Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez elektryk » 22 września 2010, 19:36

A w jednej miejscowości jest słup wygięty w pałąk i już tak kilka lat tak stoi, nawet oprawe na nim wymienili a słupa nie wymienili :x
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3985
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez bartek380V » 22 września 2010, 22:12

Ta tasma ochronna do owijania linek wiszacych na izolatorach nazywa sie tasma banderolowa- tak powiedzial mi wujek ktory kiedys pracowal przy budowach linii NN
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez amisiek » 11 grudnia 2010, 14:57

Ślisko jest, śnieg pada, kto zatem często obrywa? Latarnie uliczne. A potem jest robota do zrobienia...
Widok z gościnnego okna, teleobiektyw w użyciu.
Obrazek
i do góry...
Obrazek
Obrazek
Już prawie pionowo
Obrazek
Zmiana aparatu i obiektywu, teraz jest to 500mm + telekonwerter x2 = wypadkowa ogniskowa 1600mm. Odpowiada to z grubsza lornetce o powiększeniu 64x (fragment kadru).
Obrazek
śnieg pada coraz bardziej a łopatą machać trzeba
Obrazek
Zakładamy co było, dawaj te oprawę.
Obrazek
jazda na górę
Obrazek
zakładamy kable
Obrazek
i SGSa.
Obrazek
Śnieg zaczął tak nawalać, że robienie następnych zdjęć z tej odległości przestało mieć sens...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez elektryk » 11 grudnia 2010, 15:36

U nas ZE naprawił by miesiąc później :roll: No chyba że to wydzielona linia napowietrzna oświetlenia ulicznego, wtedy jest zagrożenie dla przechodniów, to robią natychmiast. Jaką oprawe powiesili :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3985
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez amisiek » 11 grudnia 2010, 15:37

SGS, ten co był. Najwyraźniej przetrwał. To dość ważne skrzyżowanie jest, sporo wypadków tu było, więc szybko musieli naprawić.
Nie wiem jakiej mocy jest lampa w tej oprawie, obok świecą kwadratówki i SGSy 400W więc może być to nawet lampa o takiej mocy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Paweł » 11 grudnia 2010, 15:50

Fajna relacja. SGS203 występują w wersjach do max. 250W. Natomiast SGS204 obok to też 250W (400W są tylko z płaską szybą)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez amisiek » 11 grudnia 2010, 16:48

Ok, czyli jest to 250W. Świeci całkiem nieźle, gdy wracałem to przeszedłem obok i obejrzałem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez cieszyn » 11 grudnia 2010, 23:48

Albo mi się wydaje, albo ten kosz monterski ma od tyłu 2 czerwone światła? -chodzi o 7, 8, 9 fotę Zauważyliści Lightingowcy ????

Chyba, że to tylko odblaski, które skądiś odbijają świateło :roll: :? :)

Gdyby jednak były to czerwone lampki, to po co one? Chyba po to, żeby podczas normalnej jazdy po drodze było z daleka widać, że jakiś wielki potwór z czymś wysokim na pace jedzie :lol: :lol: :lol:

Mamy tu osoby, co takimi zwyżkami na co dzień jeżdżą, może od nich się coś dowiemy ? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez MRP200 » 11 grudnia 2010, 23:54

Ja z kolei zaważyłem inną nieprawidłowość, wbrew przepisom BHP. Mianowicie podnoszenie słupa za pomocą podnośnika koszowego. Podnośnik to nie dźwig. Ale w sytuacjach awaryjnych udaję że tego nie widzę.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez elektryk » 12 grudnia 2010, 07:47

cieszyn napisał(a):Albo mi się wydaje, albo ten kosz monterski ma od tyłu 2 czerwone światła? -chodzi o 7, 8, 9 fotę Zauważyliści Lightingowcy ????

Chyba, że to tylko odblaski, które skądiś odbijają świateło :roll: :? :)

Gdyby jednak były to czerwone lampki, to po co one? Chyba po to, żeby podczas normalnej jazdy po drodze było z daleka widać, że jakiś wielki potwór z czymś wysokim na pace jedzie :lol: :lol: :lol:

Mamy tu osoby, co takimi zwyżkami na co dzień jeżdżą, może od nich się coś dowiemy ? :roll:


Te lamki są ostrzegawcze, świecą sie tylko w czasie pracy podnośnika, przecież przy awariach pracują też w nocy ;)

MRP200 napisał(a):Ja z kolei zaważyłem inną nieprawidłowość, wbrew przepisom BHP. Mianowicie podnoszenie słupa za pomocą podnośnika koszowego. Podnośnik to nie dźwig. Ale w sytuacjach awaryjnych udaję że tego nie widzę.


U nas takie słupy kilku monterów postawiło bez użycia żadnego sprzętu :o
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3985
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości