Podswietlane znaki drogowe

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Luk » 7 czerwca 2008, 21:52

Super są te znaki! Szkoda, że chyba już żadne w Polsce nie świecą
grzybek, widzę że jesteś fanem znaków i sygnalizatorów, a nie opraw ulicznych ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez grzybek » 7 czerwca 2008, 23:59

heh, no tak, oprawy mniej mnie interesują (zwłaszcza te nowe), sygnalizatory zasadniczo też są nudne bo wszystkie prawie takie same.... ale takie podświetlane znaki czy stare neony to ciekawe relikty poprzedniej epoki :)
www.stare-neony.pl - neony z regionu Wielkopolski
Avatar użytkownika
grzybek
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 maja 2008, 11:38
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez moog » 9 czerwca 2008, 19:25

Te znaki przy sejmie są na 10000% nowe.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez grzybek » 14 czerwca 2008, 22:47

Obrazek

Gdzie nie spojrzysz tam znaczki.. podświetlane... zdjęcie przedstawia centrum Poznania pod koniec lat 80, znalazłem je na stronie poświęconej poznańskim zdjęciom >> http://www.fotogaleria.tutej.pl, autorstwa "maski" (http://www.fotogaleria.tutej.pl/foto/3810&kows=10)
Ostatnio edytowano 15 czerwca 2008, 19:42 przez grzybek, łącznie edytowano 1 raz
www.stare-neony.pl - neony z regionu Wielkopolski
Avatar użytkownika
grzybek
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 maja 2008, 11:38
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez cieszyn » 14 czerwca 2008, 22:50

No! Naliczyłem ich 8
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez Michal » 14 czerwca 2008, 22:55

Grzybek,rewelacja,aż się łezka w oku kręci jak na to patrzę.W Poznaniu podświetlane znaki są jeszcze przy parkingu hotelu Polonez.Mam te oświetlenie w eksploatacji,jak by się udało załatwić jakieś blaszane znaki to można by zrobić podmiankę.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez cieszyn » 14 czerwca 2008, 23:37

Michal napisał(a):Grzybek,rewelacja,aż się łezka w oku kręci jak na to patrzę.W Poznaniu podświetlane znaki są jeszcze przy parkingu hotelu Polonez.Mam te oświetlenie w eksploatacji,jak by się udało załatwić jakieś blaszane znaki to można by zrobić podmiankę.



Michał - koniecznie!
Jakbyś uratował choćby jeden z nich, to by była rewelacja!
Powiedz im, że to staroć, rupieć i tylko kłopot z takim, bo jak go kto stłucze, to kierowca nie dowie się, jaki w danym miejscu obowiązuje znak!!!

Może to Ci pomoże wydobyć od nich ten okaz :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez grzybek » 22 czerwca 2008, 00:55

Trafiłem ostatnio na relikty z lat 70. Niezbyt podobają mi się. Zdecydowanie wolę te z końcówki lat 80 :)

Obrazek
Obrazek
... ostatnio zamiast szukać znaków, zajmuje się neonami:) Zapraszam na http://wielkopolskie-neony.cba.pl
www.stare-neony.pl - neony z regionu Wielkopolski
Avatar użytkownika
grzybek
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 maja 2008, 11:38
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez CDM » 22 czerwca 2008, 08:38

:arrow: Grzybek, coś pięknego!!Ja też wolałem te drugie znaki. Jak już kiedyś pisałem, pojawiły się one w drugiej połowie lat 70tych, zastępując znaki na trzy żarówki e14. Klimat był naprawdę cudny..Niestety, w czasach zawieruchy dziejowej już o nie przestano dbać... Pamiętam,że gdzieś w 88 roku byłem nad ranem w Buku i bardzo mnie zdziwiło,że większość znaków na ulicach działa..Wszystkich Was zapraszam do "odwiedzenia" starego Poznania (link podał Grzybek), jest tam jeszcze trochę znaków, jest też nocne zdjęcie z neonami i OUSFami nocą.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Podswietlane znaki drogowe

Postprzez CDM » 22 czerwca 2008, 08:41

cieszyn napisał(a):
Michal napisał(a):Grzybek,rewelacja,aż się łezka w oku kręci jak na to patrzę.W Poznaniu podświetlane znaki są jeszcze przy parkingu hotelu Polonez.Mam te oświetlenie w eksploatacji,jak by się udało załatwić jakieś blaszane znaki to można by zrobić podmiankę.



Michał - koniecznie!
Jakbyś uratował choćby jeden z nich, to by była rewelacja!
Powiedz im, że to staroć, rupieć i tylko kłopot z takim, bo jak go kto stłucze, to kierowca nie dowie się, jaki w danym miejscu obowiązuje znak!!!

Może to Ci pomoże wydobyć od nich ten okaz :P

Tak, ale w ten sposób sami przyczyniamy się do tego,że te ostatnie białe kruki znikają z krajobrazu miasta...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości