Okresowa wymiana lamp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 10 stycznia 2008, 21:44

W końcu nie wszędzie nadają się lampy sodowe. Poza tym ten zakład musiałby sporo zapłacić za nowe oprawy, wsięgniki, słupy i td. Nowa oprawa sodowa to wydatek 400-500 zł a naprawa starej to góra 100 zł rachunek jest prosty. Lepiej konserwować stare oświetlenie. Poza tym nowy LRF kosztuje około 20 zł a WLS 40 zł
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez rtęciówka » 10 stycznia 2008, 21:47

neon44 napisał(a):W końcu nie wszędzie nadają się lampy sodowe. Poza tym ten zakład musiałby sporo zapłacić za nowe oprawy, wsięgniki, słupy i td. Nowa oprawa sodowa to wydatek 400-500 zł a naprawa starej to góra 100 zł rachunek jest prosty. Lepiej konserwować stare oświetlenie. Poza tym nowy LRF kosztuje około 20 zł a WLS 40 zł

Malaga kosztuje 375zł. Zapewne gdyby modernizowali oświetlenie, założyliby Malagi ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez cieszyn » 10 stycznia 2008, 22:44

To cieszy, że remontują rtęciówki, ale na ich minus trzeba dodać, że chyba żlopią dużo więcej prądu niż sodówki, tak ? :?


P.S.
NEON - fajny masz nowy avatar! Moja ulubiona Królowa OerZetka Pierwsza - proszę mi pozwolić tak Ją nazywać !!!

JUż Ci się nie podoba moja OUR-700 :idea: z krzywą lampą :x :x
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2008, 22:50 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 10 stycznia 2008, 22:47

cieszyn napisał(a):To cieszy, że remontują rtęciówki, ale na ich minus trzeba dodać, że chyba żlopią dużo więcej prądu niż sodówki, tak ? :?


Tak ale zakład coś produkuje czyli zysk jest a miasto na ulicach musi oszczędzać stosując sodówki a poza tym lepiej oświetlone ulice to mniej wypadków i mniejsza przestępczość
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 11 stycznia 2008, 10:46

Parę pytań do :arrow: CDM

Kto jest autorem zdjęć Ty czy Michał :?:
Zdjęcie 1 czy ta ORZ-1 skierowana na baraki świeci czy nie :?:
Zdjęcie 4 czy do ORZ-1 wkręciliście MIXa :?:
Zdjęcie 11 czy te łyżki skierowane za płot są wyłączone z wymiany :?:
Zdjęcie 22 OURW2250 po lewej jest bardzo zardzewiała a co z tą OUR-125 po prawej :?: Czy wymienialiście w niej lampę :?:
Zdjęcia 26, 27 czy to jest ORP-400 :?:
Zdjęcie 28, 29 czy ta OUR-125 również podlegała wymianie :?:
Zdjęcia 30 czy łyżka z odwróconą lampą była wyłączona czy zepsuta :?:
Zdjęcia 36-38 Czy po wkręceniu LRFa okazało się że oprawa jest niesprawna :?:
Zdjęcie 40 Czy to Obg :?:
Zdjęcie 42 Czy brak klosza w Stradzie ma wpływ na trwałość WLSa :?:
Zdjęcia 43-53 Co dolegało tej ORZ-1 :?: Czy posiadała ona LRFa świecącego na zielonkawo :?: Czy wymieniliście ten zielonkawy LRF na nowego Philipsa :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez rtęciówka » 11 stycznia 2008, 18:49

neon44 napisał(a):OURW2250 po lewej jest bardzo zardzewiała

Przecież OURW2250 jest ze stopu glinowego AK-11, a on nie rdzewieje. Ta OURW2250 musi być czymś pomalowana na kolor, który przypomina rdzę.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 11 stycznia 2008, 23:07

Autorem zdjęć w większości jest Michał. Do ORZ-1 włożyliśmy lampę HPL, widać, jak na kolejnych fotkach światło jest coraz mocniejsze. Ta druga oprawa nie była naprawiana, świeciłaby prosto w krzaki. Co do łyżki z odwróconą lampą, to nie mam pojęcia, znajduje się ona w miejscu trudno dostępnym, wiec pewnie nie świeci, poza tym prawdopodobnym jest, ze zamiast lampy 400W ktoś wkrecił 250tke, więc taka lampa długo nie poświeci. Co do OURJ, to okazało się,że padło do niej zasilanie, tamtejsi elektrycy mieli coś w tej sprawie zaradzić. Kolejna ORZ-1, zastaliśmy ją w z opuszczonym dzwonem do dołu i z odsłoniętym osprzętem, w związku z tym zmontowaliśmy ją i włozyliśmy nową HPLkę. Oprawa na hali,zdaje sę, ze OURP, to rzeczywiście 400tka, jeszcze takiej nie otwierałem. Trwałość WLSów nie jest raczej uzalezniona od tego, czy jest klosz w oprawie, nie zaobserwowałem związku jednego z drugim. Co do nieświecących opraw, m.in OUR 125 i łyżek, to nie były ruszane, pozostały ciemne, skierowane są na puste tereny i opuszczone budynki za zakładem,więc zleceniodawca odpuscił sobie ich naprawę. To tak z grubsza wszystko
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez swietlik » 12 stycznia 2008, 21:33

Świetna robota i świetne fotki :!: :!: :)
Mam pytanie co do OUSa-400... klosz pewnie już nie dochodził miejscami do oprawy i stąd ten syf w środku -zdemontowaliście go??
Przy wymianie lamp (nawet tych co nie świecą) odłączacie fazę zasilającą oprawę??
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 13 stycznia 2008, 00:18

Klosz od tego OUS'a jest popękany i przepalony, przypomina klosz od SL 100/250, stąd tyle brudu. Na razie został ten, który był, przy najblizszej okazji go wymienimy, mam kilka w zapasie. Lampy wymienialiśmy pod napięciem, także dlatego, że cały teren tego dużego zakładu jest zapalany w jednym miejscu, oczywiscie gdyby było trzeba np. wymienić dławik w ORZ-1, musielibyśmy sobie tę oprawę jakoś wyłączyć, np bezpiecznikiem w skrzynce SBI, albo odpinając przewód w linii napowietrznej.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 24 stycznia 2008, 20:28

Michał po raz kolejny uwiecznił wymianę lampy

Tym razem jest to tylko łyżeczka ORZ-7 wersja 3 :) :) :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości