Dokumentacje na forum

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Dokumentacje na forum

Postprzez Misiumac » 9 marca 2013, 20:08

Witam serdecznie.

Jak już pewnie spostrzegliście, na forum od pewnego czasu zamieszczane są dokumentacje w postaci wątków, obejmujące swoją treścią specyfikacje dla diod LED (Cree) i lamp (obecnie Philips i Venture Lighting, Osram zostanie opracowany nieco później). Każdy taki wątek dokumentacyjny zawiera załącznik / załączniki z PDFami będącymi kartami produktowymi w których znajdziecie szczegółowe informacje na temat danej lampy / diody. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwić Wam przegląd danych źródeł światła różnej maści, oraz rozbudowanie forum w zakresie przekazywanej wiedzy. Poniżej podaję odnośniki do działów, w których tworzone są wspomniane dokumentacje:

:arrow: Diody LED
:arrow: Lampy firmy Philips
:arrow: Lampy firmy Venture Lighting

Zainteresowanych gorąco zachęcam do dogłębniejszego zapoznania się z treścią wątków dokumentacyjnych.

Następna sprawa to Wasze opinie na ten temat. Jeżeli macie jakieś pomysły, uwagi czy też sugestie dotyczące sporządzanych dokumentacji to proszę pisać o nich właśnie tutaj. Każdy nowy pomysł bardzo mile widziany.
W tym miejscu chciałbym również podziękować dwóm osobom. Pierwszym z nich jest amisiek, bez którego pomocy osiągnięcie apogeum rezultatów w działach z dokumentacjami z pewnością nie byłoby możliwe. Druga osoba to kolega XXXJeDXXXX, który angażując się w tworzenie nowych wątków bardzo pomaga i zarazem ułatwia mi uporządkowanie wszystkich elementów związanych z dokumentacjami. Wielkie dzięki Panowie.

Na koniec dodam, iż obecnie jesteśmy na etapie rozwoju z tego typu wątkami, także ewentualne pomyłki czy też błędy niekiedy mogą się przytrafić. Niemniej jednak staram się takowe w jak najszybszy sposób identyfikować i w miarę możliwości poprawiać.
Misiumac
 

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez famabud » 9 marca 2013, 20:31

Sporo pracy w to włożyliście. :) Teraz nie trzeba będzie szukać w katalogów na stronach producentów, wszystko będzie tu. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez amisiek » 9 marca 2013, 20:41

W imieniu wszystkich Kolegów
BARDZO DZIĘKUJĘ za włożony ogrom roboty.
Staram się regularnie przeglądać to, co robicie i stwierdzam, że decyzja o przekazaniu takiej pracy w ręce Misiumaca (wraz z delegacją odpowiednich uprawnień) była ze wszech miar słuszna. Brawa dla Misiumaca i Jędrzeja!
W przyszłości, gdy producenci wprowadzą nowe generacje lamp, będziemy mogli łatwo porównać to, co się zmieniało w czasie. Zjawisko to obserwowaliśmy w przypadku metalohalogenów firmy Osram już wcześniej. Teraz to wszystko będzie w jednym miejscu (co od początku chciałem zrobić, ale zabrakło mi na to czasu).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez KaszeL » 9 marca 2013, 21:10

Dzięki Panowie, kawał dobrej roboty! :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez famabud » 10 marca 2013, 11:43

Ja mam taką propozycję, żeby dla każdego producenta utworzyć działy, np. lampy sodowe, rtęciowe, MH (ceramiczne/kwarcowe), świetlówki (kompaktowe/liniowe itp.) żarówki, itp., bo gdy dojdą kolejne źródła do forumowych katalogów zrobi się mały bałagan i trudniej będzie odszukać typ źródła światła.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Misiumac » 10 marca 2013, 11:59

famabud napisał(a):Ja mam taką propozycję, żeby dla każdego producenta utworzyć działy, np. lampy sodowe, rtęciowe, MH (ceramiczne/kwarcowe), świetlówki (kompaktowe/liniowe itp.) żarówki, itp., bo gdy dojdą kolejne źródła do forumowych katalogów zrobi się mały bałagan i trudniej będzie odszukać typ źródła światła.

Świetny pomysł, jestem jak najbardziej za. Jak już wspomniałeś ułatwiło by to Wam przegląd poszczególnych dokumentacji, a mi oraz Jędrkowi ich porządkowanie i tworzenie. Każde źródło światła byłoby opracowane w odpowiednim miejscu.
Niemniej ten pomysł wymaga przedyskutowania tejże kwestii przez adminów :)
Misiumac
 

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Elektroservice » 10 marca 2013, 13:15

Moim skromnym zdaniem przesadą jest robienie osobnego zamkniętego tematu dla każdego źródła światła - tworzy się multum martwych wątków przez to.
Czy nie lepiej by było wrzucić podobne do siebie lampy do jednego tematu który by zawierał dokumentacje tych lamp ? Np zrobić jeden temat z dokumentacjami diod CREE, itp.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Misiumac » 10 marca 2013, 13:30

Elektroservice napisał(a):Moim skromnym zdaniem przesadą jest robienie osobnego zamkniętego tematu dla każdego źródła światła - tworzy się multum martwych wątków przez to.
Czy nie lepiej by było wrzucić podobne do siebie lampy do jednego tematu który by zawierał dokumentacje tych lamp ? Np zrobić jeden temat z dokumentacjami diod CREE, itp.

Od samego początku spodziewałem się, że Paweł jak zwykle będzie narzekał. :lol: No ale OK.
Każdy osobny wątek jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ wszystko jest pięknie podzielone i łatwo można poszczególne informacje na temat danej diody / lampy wyszukać. Wyobrażasz sobie cały ten taśmociąg dokumentacji diod LED w jednym wątku? No bez jaj! Wtedy to dopiero zrobiłby się chaos. Jakby tego było mało, na analizę przez adminów oczekuje pomysł famabuda, którego wdrożenie zdecydowanie poprawiło by przeglądanie dokumentacji.
Misiumac
 

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Whites86 » 10 marca 2013, 13:34

Elektroservice napisał(a):Moim skromnym zdaniem przesadą jest robienie osobnego zamkniętego tematu dla każdego źródła światła - tworzy się multum martwych wątków przez to.
Czy nie lepiej by było wrzucić podobne do siebie lampy do jednego tematu który by zawierał dokumentacje tych lamp ? Np zrobić jeden temat z dokumentacjami diod CREE, itp.

a potem jak znajdziesz odpowiedni typ diody ? wiesz dobrze ze szukajka forumowa szwankuje i często nie idzie nic wyszukac
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Elektroservice » 10 marca 2013, 13:59

Normalnie - otwieram temat z diodami cree i wszystko mam w tym jednym temacie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Następna strona

Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości