Lampki unikaty z Polampu

Wszystkie sprawy organizacyjne i techniczne forum a także skargi wnioski i inne uwagi do adminów

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez galad » 30 czerwca 2017, 22:29

Pablo ty wyczaiłeś że da się wyrwać te LR400 i dzięki ci za to, jednak jak przyszło co do czego to resztę negocjacji zwaliłeś na naszych kolegów forumowych. To oni dogadywali szczegóły i oni wyłożyli kasę, o poźniejszym bieganiu na pocztę i wysyłaniu lampek nie wspomnę. Uważam że to oni powinni być obdarowani tymi unikatami. Zrobisz co zechcesz twoja wola.
.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez Pablo » 1 lipca 2017, 09:03

Powiem wam jedno:
Zanim ogłosiłem na forum, że Polamp Warszawa robi te LRy dopytałem prezesa o lampy LR ze starych produkcji. Nie sądziłem wtedy, że uda mi się je zdobyć. Wy(Kaszel i spółka) zrobiliście zamówienie gdzieś w kwietniu. Natomiast Ja miałem już obiecane przez prezesa te gratisy, tyle, że realizacja miała zostać wykonana w czerwcu, z braku czasu prezesa. A to, że akurat Wy w tym czasie zamówiliście swoje LRy - moja wina? One się wam należą, galad? :roll: Jakim prawem? :roll: Ja je ugadałem, zanim rozpoczęło się wielkie zamawianie.
Nawet, jeżeli ma mi to wyrobić na forum złą opinię, to ja piszę tylko, co uważam i jak było. :roll:
Pablo
 

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez JeD » 1 lipca 2017, 12:36

A ja chciałbym podziekować dwóm osobom, myślę że w imieniu forum. Myślę że duże podziękowania należą się KaszeLowi. On swój prywatny czas poświęcił na to by zbadać temat, i przekazał informację innej osobie która do końca to doprowadziła. Bez jego początku nikt by tego nie dokończył. Największe jednak podziękowania należą się Tommowi. On zastawił pieniądze, On biegał po poczcie, On zużył własne materiały do paczek, On zużył własny czas by się z nami skontaktować i upominać się o pieniądze, On się tym nie chwalił! On niczego nie oczekiwał, po prostu to zrobił... I to tym osobom należą się te lampy. Ja się nikomu podlizywać nie muszę, tylko wychowano mnie by ukazywać szacunek do ludzi, którzy robią coś dla nas. Może niektórzy kiedyś to zrozumieją...
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez trojmiejski » 1 lipca 2017, 12:45

Moim zdaniem liczy się efekt końcowy, gdyby nie Toomm i KaszeL to prawdopodobnie nikt by tych LRów nie miał gdyż co z tego, że temat by był rozpoczęty skoro nie byłby doprowadzony do końca?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez lumix26 » 1 lipca 2017, 15:32

ja pierniczę to co czytam to normalnie ręce opadają będziecie teraz się użerać o te gratisowe lampki wstyd normalnie wstyd to co robicie ,teraz będziecie obwiniać siebie bo ten bo tamten ? zastanówcie się co robicie bo nic dobrego nie wyjdzie ,po co ten temat był poruszany ? widać jak bardzo niektórzy za wszelką cenę chcą coś zdobyć
Niech młody zrobi z tym co trzeba i dajcie Mu spokój
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez toomm40 » 1 lipca 2017, 20:17

wow.. ale się narobiło...
tak czytam na początku wątku o tych "unikatach" i to jest raptem z 4, 5 lampek? LR400 i miX ,żarówka 500W i coś tam jeszcze nieodpompowane ale zatopione, a drugie niezatopione, ale odpompowane :D ... i co , to jest po jednej sztuce tego ?i to mają być te unikaty ?...eee, to jakaś lipa. jakieś fotki tego chociaż wrzućcie, bo wierzyć się nie chce, że o to taka awantura :?

a to ,że np.Beton odszedł, to wielka szkoda, bo pisał bardzo dużo dobrych rzeczy i zdjęcia też były na poziomie. cały czas czekałem,aż ujrzymy tą znakomicie zapowiadającą się replikę miniaturową zegara żarówkowego, ale chyba już nic z tego nie będzie.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez MRP200 » 1 lipca 2017, 22:26

toomm40 napisał(a):wow.. ale się narobiło...
tak czytam na początku wątku o tych "unikatach" i to jest raptem z 4, 5 lampek? LR400 i miX ,żarówka 500W i coś tam jeszcze nieodpompowane ale zatopione, a drugie niezatopione, ale odpompowane :D ... i co , to jest po jednej sztuce tego ?i to mają być te unikaty ?...eee, to jakaś lipa. jakieś fotki tego chociaż wrzućcie, bo wierzyć się nie chce, że o to taka awantura :?

Jak łatwo zauważyć, dyskusja poszła w zasadzie o nic. Kol. Pablo wspomniał o tych unikatowych lampkach, których jeszcze nie ma, bo jak wspominał na początku wątku, paczka jeszcze nie dotarła.
To tak, jakbym pochwalił się, że będę miał najnowszy model Lexus-a z salonu. Tylko kiedy :?: Na razie wysokość zarobków na to nie pozwala.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez Lampa » 2 lipca 2017, 00:42

Jestem raczej czytającym użytkownikiem forum a nie piszącym, ale po przeczytaniu wypowiedzi paru osób z tego tematu musiałem napisać.
Być może nie znam wszystkich szczegółów dotyczących zamówienia LRów z POLAMPU, ale opierając się na tym czego dowiedziałem się czytając temat z tym związany zniesmaczyło mnie czytanie wypowiedzi typu: Jestem pewien, że kolega Pablo w ramach wdzięczności podzieli się z zamawiającymi jakimiś ciekawymi fantami. Co i komu przekaże zostawiam już jemu. albo Oczywiście tego LRa i LRJ 400W sobie zatrzymaj, bo to ludzie raczej mają. Ale reszta? Co dla kogo? Wylosujesz? - czyli to czego brakuje "najbardziej zasłużonym" użytkownikom ma się im należeć a to co zostanie niech zadowoli naszego kolegę OUSFa i niech się cieszy bo mógł nawet tego LRa nie mieć...
JeD napisał(a):Ja się nikomu podlizywać nie muszę, tylko wychowano mnie by ukazywać szacunek do ludzi, którzy robią coś dla nas. Może niektórzy kiedyś to zrozumieją...

Kolego mnie też tak wychowano więc może razem pokażmy szacunek naszemu koledze OUSF za to że zainicjował tą całą akcję...
Możecie myśleć sobie o moim wpisie co chcecie, mam to w D... ale uważam że w wielu przypadkach (nie podaję cytatów bo nie mam na to czasu i chęci) Kolega Pablo był na tym forum zbyt mocno piętnowany, działał na paru użytkowników jak czerwona płachta na byka, a oni dopierdzielali mu nawet wtedy gdy mogli sobie odpuścić chociażby ze względu na jego wiek...
Mnie OUSF też nieraz wnerwiał, wypisywał do mnie męczące maile, ale mimo to fajnie że jest na forum ktoś tak młody i widać że naprawdę jest zainteresowany tą tematyką, ostatnio nawet nie jest już tak denerwujący jak kiedyś :)
Forumowi koledzy w pewnym sensie wywarli w jakimś stopniu presję na koledze OUSF w sprawie podziału lamp, a to nie jest dla niego łatwe bo bardzo chce mieć je w swojej kolekcji a jednocześnie chce być dobrze odbierany na forum.
Paweł moja moralność mówi mi że lampy należą się Tobie a to co z nimi zrobisz to Twoja wola i tego się trzymaj, ale fotki oczywiście pokaż nam i doradź sie kompetentnych kolegów jeśli będziesz miał wątpliwości w sprawie ich odpalenia :)
Lampa
 

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez KaszeL » 2 lipca 2017, 12:37

Posprzątałem tutaj trochę, cała nieistotna dyskusja off-topic poleciała do śmieci. Beton, jeśli chcesz to załóż sobie proszę osobny wątek do wylewania jadu jak to forum upada, a półki co jeśli masz zamiar się tutaj wypowiadać to wypowiadaj się proszę na temat. Następnym razem już nie będę prosił.

A teraz wracając do tematu, bo widzę, że pojawiło się tutaj wiele wątpliwości i niepotrzebnych emocji. Postaram się zatem wyjaśnić jaki przebieg miała cała akcja z mojej perspektywy.

Pablo vel OUSF faktycznie jako pierwszy skontaktował się z miłym Panem z Polampu. Podczas tych pierwszy rozmów padło stwierdzenie, że jeśli złożymy duże zamówienie na lampki LR400, to do tych lampek Pan Prezes dołoży nam kilka zalegających w czeluściach fabryki unikatów. Podkreślam, jeśli złożymy zamówienie to dołoży nam jakieś fajne unikty. Nam jako zamawiającym. Podczas jednej z rozmów jakie prowadził Marcin vel Amisiek padło nawet stwierdzenie, że przy odrobienie szczęścia będziemy mogli zwiedzić fabrykę Polampu a nawet może uda się zatopić dla nas specjalne wersje lampek. Np. rtęciówki z kolorowymi luminoforami.

W tym samym czasie Pablo próbował pilotować akcje sam - ponieważ jak od początku zaznaczył - te gratisowe unikatowe lampki należą się jemu i tylko jemu, za to że po raz pierwszy porozmawiał z prezesem. Cała akcja wypaliła bokiem, kiedy w polampie wystawili fakturę na kwotę kilku tysięcy złotych na Pablo do zapłacenia. Zamówienie cały czas było warunkiem koniecznym do otrzymania tych nieszczęsnych gratisów. Wtedy Paweł zestresowany zadzwonił do mnie, z prośbą żebym podał swoje dane żeby to na mnie wystawiono fakturę i żebym to ja opłacił całość i żebym to ja zajął się resztą. Ja już wtedy byłem przeciwny, bo po pierwsze nie miałem akurat wtedy luźnych 4000 zł do wyłożenia, a po drugie po prostu nie miałem czasu żeby się zająć całą logistyka. Czyli odbiorem i wysyłką paczek. Na całe szczęście organizacji podjął się Tomek.

Tym niemniej od początku uważałem, że skoro ciężar logistyki spoczywa na nas, zebranie gotówki i opłacenie zamówienia również spoczywa na nas. To zgodnie z tym co przekazał nam Pan Prezes również dla nas wspólnie powinny być rozdysponowane lampki. Paweł po kilku rozmowach telefonicznych obiecał mi przez telefon, że podzieli je sam uczciwie między zamawiających. Ustaliliśmy, że zostawi sobie dwie które będzie uważał za najlepsze dla siebie, a potem sam wybierze komu które lampki przekazać. Tak, żeby faktycznie był uhonorowany jako inicjator całej akcji. Problem niestety polega na tym, że Paweł bardzo szybko zapomniał o tym co mi obiecał - na co zresztą mam potwierdzenie w mailach, które później wymienialiśmy.

Podsumowując w skrócie, uważam że powinniśmy trzymać się tego co pierwotnie ustaliliśmy. Choćby dlatego, że bez tego zamówienia żadnych unikatów by nie było. Paweł oczywiście zrobi sam jak zechce, nikt go do niczego zmusić nie może. Jednak takie zachowanie uważam jako zwykłe świństwo i dlatego Paweł z mojej strony nie może liczyć już na żadne wsparcie.

Lampa napisał(a):czyli to czego brakuje "najbardziej zasłużonym" użytkownikom ma się im należeć a to co zostanie niech zadowoli naszego kolegę OUSFa i niech się cieszy bo mógł nawet tego LRa nie mieć...


Nie lampka. Wręcz przeciwnie. Od początku było ustalone, że Paweł rozdysponuje gratisy zgodnie ze swoim przekonaniem. Tylko teraz po prostu włączył mu się lisek chytrusek i postanowił wszystko pozostawić dla siebie. Uważasz, że to jest fair?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampki unikaty z Polampu

Postprzez Lampa » 2 lipca 2017, 13:00

KaszeL napisał(a):
Lampa napisał(a):czyli to czego brakuje "najbardziej zasłużonym" użytkownikom ma się im należeć a to co zostanie niech zadowoli naszego kolegę OUSFa i niech się cieszy bo mógł nawet tego LRa nie mieć...


Nie lampka. Wręcz przeciwnie. Od początku było ustalone, że Paweł rozdysponuje gratisy zgodnie ze swoim przekonaniem. Tylko teraz po prostu włączył mu się lisek chytrusek i postanowił wszystko pozostawić dla siebie. Uważasz, że to jest fair?

Jeśli rzeczywiście ustaliliście przez telefon taki układ o którym pisałeś to cofam to co napisałem i powinno być to rozwiązane tak jak ustaliliście.
Ale jest jeszcze sprawa taka że nasz kolega jest lekko narwany, wszędzie Jego pełno i chciał by też zabłysnąć jakimiś rarytasami tak jak inni szanowani tutaj użytkownicy :)
Może powinniście spróbować dogadać się w jakiś sposób na drodze telefonicznej tak na spokojnie bo na pewno jest jakieś sensowne wyjście....
Lampa
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości