Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Beton » 9 stycznia 2016, 10:57

Szkoda :(. Kawał historii. Oby nie zakończyli działalności całkowicie.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Postprzez Utilizer » 9 stycznia 2016, 11:03

No i tym samym OZPR stał się klasykiem i to chyba najdłużej produkowanym... od mniej wiecej 1970 (ktoś zna dokładną datę?) do 2015, 45 lat produkcji bez wiekszych zmian :D
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez lumix26 » 9 stycznia 2016, 11:35

OZP również stał się klasykiem ale tej mi nie szkoda
szkoda tych OZPR-ów - miejmy nadzieję ze tak szybko nie znikną z naszych "podwórek"
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez JeD » 9 stycznia 2016, 11:54

Apeluje o przeniesienie wątków opraw z Mesko do klasycznych opraw oświetleniowych ;) Ale nagle w Nałęczowie się powiększyło grono klasyków :P a niektóre wsie są całe klasyczne :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Beton » 9 stycznia 2016, 11:57

lumix26 napisał(a):OZP również stał się klasykiem ale tej mi nie szkoda
szkoda tych OZPR-ów - miejmy nadzieję ze tak szybko nie znikną z naszych "podwórek"


I tak znikały niesamowicie szybko, wszędzie w mojej okolicy montują OCP w miejsce OZPR-ów, choć też ładne, to OZPR wolałem ze względu na pryzmatyczny klosz i ten efekt wizualny, jakby w środku były dwie rtęciówki. ;)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez lumix26 » 9 stycznia 2016, 12:04

u mnie sporo tych OZPR -ów jest czy to w parku czy to brzy blokowiskach i myślę ze jeszcze trochę posłużą ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez amisiek » 9 stycznia 2016, 16:48

Wątki przeniosłem. Szkoda OZPR, moim zdaniem razem z ich następca OZPS, to były jedne z najlepszych opraw parkowych.
Mam nadzieję, że jeszcze nam grzybki poświecą. Klosze pryzmatyczne były świetne. Ci którzy uważają, że OZPR słabo świecił powinni zobaczyć te oprawę z nową lampą. Na Gocławku był jeszcze kilka lat temu OZPR na prywatnej posesji, do niego ktoś wstawił CDM-T 250W/942. świecił rewelacyjnie. Niestety już nie istnieje, w tym miejscu jest teraz poszerzony wiadukt ul. Marsa.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez qba » 9 stycznia 2016, 23:48

No można powiedzieć, że OZPR był udany, czego jednak o wielu oprawach drogowych Mesko nie można powiedzieć. Wygląd to inna sprawa, ale niektóre były niedopracowane techniczne, a po transformacji o wiele lat wstecz za innymi producentami. Nieudany OZS, o fatalnym rozsyle. OZPRy mogły być produkowane od 1970r. Matka wspominała, że w parku w okolicy pojawiły się dość wcześnie, jeszcze najprawdopodobniej na początku lat 70.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez JeD » 9 stycznia 2016, 23:54

qba napisał(a):No można powiedzieć, że OZPR był udany, czego jednak o wielu oprawach drogowych Mesko nie można powiedzieć. Wygląd to inna sprawa, ale niektóre były niedopracowane techniczne, a po transformacji o wiele lat wstecz za innymi producentami. Nieudany OZS, o fatalnym rozsyle. OZPRy mogły być produkowane od 1970r. Matka wspominała, że w parku w okolicy pojawiły się dość wcześnie, jeszcze najprawdopodobniej na początku lat 70.


Nowsze OZS ''piekarnikowe'' nie miały się czego wstydzić, te starsze w dodatku z filcem miały...i nadal mają głównie w powiecie Puławskim, Ryckim i Opole Lubelskie :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czy Mesko przestanie być producentem opraw ?

Postprzez Whites86 » 10 stycznia 2016, 11:00

mesko strzeliło sobie w torbe że nie modernizowało już istniejących opraw na źródła sodowe, oni klepali większość opraw rtęciowych do lat 2000 gdzie już wtedy było wiadomo że rtęc będzie stopniowo wycofywana, wypuścili jednego gównianego OZSa który nie był żadnym poważnym konkurentem, mieli całą gamę opraw które wymagały by naprawdę niewielkiej modyfikacji by dorównać parametrami zachodnie produkty :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości