kwalifikacja opraw do wymiany

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez neon44 » 1 lutego 2008, 12:09

-Wizard- napisał(a):Świetne zdjęcia. Jak patrzyłem na fotki nowego OUR'a to zdziwiłem się, bo teraz raczej nikt nie montuje opraw rtęciowych, prezynajmniej u mnie w mieście. Duży plus dla tego pana kierownika. ;)


Ta wymiana nie dotyczy oświetlenia ulicznego tylko oświetlenia prywatnego zakładu i stąd ta Strada rtęciowa. U Ciebie na terenach różnych zakładów też występują klasyki i też zakładają nowe oprawy rtęciowe
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez battery » 1 lutego 2008, 14:45

I dobrze robią że zdejmują stare oprawy nadające się jedynie na złom i montują nowe lepsze.
battery
 

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez cieszyn » 1 lutego 2008, 15:01

battery napisał(a):I dobrze robią że zdejmują stare oprawy nadające się jedynie na złom i montują nowe lepsze.


battery -> My wiemy, że stare oprawy czeka taki los, tylko, że się raczej z tego nie cieszymy, tak jak Ty

:|
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez -Wizard- » 1 lutego 2008, 16:18

neon44 napisał(a):
-Wizard- napisał(a):Świetne zdjęcia. Jak patrzyłem na fotki nowego OUR'a to zdziwiłem się, bo teraz raczej nikt nie montuje opraw rtęciowych, prezynajmniej u mnie w mieście. Duży plus dla tego pana kierownika. ;)


Ta wymiana nie dotyczy oświetlenia ulicznego tylko oświetlenia prywatnego zakładu i stąd ta Strada rtęciowa. U Ciebie na terenach różnych zakładów też występują klasyki i też zakładają nowe oprawy rtęciowe


Wiem, że to teren prywatny, jednak jak już napisałem, w moim mieście nie zakłada się już opraw rtęciowych (nowych), prywaciarze również. A to, że są klasyki to fakt, jednak nie o tym pisałem. :) Dla mnie Starada OUR to jeszcze żaden klasyk.
Avatar użytkownika
-Wizard-
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez cieszyn » 2 lutego 2008, 00:25

Wiem, że to teren prywatny, jednak jak już napisałem, w moim mieście nie zakłada się już opraw rtęciowych (nowych), prywaciarze również. A to, że są klasyki to fakt, jednak nie o tym pisałem. Dla mnie Starada OUR to jeszcze żaden klasyk.


Ja się zgadzam - tzn. klasyk tak, ale taki nie do końca :P

Dla mnie, prawdziwy Klasyk to oznacza:
wszystkie oprawy z http://www.oprawy.info :arrow: Menu1, oprócz:
Strad
Kwadratówek
OURc/e
OUSc/e
SGS101/102
SGS204
SGS201
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez Michal » 7 lutego 2008, 23:19

cieszyn napisał(a):
Wiem, że to teren prywatny, jednak jak już napisałem, w moim mieście nie zakłada się już opraw rtęciowych (nowych), prywaciarze również. A to, że są klasyki to fakt, jednak nie o tym pisałem. Dla mnie Starada OUR to jeszcze żaden klasyk.


Ja się zgadzam - tzn. klasyk tak, ale taki nie do końca :P

Dla mnie, prawdziwy Klasyk to oznacza:
wszystkie oprawy z http://www.oprawy.info :arrow: Menu1, oprócz:
Strad
Kwadratówek
OURc/e
OUSc/e
SGS101/102
SGS204
SGS201

Oj,Cieszynie,Cieszynie :!: Podpadłeś mi i to bardzo.Kwadratówka nie jest wg Ciebie klasykiem :?: Przecież to klasyk przez duże"K",pierwsza polska oprawa sodowa,której produkcja rozpoczęła się na początku 1978 roku,a,zakończyła w 1985.(na oprawy info jest błednie napisane,że w latach dziewięćdziesiątych).Co do reszty to mam podobne zdanie ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez neon44 » 7 lutego 2008, 23:24

Michal napisał(a):pierwsza polska oprawa sodowa,której produkcja rozpoczęła się na początku 1978 roku,a,zakończyła w 1985.(na oprawy info jest błednie napisane,że w latach dziewięćdziesiątych).Co do reszty to mam podobne zdanie ;)


Michale wszak osobiście widziałem jak w 1990 roku po moim osiedlu jeździły zwyżki z nowymi kwadratówkami. Nigdy mi o tym nie pisałeś że jej produkcję zakończyli w 1985 roku :o :shock: poprawię dziś ten błąd. A czy to sie tyczyło wszystkich modeli kwadratówki :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez cieszyn » 7 lutego 2008, 23:32

Michal napisał(a): Oj,Cieszynie,Cieszynie Podpadłeś mi i to bardzo.Kwadratówka nie jest wg Ciebie klasykiem Przecież to klasyk przez duże"K",pierwsza polska oprawa sodowa,której produkcja rozpoczęła się na początku 1978 roku,a,zakończyła w 1985.(na oprawy info jest błednie napisane,że w latach dziewięćdziesiątych).Co do reszty to mam podobne zdanie


Michal, wiesz, ja nie przeczę, że kwadratówka nie jst klasykiem, ja tylko podałem Ci moją subiektywną klasyfikację klasyków! ;) ;) ;)
Dlaczego do klasyków nie zaliczyłem kwadratówki? Ano, bo:
- jest ogromnie popularna jeszcze i dziś
- wygląd ma niespecjalnie ciekawy
- jest wg mnie dość pospolitym wiszącym tworem oprawowym
- sam wygląd nie wskazuje na dawną przeszłość i daleki rodowód tej oprawy (no taki to już kształt)
- dla mnie klasyk musi być przeciwieństwem w/w cech, a do tego (koniunkcja) musi być unikatem, czymś trudno dostępnym
Faktem jest, że ten rok podany na stronce, trochę miał wpływ na to moje subiektywne zdanie ;) ;) ;)

Pewnie każdy z nas ma inne wyobrażenia o klasykach?, ale to rzecz gustu i to moje zdanie zupełnie niczego nie zmienia w klasyfikacji opraw, jaką na stronie http://www.oprawy.info dokonał Neon.

Więc Michał, jeśli uznasz, że to było moje subiektywne zdanie, do którego mam prawo, to może już mniej Ci podpadłem, co :oops:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez Michal » 7 lutego 2008, 23:37

neon44 napisał(a):
Michal napisał(a):pierwsza polska oprawa sodowa,której produkcja rozpoczęła się na początku 1978 roku,a,zakończyła w 1985.(na oprawy info jest błednie napisane,że w latach dziewięćdziesiątych).Co do reszty to mam podobne zdanie ;)


Michale wszak osobiście widziałem jak w 1990 roku po moim osiedlu jeździły zwyżki z nowymi kwadratówkami. Nigdy mi o tym nie pisałeś że jej produkcję zakończyli w 1985 roku :o :shock: poprawię dziś ten błąd. A czy to sie tyczyło wszystkich modeli kwadratówki :?:

Na 100%.Rozmawiałem kiedyś z konstruktorem z Gostynina.W 1985 roku wyszły pierwsze wersje strady z osprzętem na płycie montażowej.Tamte kwadratówki pochodziły może z zapasów magazynowych :?:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kwalifikacja opraw do wymiany

Postprzez Michal » 7 lutego 2008, 23:42

cieszyn napisał(a):
Michal napisał(a): Oj,Cieszynie,Cieszynie Podpadłeś mi i to bardzo.Kwadratówka nie jest wg Ciebie klasykiem Przecież to klasyk przez duże"K",pierwsza polska oprawa sodowa,której produkcja rozpoczęła się na początku 1978 roku,a,zakończyła w 1985.(na oprawy info jest błednie napisane,że w latach dziewięćdziesiątych).Co do reszty to mam podobne zdanie


Michal, wiesz, ja nie przeczę, że kwadratówka nie jst klasykiem, ja tylko podałem Ci moją subiektywną klasyfikację klasyków! ;) ;) ;)
Dlaczego do klasyków nie zaliczyłem kwadratówki? Ano, bo:
- jest ogromnie popularna jeszcze i dziś
- wygląd ma niespecjalnie ciekawy
- jest wg mnie dość pospolitym wiszącym tworem oprawowym
- sam wygląd nie wskazuje na dawną przeszłość i daleki rodowód tej oprawy (no taki to już kształt)
- dla mnie klasyk musi być przeciwieństwem w/w cech, a do tego (koniunkcja) musi być unikatem, czymś trudno dostępnym
Faktem jest, że ten rok podany na stronce, trochę miał wpływ na to moje subiektywne zdanie ;) ;) ;)

Pewnie każdy z nas ma inne wyobrażenia o klasykach?, ale to rzecz gustu i to moje zdanie zupełnie niczego nie zmienia w klasyfikacji opraw, jaką na stronie http://www.oprawy.info dokonał Neon.

Więc Michał, jeśli uznasz, że to było moje subiektywne zdanie, do którego mam prawo, to może już mniej Ci podpadłem, co :oops:
Po naradzie z Królową Oerzetką Pierwszą postanawiamy Ci wspaniałomyślnie wybaczyć :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości