Dokumentacje na forum

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Whites86 » 10 marca 2013, 14:03

Elektroservice napisał(a):Normalnie - otwieram temat z diodami cree i wszystko mam w tym jednym temacie.

no to powodzenia w szukaniu przy dużej ilości :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Elektroservice » 10 marca 2013, 14:12

Bez przesady, te opisy są tak krótkie że nie ma żadnego problemu. A aby sobie ułatwić sprawę wystarczy nacisnąć ctrl+f i wpisać interesujące nas słowo. Jeśli wszystko jest w jednym temcie na jednej stronie w jednym poście to problemu nie będzie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Misiumac » 10 marca 2013, 14:50

Elektroservice napisał(a):Bez przesady, te opisy są tak krótkie że nie ma żadnego problemu. A aby sobie ułatwić sprawę wystarczy nacisnąć ctrl+f i wpisać interesujące nas słowo. Jeśli wszystko jest w jednym temcie na jednej stronie w jednym poście to problemu nie będzie.

Tak uważasz? W takim razie proszę bardzo - stwórz jeden wielki wątek dla wszystkich diod LED, zobaczymy czy dalej będziesz miał takie sprytne zdanie na ten temat.
PS. Powodzenia w załącznikach.
Misiumac
 

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Elektroservice » 10 marca 2013, 14:56

Co do załączników to nie korzystam z tej opcji i nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak tutaj sprawa wygląda. Tak swoją drogą to czy nie można po prostu podać linku do pobrania PDF ze strony producenta ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez Misiumac » 10 marca 2013, 15:00

Elektroservice napisał(a):Co do załączników to nie korzystam z tej opcji i nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak tutaj sprawa wygląda.

A więc właśnie. Nie wiesz jak to tutaj wygląda, dlatego nie mów nic o jednowątkowej dokumentacji dla wszystkich diod bo ja wiem jak to wygląda i jakoś nie uśmiecha mi się siedzieć 12 h przed komputerem tylko po to, aby porządkować załączniki.
Elektroservice napisał(a):Tak swoją drogą to czy nie można po prostu podać linku do pobrania PDF ze strony producenta ?

Nie można.
Misiumac
 

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez KaszeL » 10 marca 2013, 15:04

IMO rozwiązanie przyjęte jest najlepszym z możliwych. Ostatecznie pewnie i tak trzeba to będzie jeszcze bardziej pogrupować, ale tylko w ten sposób całą ta dokumentacja jest przejrzysta. Ja generalnie mam jeden pomysł, jak jeszcze poprawić to co jest - ale niestety dołożeniem kolejnej pracy. Czasami zdarza się, że w PDF jest taka ładna tabelka z danymi gdzieś zamieszczona. Zrobił bym zrzut ekranu z tej tabelki i zamieścił jako fotkę w danym wątku. Fakt, że nie będzie można po tych danych szukać, ale za to wszystko będzie widać na pierwszy rzut oka. Oczywiście jak powiedziałem wcześniej, dołoży to sporo roboty :(

Odnośnie dodawania załączników, to bardzo dobry pomysł. Dokumentacje z czasem znikają z sieci, producenci przeorganizowują strony a źródełka znikają z rynku. Tak będziemy mieli wszystko zabezpieczone u siebie :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez JeD » 10 marca 2013, 15:13

.
Ostatnio edytowano 7 sierpnia 2013, 15:48 przez JeD, łącznie edytowano 1 raz
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez amisiek » 10 marca 2013, 16:01

Dobra, ponieważ widzę jak dobrze postępują prace, delegujemy część uprawnień lokalnych dla Jędrzeja. Ale tylko do tego działu, tylko na czas prac. Za działania Jędrzeja odpowiada nasz Kolega Misiumac, który kieruje porządkowaniem dokumentacji.
Na razie może niekoniecznie dzielcie aż tak bardzo. Wg mnie to, co robicie, to świetna sprawa i jeśli tylko jakoś Wam jeszcze mogę pomóc, to na pewno to zrobię.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez lumix26 » 10 marca 2013, 16:27

Tak jak wspominał Kaszel to nie jest głupi pomysł z tym zrzutem kiedyś na pewno pdf-y znikną fakt ze trochę roboty jest ale pewne że będą tu na stałe info ;)
Poforsowanie tematów to nie jest głupi pomysł.
Wielkie dzięki chłopaki za dobrą robotę i powodzenia :P
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dokumentacje na forum

Postprzez amisiek » 10 marca 2013, 16:41

Brak podziału, czytaj - jeden wielki wątek - to jest bez sensu. Co do PDFów: Koledzy umieszczają załączniki lokalnie, a zatem nawet jeśli znikną z oryginalnej strony, to nadal będą dostępne u nas. Zrzuty ekranu zrobię gdy będę miał trochę czasu, teraz o to bardzo trudno.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości