Reklama - nie tylko plakat

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Reklama - nie tylko plakat

Postprzez andrzejlisek » 13 czerwca 2008, 11:29

W Poznaniu można zobaczyć reklamę w postaci kolorowej ramki, szczerze mówiąc, nie wiem, co reklamuje, wiem, że chodzi o jakieś darmowe minuty w Plusie.

Zawsze myślałem, że jedyną formą reklamy na przystankach są plakaty podświetlane zwykłymi świetlówkami, i że nic więcej nie można zrobić niż zgłosić projekt plakatu (lub przynieść sam plakat) i będzie on powieszony we wskazanym miejscu.

Okazuje się, że jak ktoś chce otwór i jakiś neon zamiast standardowych świetlówek do podświetlania plakatu, to nie ma problemu, ale jakoś nigdy wcześniej z takim czymś się nie spotkałem na przystankach (nie przypominam sobie), jakby to była jakaś nowość. Tylko musi przyjść ktoś, kto wymontuje świetlówki i zamontuje neon.

Zupełnie z boku są pozostawione dwie świetlówki (jedna widoczna na zdjęciu), ale świetlówki nie świecą, świeci tylko neon, który wbrew temu, co widać w dzień, świeci na zielono.
Załączniki
Reklama1.jpg
Reklama1.jpg (58.74 KiB) Przeglądane 8919 razy
Reklama2.jpg
Reklama2.jpg (61.05 KiB) Przeglądane 8919 razy
Reklama3.jpg
Reklama3.jpg (22.77 KiB) Przeglądane 8918 razy
Reklama4.jpg
Reklama4.jpg (54.5 KiB) Przeglądane 8917 razy
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez rtęciówka » 13 czerwca 2008, 12:49

Reklama jest z drugiej strony, prawda? Bo chyba ten neon nie jest tak sam w sobie reklamą...
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez andrzejlisek » 13 czerwca 2008, 18:37

Z obu stron jest tylko taka czarna plansza.

Tą reklamę założyli chyba jeszcze wtedy, jak w telewizji i na billboardach pokazywali same te ramki, bez pokazywania co się reklamuje, dopiero później pojawiały się hasła.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez cieszyn » 13 czerwca 2008, 20:45

Ten neon jest zrobiony w kształcie takiego dymka, tak?

Może to dopiero wypełnią jakąś treścią???

Ostatnio jakaś sieć komórkowa wali takie reklamy papierowe z takim dymkiem, i pisze, że robić nie trzeba nic. Czysta manipulacja.

Albo weźmy MEDIA MARKT - i ich głupie hasło: NIE DLA IDIOTÓW !!! Czyli, jak ja kupuję elektronikę nie u nich, to jestem idiotą!
Ale to prymitywne, głupie i obrażające potencjalnego klienta, jakiś matoł to wymyślił, nie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez andrzejlisek » 14 czerwca 2008, 17:20

Co do neonu, to rzeczywiście jest to kształt dymka, tak, jak w reklamie i widać na fotce.

Co do Media Markt to ciekawe, po co zmieniali hasło, było "Powinni tego zabronić".
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez rtęciówka » 15 czerwca 2008, 12:19

cieszyn napisał(a):Albo weźmy MEDIA MARKT - i ich głupie hasło: NIE DLA IDIOTÓW !!! Czyli, jak ja kupuję elektronikę nie u nich, to jestem idiotą!
Ale to prymitywne, głupie i obrażające potencjalnego klienta, jakiś matoł to wymyślił, nie?

W zeszłym roku Media Markt zrobiło reklamę z kobietą trzaskającą reklamówką o beton. Na reklamówce wyraźnie było widać napis "Saturn". A Saturn odpłacił się reklamą z hasłem: "Znowu zrobili z Ciebie idiotę??", pamiętacie? To było dobre :) :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez cieszyn » 15 czerwca 2008, 16:20

Tak, pamiętam - to dowód matołectwa obu sieci handlowych, którym się wydaje, że głupimi hasłami i głupimi reklamami przyciągną do siebie tłumy klientów

Tak naprawdę mają nas za półgłówków, którzy muszą im przynosić dochody
Potrzeba prawdziwej konkurencji, wtedy się okaże, kto i jak szanuje klienta.

Widać świat idzie do tyłu, to są zachowania kiedyś niedopuszczalne, czy na tym ma polegać postęp, że nie szanuje się klientów ???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez Paweł » 16 czerwca 2008, 18:15

Ten dymek to logo marki komórkowej dla dzieci i młodzieży - 36.6 ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez lampa123 » 11 września 2008, 19:52

rtęciówka napisał(a):
cieszyn napisał(a):Albo weźmy MEDIA MARKT - i ich głupie hasło: NIE DLA IDIOTÓW !!! Czyli, jak ja kupuję elektronikę nie u nich, to jestem idiotą!
Ale to prymitywne, głupie i obrażające potencjalnego klienta, jakiś matoł to wymyślił, nie?

W zeszłym roku Media Markt zrobiło reklamę z kobietą trzaskającą reklamówką o beton. Na reklamówce wyraźnie było widać napis "Saturn". A Saturn odpłacił się reklamą z hasłem: "Znowu zrobili z Ciebie idiotę??", pamiętacie? To było dobre :) :D

http://pl.youtube.com/watch?v=40WsOmDI4WU
http://pl.youtube.com/watch?v=TT1heQkYQDo
To jest dobre :D
http://pl.youtube.com/watch?v=DJ2Cpvv2atQ&NR=1
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Reklama - nie tylko plakat

Postprzez cieszyn » 11 września 2008, 23:10



No!

Choć raz niezgodnie z reklamą "nie dla idiotów"
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości