Goleszów

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Goleszów

Postprzez cieszyn » 31 sierpnia 2007, 20:57

Sorry, ale Goleszów nie jest miastem, tylką wsią, jednak skoro nie ma takiego wątku ... Nie wiem, czy warto zakładać, choć wg moich dzisiejszych łowów, jest tam sporo antyków, a te lubię najbardzej :mrgreen:

Pierwsze zdjecie powstało przypadkiem. Stanąłem autem koło sklepu, patrzę, jakiś stary głośnik - kołchoźnik sobie wisi. Podchodzę bliżej - nic z tego. Lepiej, to jest stara oprawa, z której odpadł klosz.
A11.JPG
A11.JPG (41.67 KiB) Przeglądane 4373 razy

Myślę, coś przerobione na kształt wiadra. Ale wygląda zbyt fachowo no i ma uchwyty na klosz ...
A12.JPG
A12.JPG (107.47 KiB) Przeglądane 4374 razy

A13.JPG
A13.JPG (47.49 KiB) Przeglądane 4369 razy


Więc zajrzałem bestii do pyska ... a tam chyba gwint na zwykłą żarówkę, no chyba, że one są podobne lub takie same jak gwinty na lampy, nigdy lampy nie widziałem z bliska...
B1.JPG
B1.JPG (68.21 KiB) Przeglądane 4367 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goleszów

Postprzez rtęciówka » 31 sierpnia 2007, 21:09

Ta oprawa mogła być na LRF-a 125W -posiada trzonek E-40 -taki sam jak zwykła żarówka ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Goleszów

Postprzez mirek » 31 sierpnia 2007, 21:10

To jest najstarsza wersja ORP-250 (400?) pozbawiona klosza.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Goleszów

Postprzez cieszyn » 31 sierpnia 2007, 21:17

To jest najstarsza wersja ORP-250


Czy to znaczy, że to jest unikat (no, może nie BIAŁY KRUK) i trudno takie spotkać na żywo? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goleszów

Postprzez cieszyn » 31 sierpnia 2007, 21:30

Jaki kruk no bez przesady


Ale spokojnie, ja się nie podniecam i nie mam takich ambicji, zresztą napisałem NIE - Biały Kruk. To jest forum amatorów i zawodowców, piszemy trochę na luzie, trochę na poważnie i niech tak pozostanie ;)
Nie łapmy sie za słówka, bo to na nic
Myślę, że dla każdego z nas działanie na tym Forum to frajda i relaks, tak? :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goleszów

Postprzez cieszyn » 31 sierpnia 2007, 21:37

Staszku przejrzyj dokładnie wątki na Forum o starych oprawach


Masz rację Mirku - tam jest odpowiedź, co sfociłem :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goleszów

Postprzez mirek » 31 sierpnia 2007, 21:38

Może źle to co napisałem zabrzmiało ;) ale tak jakoś się napisało. Ja oczywiście też podchodzę do Forum zrelaksowany.
A wracając do oprawy - jest to typowa oprawa wnętrzowa - nie mniej jednak na zewnątrz też się da ją spotkać. Nie jest to coś częstego ale jak widać (po zdjęciach innych osób na Forum) nie jest to coś unikalnego ;).
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Goleszów

Postprzez cieszyn » 31 sierpnia 2007, 21:55

No, to dla mnie dużo nowości - bo myślał ja, że te oprawy to tylko były stosowane na zewnątrz. :roll:
Dzięki Mirku za wyjaśnienia.

Staram się tak pisać, żeby nikogo nie urazić, a to się czasem przez nieuwagę zdarza i to bez żadnej złej woli, tak jak tu.
Cieszmy się tym Forum i niech zawsze będzie dla nas relaksem, pasją, radością dzielenia się z innymi, nawet, gdy nie są zawodowcami
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goleszów

Postprzez neon44 » 31 sierpnia 2007, 22:05

mirek napisał(a):A wracając do oprawy - jest to typowa oprawa wnętrzowa - nie mniej jednak na zewnątrz też się da ją spotkać. Nie jest to coś częstego ale jak widać (po zdjęciach innych osób na Forum) nie jest to coś unikalnego ;).


Skoro wnętrzowa to napewno dobrze ją wykonywano, tzn izolacja przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Wielokrotnie można było wszak spotkać ORP2 która też jest wnętrzowa na zewnątrz. Czy zatem Mirku masz jakieś info na temat tego czy oprawa wnętrzowa pracująca na zewnątrz nie ulegałaby częstszym awariom bądź innym usterkom ze względu na mróż, zawilgocenie i tp :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Goleszów

Postprzez neon44 » 31 sierpnia 2007, 22:08

cieszyn napisał(a):No, to dla mnie dużo nowości - bo myślał ja, że te oprawy to tylko były stosowane na zewnątrz. :roll:
Dzięki Mirku za wyjaśnienia.

Staram się tak pisać, żeby nikogo nie urazić, a to się czasem przez nieuwagę zdarza i to bez żadnej złej woli, tak jak tu.
Cieszmy się tym Forum i niech zawsze będzie dla nas relaksem, pasją, radością dzielenia się z innymi, nawet, gdy nie są zawodowcami


Fotki bardzo klimatyczne, WYPAS, Tak Trzymaj Staszku. Po raz pierwszy zobaczyłem ORP wewnątrz dzięki Twoim zdjęciom :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości