sygnalizatory świetlne

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez DarekG » 29 lutego 2012, 10:50

No dokładnie według mnie to we wszystkich skrzyżowaniach kierowanych sygnalizacją świetlną w polsce powinno to wejść w życie czyli albo sekundniki albo pulsujące/migające światło zielone tak jak jest dla sygnalizacji dla pieszych. Myślę że bezpieczeństwo poprawiło by się na drogach, a tak to najgorsza jest ta niepewność dojeżdzając do skrzyżowania czy czasem nie będziemy gwałtownie hamowali bo wyskoczy nam żółte, a wiadomo na czerwonym lepiej nie przeskakiwać :roll:
Dobrze jest obserwować też sygnalizacje dla pieszych jak jedziemy autem bo ona nam troche pomaga napewno wiecie o co mi chodzi.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez Falcon » 29 lutego 2012, 17:26

DarekG napisał(a):No dokładnie według mnie to we wszystkich skrzyżowaniach kierowanych sygnalizacją świetlną w polsce powinno to wejść w życie czyli albo sekundniki albo pulsujące/migające światło zielone tak jak jest dla sygnalizacji dla pieszych. Myślę że bezpieczeństwo poprawiło by się na drogach, a tak to najgorsza jest ta niepewność dojeżdzając do skrzyżowania czy czasem nie będziemy gwałtownie hamowali bo wyskoczy nam żółte, a wiadomo na czerwonym lepiej nie przeskakiwać :roll:
Dobrze jest obserwować też sygnalizacje dla pieszych jak jedziemy autem bo ona nam troche pomaga napewno wiecie o co mi chodzi.



To byłoby naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.

Niestety obecnie oraz rzadziej to będzie stosowane z racji przejścia z układów stałoczasowych na tzw. "inteligentne" wzbudzane. W przypadku takiej sygnalizacji nie ma stałych cyklów zmiany świateł a więc "sekundnik" często nie wyświetlałby nic, albo jakieś bzudry. Dlatego przy nowych instalacjach sygnalizacji już się prawie nie stosuje tych "sekundników". A szkoda, we Wrocławiu jest ich pełno i bardzo mi się to podobało.
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez cieszyn » 29 lutego 2012, 20:49

Jak widać, światła odliczające czas nie zawsze się sprawdzają, wiele zależy od konfiguracji skrzyżowania, odległości od lamp do kierowcy i pieszego, jeśli są zbyt duże, lepiej nie dawać odliczania czasu. Kierowca, dojeżdżając do skrzyżowania mógłby się za bardzo skupić na odczytaniu liczb, przez co spadałaby mu uwaga na najbliższe otoczenie, w sumie, łatwiej o wypadek z jego "winy".
Moim zdaniem odliczanie się dobrze nadaje dla pieszych, a dla aut proponuję ponownie to rozwiązanie z migającym pod konice cyklu światłem zielonym! :P

A oto zapowiadana relacja z Brukseli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PRzy dworcu kolejowym Gare du Nord
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez DarekG » 1 marca 2012, 11:44

A ja dodam od siebie jeszcze że nie za bardzo przepadam za tymi sygnalizacjami "inteligętnymi". Dlaczego? Ponieważ taka sygnalizacja czasami również się gubi i wprowadza zament. Czasem jest tak że zmiany świateł są bardzo krótkie aż ZA KRÓTKIE! W jednej miejscowości kiedyś (nie pamiętam teraz dokładnie jakiej) jak jechałem do Kazimierza Dolnego spotkałem poprostu "głupią" sygnalizacje kiedy to światło zielone pojawiło się na dosłownie 3 sek i zmieniło szybko na czerwone które po jakiś 10 sek znów zmieniło na zielone które trwało potem z minute. Po tej minucie zmieniło się na 3 sek czerwone i znów na 2 sek. zielone!!!!!!!! No ludzie! Dodam że nie była wzbudzana ta sygnalizacja przez pieszych ponieważ przyglądałem się czy ktoś nie wciska z uporem maniaka przycisku. Ruch aut na skrzyżowaniu (+) był dość spory w obu kierunkach a sygnalizacja działała jak chciała. Widziałem że kierowcy byli wtedy zaskoczeni i zdruzgotani. Zresztą u mnie w mieście na obwodnicy również jest jedna sygnalizacja "inteligętna" i również zmiany świateł są nieobliczalne, raz zielone światło jest dłuuugo innym razem tak krótko że tylko 2 auta przejadą więc ja w tych super sygnalizacjach widzę też wady i co ciekawe wcale nie zawsze jest tak że dłużej jest światło zielone dla tych kierunków na której jest więcej samochodów.

To takie moje odczucia co do tych inteligętnych sygnalizacji.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez cieszyn » 1 marca 2012, 22:23

Coś podobnego też zauważyłem i mam podobne zdanie!

Natomiast konstruktorzy tych wynalazków nie zadają sobie trudu, żeby przewidzieć i zasymulować pewne niestabilności czy nielogiczności działania tych rozwiązań, a potem żeby wyeliminować niedopuszczalne idiotyzmy w działaniu!
Jasne, że tym steruje jakieś oprogramowanie, ale jeśli nie było dogłębnej analizy możliwych przypadków użycia, to potem tak zinformatyzowany system robi nas w balona świecąc tym światłami jak chce :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez dominik93 » 9 marca 2012, 00:05

Takie sygnalizatory odliczające były używane w Poznaniu w latach 70-80 na trasach tramwajowych ;) Dam niedługo fotke jednego,były wykonywane z odlewu aluminiowego,cholernie ciężkie paskudy.
dominik93
 

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez Whites86 » 9 marca 2012, 07:40

dominik93 napisał(a):Takie sygnalizatory odliczające były używane w Poznaniu w latach 70-80 na trasach tramwajowych ;) Dam niedługo fotke jednego,były wykonywane z odlewu aluminiowego,cholernie ciężkie paskudy.

odlew aluminiowy czy żeliwo ? ;) bo jak ciezkie to to na odlew z alu niebardzo pasuje ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez dominik93 » 9 marca 2012, 21:08

To pewnie żeliwo,ale starsznie kruche to jest.Niby ciezkie i twarde,ale jak rąbniesz młotkiem to sie łamie ;/
dominik93
 

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez lampa123 » 9 marca 2012, 22:03

cieszyn napisał(a):Coś podobnego też zauważyłem i mam podobne zdanie!

Natomiast konstruktorzy tych wynalazków nie zadają sobie trudu, żeby przewidzieć i zasymulować pewne niestabilności czy nielogiczności działania tych rozwiązań, a potem żeby wyeliminować niedopuszczalne idiotyzmy w działaniu!
Jasne, że tym steruje jakieś oprogramowanie, ale jeśli nie było dogłębnej analizy możliwych przypadków użycia, to potem tak zinformatyzowany system robi nas w balona świecąc tym światłami jak chce :lol:

No niestety procesor podczas zwiechy potrafi robić rzeczy których się inżynierom nie śniło :P Natomiast podobnie wkurza mnie kiedy światła zmieniają się na zielone na 10 sekund, czasami wydaje mi się że celowo są tak programowane aby zwiększyć wpływy z mandatów :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: sygnalizatory świetlne

Postprzez dominik93 » 21 marca 2012, 01:33

Przedstawiam zzdjecie ktore robilem w wielkich emocjach,jednak jescze w niektorych miejscach maluje sie słupki na biało czerwono ! i to kilka sztuk :D Kto z Poznaniaków zgadnie gdzie to jest ?;P Sygnalizacja ma może rok,lub dwa .
Obrazek
dominik93
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron