosuję białe diody, które świecą się bez przerwy. Pobór mocy przez jeden układ to mniej niż 0,8W :D :D a w nocy światło dwóch ledów zupełnie starcza :)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez CDM » 13 stycznia 2008, 14:09

Świetlówka PL-L 24W w kinkiecie padła po trzech latach ciągłej eksploatacji, a więc wyłączania i włączania, a i tak wkładałem używaną, wiec nie jest chyba tak źle? Dużo zależy od startera, ja mam zastosowany DEOS,jeszcze z RFN za czasów Kohl-a, zapłon następuje prawie natychmiast, elektrody są podgrzewane bardzo krótko.Na starym mieszkaniu miałem w łazience KS-a 18W, wymieniałem rurę po 4ech latach. Co do zwykłych żarówek, to jest ich trochę, nie przesadzajmy ;) Co ciekawe, nie mam nawet do czego wkręcić żarówki E27
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez Beton » 14 listopada 2008, 16:38

Ostatnio zdobyłem belkę chyba farel i chciałbym ją zainstalować w pokoju.Czy to niezdrowe może?W końcu mało kto ma świetlówki w domu.

ps.Nie wiedziałem gdzie zapytać,mam świetlówkę autobusową chyba,6 wat,na 12 lub 24 volt,jak to odpalić?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez DocBrown » 14 listopada 2008, 17:35

Co do świetlówek w domu, to nie jest to niezdrowe, u mnie w pokoju świecą 4 belki BN140 w każdej rura 40W daylight i nic złego mi się nie stało, a długi czas już tak świecę, to głupi mit, że świetlówki szkodzą, a co do tej autobusowej, to podłącz ją do zasilacza 12V, jak nie zapali to pod 24V, tylko musisz mieć zasilacz dający prąd stały.
DocBrown
 

Re: Świetlówki w mieszkaniu

Postprzez Beton » 14 listopada 2008, 18:00

no niestety mam tylko zmienny chyba....świeci się po obu stronach na pomarańczowo

a i czy nie trzeba żadnych starterów ani nic do tego?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość