Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Whites86 » 11 września 2018, 23:16

KaszeL napisał(a):No i co? Źle jest? Na pewno lepiej niż z tą sodą :)

soda tam nie miała racji bytu, po 1 : 2x 400W na podjazd do garaży, po 2 komora lampowa to totalny syf, klosz to samo, swiatla było porównywalnie, 3 sprawa teraz wszystko jest na czujce ruchu, wcześniej z wiadomych wzgledow nie moglo być, no i mimo ze to chińskie deski ledowe to nawet jakos w dzień to wygląda, zdecydowanie lepiej niż te brudne paskudy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez DarekG » 11 września 2018, 23:20

Świeci to całkiem nieźle. Widziałem też na żywo te oprawy u mnie w mieście i dają radę. Jest trochę ofert tych opraw na olx. Sam się zastanawiam czy nie kupić sobie takiej oprawy zamiast naświetlacza ledowego. Myślę że świeciło by to lepiej.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Whites86 » 11 września 2018, 23:22

DarekG napisał(a):Świeci to całkiem nieźle. Widziałem też na żywo te oprawy u mnie w mieście i dają radę. Jest trochę ofert tych opraw na olx. Sam się zastanawiam czy nie kupić sobie takiej oprawy zamiast naświetlacza ledowego. Myślę że świeciło by to lepiej.

mysle ze zdecydowanie lepiej wygląda to od wszelakich naswietlaczy, mowiac szczerze ja naswietlaczy nienawidzę, beznadzienie wygladaja na elewacjach budynkow….
początkowo tam miały być naswietlacze, ale odradziłem to właścicielowi, nawet zadowolony jest z tego rozwiazania
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez latarnik » 13 września 2018, 11:02

Myślę że głównym plusem modyfikacji tej instalacji będą spore oszczędności na energii elektrycznej ze względu na używanie opraw na czujce ruchu. Zmniejszenie mocy nie ma aż tak wielkiego znaczenia, skoro oprawy nie będą działać całą noc.

Czujka ruchu ma też tą olbrzymią zaletę, że LEDy raczej nie będą miały okazji się przegrzać, więc instalacja powinna podziałać szmat czasu bez napraw.

Te oprawy mają optykę świecącą wzdłużnie, w przeciwieństwie do naświetlaczy świecących symetrycznie (brak optyki) oświetlenie będzie więc znacznie bardziej równomierne, zwłaszcza że pozycja ich mocowania jest optymalna dla tego podjazdu. ;)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Utilizer » 13 września 2018, 13:09

A kto wpadł na taki durny pomysł przerabiać to na 400W, jakby nie szło wsadzić 70W / 100W bez przerabiania oprawki i wywalić klosz? A co do naświetlaczy to czasem wyglądają dobrze ale raczej na nowych budynkach. Ogólnie świeci to fajnie zobaczymy tylko jak z trwałością
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez latarnik » 13 września 2018, 13:27

W sumie wystarczyło dać WLSP 110W i byłoby całkiem OK jak na taki zamknięty teren...

Niestety po tych wszystkich przeróbkach stan tych opraw był już naprawdę słaby. Wypalona komora lampowa od wysokich temperatur...
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Whites86 » 13 września 2018, 14:22

latarnik napisał(a):W sumie wystarczyło dać WLSP 110W i byłoby całkiem OK jak na taki zamknięty teren...

Niestety po tych wszystkich przeróbkach stan tych opraw był już naprawdę słaby. Wypalona komora lampowa od wysokich temperatur...

nie było by ok, bo te lampy nie nadawały się do zapalania ich na chwile, a w zasadzie to oświetlenie tam jak paliło się godzine w tygodniu to był max , żadne usprawnienie remont tych padak nie wchodził w gre, źródla wyładowcze po prostu nie miały tam racji bytu
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez Utilizer » 13 września 2018, 16:32

A przeróbka padak na LED to także science-fiction :) i bezsens
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez latarnik » 13 września 2018, 18:46

Myślałem że wcześcniej działało całonocnie ;) Jak tak to soda oczywiście nie ma żadnego sensu. Halogenów też już dziś nikt nie montuje, bo LEDy są znacznie lepsze.

Na LED np. 20W dałoby się przerobić - ale nie aż tak wyeksploatowane oprawy. To zwyczajnie nie ma sensu
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Modernizacja oświetlenia zewnętrznego-wymiana opraw

Postprzez slaweklampy » 13 września 2018, 19:39

latarnik napisał(a):Na LED np. 20W dałoby się przerobić - ale nie aż tak wyeksploatowane oprawy. To zwyczajnie nie ma sensu


Bardziej by to miało sens wkręcenie źródła 20W oprawie sodowej np: Malaga lub Elgo LEDA gdzie jest dobry odbłyśnik.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości