Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Ciekawe przykłady oswietlenia w poszczególnych województwach oraz ich miasteczkach i wsiach

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez cieszyn » 6 września 2007, 07:33

Panowie - niezmierne dzięki za Wasze słowa uznania - pstrykam tylko i już zdjęcie gotowe :D :D

A temat starych opraw na polskich wsiach NAPRAWDĘ czeka jeszcze na dokładne zbadanie i odkrycie.
Jestem przekonany :!: :!: , że jeszcze sporo nas czeka niespodzianek od tej strony - zachęcam zatem kolegów do uważnego oglądania wiejskich dróg, a szczególnie okolic dawnych PGR-ów, POM-ów, Kółek Rolniczych, Zakładów Mleczarskich (o, właśnie, mam przecież trochę świeżych zdjęć z mleczarni w Bażanowicach - zaraz je wystawiam)

Moim marzeniem jest spotkać trumienkę mającą w sobie 2 lampy ... :roll:

Moją chorobą oświetleniową z lekka się już zaraził mój syn i doniósł mi, (jadąc autobusem do szkoły to wypatrzył), że w Warszawie jest jakaś trumienka, wiem gdzie, blisko Grota Roweckiego, muszę podjechać i cyknąć.

Paweł, czy Ty wiesz, czy widziałeś, żeby gdzieś w Warszawie były jeszcze trumienki :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez swietlik » 6 września 2007, 11:20

neon44 napisał(a):Oto kolejne trumienki, które znikną za chwilę z krajobrazu
W miejscu gdzie stoją słupy z trumienkami za dwa lata pobiegnie autostrada A4 w kierunku Tarnowa

A może zostawią te słupy, do opraw wkręcą WLSP i to one będą oświetlać autostradę ;) :lol:

cieszyn napisał(a):Moim marzeniem jest spotkać trumienkę mającą w sobie 2 lampy ... :roll:

Ajjj... marzenia ściętej głowy :) Nie było trumienek na dwie lampy. Wątpie czy by zmieściły się tam dwa LRF 250W, co do LRF 125W to raczej by weszły :)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez neon44 » 6 września 2007, 12:02

swietlik napisał(a):A może zostawią te słupy, do opraw wkręcą WLSP i to one będą oświetlać autostradę ;) :lol:


:lol: Nie sądzę. Autostrada na terenie niezabudowanym nie jest oświetlana tylko na węzłach. Poza tym WLSP w starych oprawach nie spełniają dzisiejszych norm i standardów oświetlenia
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez cieszyn » 6 września 2007, 13:06

cieszyn napisał(a):
Moim marzeniem jest spotkać trumienkę mającą w sobie 2 lampy ...


Ajjj... marzenia ściętej głowy Nie było trumienek na dwie lampy. Wątpie czy by zmieściły się tam dwa LRF 250W, co do LRF 125W to raczej by weszły


Chyba masz rację, Świetlik, choć coś mi po głowie łazi, że widziałem tu na forum taką trumienkę na 2 lampy, może to była jakaś samoróba? A może mi się myli z ORZ-3 z 2 lampami (ale to już nie jest trumienka) ??
orz3_03.jpg
orz3_03.jpg (36.79 KiB) Przeglądane 2819 razy


Ktoś kojarzy trumienkę z 2 lampami :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez neon44 » 6 września 2007, 13:29

Nie ma i nigdy nie było trumienek z dwiema lampami a na zdjęciu przez Ciebie zacytowanym jest ORZ-3
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez cieszyn » 6 września 2007, 14:32

Nie ma i nigdy nie było trumienek z dwiema lampami a na zdjęciu przez Ciebie zacytowanym jest ORZ-3


No to sprawa jasna.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez Paweł » 6 września 2007, 23:46

Staszek, tak, jeszcze są trumienki :) Znajdziesz je w dzielnicy Włochy, na części ulic w okolicy al. Krakowskiej (po stronie jezdni wyjazdowej z W-wy) na terenie osiedli Okęcie, Opacz Wielka i Załuski (są tam też ORZ6 przy lokalnej trylinkowej drodze wzdłuż al. Krakowskiej i ORZ7-2 na niskich słupach na wysokości korytarza powietrznego Lotniska Okęcie), w dzielnicy Wawer trumienki z 1990r. na głównej ul. Patriotów (jezdnia wschodnia wzdłuż torów PKP) na wysokości osiedli Radość, Miedzeszyn Nowy i dalej w os. Falenica są ORZ7 a przede wszystkim w dzielnicy Praga Południe na os. Gocławek w obszarze po zachodniej stronie ul. Marsa między torami PKP a ul. Grochowską (kilkanaście ulic), odmalowane trumienki są przy uliczce Modrzewiowej na Grochowie między ul. Grochowską a Al.J.Waszyngtona. Pewnie jest ich więcej (wydaje mi się że jeszcze na paru ulicach Białołęki z zabudową jednorodzinną) ale w tak dużym mieście nie da się być wszędzie i gdy nie było mnie na tym forum to aż takiej uwagi na oprawy nie zwracałem jak obecnie ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez cieszyn » 7 września 2007, 07:33

Staszek, tak, jeszcze są trumienki Znajdziesz je


Dzięki Paweł, widzę, że jesteś prawdziwą kopalnią wiedzy o oświetleniu Warszawy :P
Mamy zatem pracy na lata, to znaczy szukania i cykania zdjęć, o ile wcześniej te oprawy ktoś nie zdejmie albo same nie spadną ze starości i przez korozję.

A co do tego zwracania uwagi na oprawy to masz rację. Jak jadę autem z żoną po mieście (objętnie jakim), to często wychylam łeb do góry to w lewo to w prawo.
Żonka niestety już odkryła moją pasję i mówi mi - Ty jesteś LATARNIK! :o

A swoją drogą, ciekawe, co każdy znas rozumie pod pojęciem Latarnia.
Dla mnie ma kilka znaczeń:
- latarnia używana na wsi, czyli kwadratowa oprawa, w środku lampa naftowa, świeczka, żarówka z baterią
- uliczne źródło światła zasilane gazem lub prądem (chyba najczęstsze skojarzenie pojęciowe)
- wszelkie oprawy uliczne, te na słupie, te na przewieszkach itp.
Czy w nazewnictwie, jakie obowiązuje tu na forum, słowo LATARNIA ma przypisane jakieś konkretne znaczenie, czy to zależy od używającego tego słowa ???

Tu znowu aż się prosi, żeby nawiązać do proponowanego przeze mnie tematu Bazy Wiedzy. W niej mógłby powstać swego rodzaju słownik podstawowych pojęć typu co to jest: Oprawa, Lampa, Żarówka, Przewieszka, Windka Korbowa itd.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez Paweł » 7 września 2007, 14:05

Dzięki :D No fakt, jest co popstrykać aparatem :)
No to już nie da się ukryć że zaraziłeś się tym hobby :D :mrgreen:
Słowo "latarnia" ma wiele znaczeń w mowie potocznej a dla mnie jest to słup z oprawą oświetleniową i wkręconą lampą :)
Taki temat by się przydał.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puńców, Dzięgielów koło Cieszyna

Postprzez mirek » 7 września 2007, 15:20

Paweł napisał(a):Słowo "latarnia" ma wiele znaczeń w mowie potocznej a dla mnie jest to słup z oprawą oświetleniową i wkręconą lampą

Ta definicje jest moim zdaniem najbardziej logiczna - latarnia to słup + wysięgnik (głowica) + oprawa wraz ze źródłem światła.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości