Dokumentacja projektowa

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Dokumentacja projektowa

Postprzez neon44 » 23 kwietnia 2008, 19:56

Witam

Mam pytanie do fachowców CDM i Michał Ile kosztuje dokumentacja projektowa aby na słupie linii napowietrznej, gdzie wcześniej nigdy nie było żadnej latarni, zamontować wysięgnik wraz z oprawą :?: :?: :?:

Pozdrawiam
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dokumentacja projektowa

Postprzez Whites86 » 1 maja 2008, 01:06

a czy zeby postawic słup razem z oprawa na własnym terenie (duzy ogród wokoł domu) tez trzeba miec jakies pozwolenie czy cos ??
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Dokumentacja projektowa

Postprzez Michal » 1 maja 2008, 21:32

neon44 napisał(a):Witam

Mam pytanie do fachowców CDM i Michał Ile kosztuje dokumentacja projektowa aby na słupie linii napowietrznej, gdzie wcześniej nigdy nie było żadnej latarni, zamontować wysięgnik wraz z oprawą :?: :?: :?:

Pozdrawiam

Typowy projekt budowlany jest potrzebny gdybyś chciał ustawić nowy słup lub np,ułożyć kabel w ziemii.Jeżeli chodzi o montaż oprawy na istniejącym słupie zgodę na to powinien wyrazić właściciel linii np.zakład energetyczny i płatnik za energię na cele oświetlenia np gmna.Pozostaje jeszcze pytanie czy do słupa na ktorym chcesz powiesić tę oprawę dochodzi dodatkowa linka oświetleniowa.Po zamontowaniu oprawy właściciel linii i eksploatujący powinien ją nanieść do swojej dokumentacji wewnętrznej.Jeżeli chodzi o dokładanie dodatkowych opraw robimy to z reguły podczas modernizacji oświetlenia,np całej gminy.Dostaję wtedy projekt modernizacji,z arkuszami,na których są naniesione mapy ulic i zaznaczone oprawy przewidziane do wymiany bądż do dołożenia.Jeżeli chodzi o koszt typowego projektu budowlanego na ustawienie dodatkowego słupa oświetleniowego linii nN i montażu oprawy to musiałbym się dowiedzieć bo nie chcę wprowadzić w błąd.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44


Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości