Demontaż oprawy OBp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez Paweł » 25 października 2008, 21:11

No jak to lata 70-te to jednak całkiem nowa :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez Michal » 25 października 2008, 21:13

cieszyn napisał(a):
Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):Michał jak zapowiedział, tak zrobił, oj, gdybym ja miał taki podnośnik . . . :evil:



Taka piękna akcja :o taki demontaż, Michał - widać, że normalnie puściły te śruby, 17-tki chyba ?

No i jestem załatwiony!
Będzie mi się snił ten demontaż przez co najmniej tydzień :cry:

Byłeś blisko-szesnastki :D .Takie stare śruby łatwo się odkręca z powodu bardzo daleko posuniętej korozji.Trzeba mieć tylko porządne klucze i ewentualnie jakąś gaz- rurkę na "przedłużkę"


A to coś mało spotykane te 16-tki?A jak gwint nie puszcza, to go olać pepsi-colą i zaraz puszcza , he, he :!: :lol:

Dosyć popularne są śruby szesnastki.Odkręca się je kluczem "24".
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez cieszyn » 25 października 2008, 21:24

Ale ja miałem na myśli rozmiar nakrętek (czyli klucza), a napisałem śrub, oj cieszyn cieszyn

Ale jak to jest klucz 24 to całkiem porządny ten gwint jest
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez FOX » 25 października 2008, 23:52

to całkiem "nowa" ta oprawa jak na OBp :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez CDM » 26 października 2008, 10:29

Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):ja bym ta oprawe naprawil i wkręcil do niej jakiegos mixa ;)

Ta oprawa,nawet jakby została naprawiona to z podłączeniem jej byłby problem bo z tej linii została wycięta linka oświetleniowa,a właściciel bardzo się cieszył z demontażu tej oprawy bo, pozbył się "złomu" ze słupa :D

Michał, jaki tam był właściciel, skoro to ogólnodostępna ul. Włościańska na Piątkowie?? Ładnie to tak demontować mi klasyki z mojej dzielnicy?? Czasami sobie jeździłem tą ulicą,żeby popatrzeć na tę oprawę, a teraz co?? To już bardziej się spodziewałem,że kiedyś po cichu odtworzy się tę linię,żeby ta OBp zaświeciła
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez artuled » 26 października 2008, 10:41

CDM napisał(a):
Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):ja bym ta oprawe naprawil i wkręcil do niej jakiegos mixa ;)

Ta oprawa,nawet jakby została naprawiona to z podłączeniem jej byłby problem bo z tej linii została wycięta linka oświetleniowa,a właściciel bardzo się cieszył z demontażu tej oprawy bo, pozbył się "złomu" ze słupa :D

Michał, jaki tam był właściciel, skoro to ogólnodostępna ul. Włościańska na Piątkowie?? Ładnie to tak demontować mi klasyki z mojej dzielnicy?? Czasami sobie jeździłem tą ulicą,żeby popatrzeć na tę oprawę, a teraz co?? To już bardziej się spodziewałem,że kiedyś po cichu odtworzy się tę linię,żeby ta OBp zaświeciła

CDM- Masz 100% racji . :D .
[ Przyjmę każdą oprawę uliczną.kontakt:PW].
artuled
 

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez lampa123 » 26 października 2008, 12:15

Niech Michał zamontuje tam OBs'a z żarówą 500W i dołaczy tą linie po cichu :D
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez lampykoszalin » 26 października 2008, 12:49

Albo mixa :D i podłączy się linie prądową :D
Avatar użytkownika
lampykoszalin
 
Posty: 199
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 14 października 2008, 11:35
Lokalizacja: Koszalin (Zachodnio-pomorskie)

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez lampa123 » 26 października 2008, 18:52

Równie dobrze może być MIX.
Czy żarówom nie szkodziły opady deszczu, przecież lampa rozgrzana jest mocno, a jak na nią spadnie kropla deszczu to moze pęknąć ... pomijam że kropla wyparuje przed spadnięciem na lampę.
Michał, czy byłbyś w stanie załatwić oprawy OBs? Jeżeli tak, w przyszłości byłbym chętny na nią.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Demontaż oprawy OBp

Postprzez artuled » 26 października 2008, 20:20

lampa123 napisał(a):Równie dobrze może być MIX.
Czy żarówom nie szkodziły opady deszczu, przecież lampa rozgrzana jest mocno, a jak na nią spadnie kropla deszczu to moze pęknąć ... pomijam że kropla wyparuje przed spadnięciem na lampę.
Michał, czy byłbyś w stanie załatwić oprawy OBs? Jeżeli tak, w przyszłości byłbym chętny na nią.

[Przyjmę każdą oprawę uliczną.kontakt:PW]. I ja też chciał bym obs ale sprawnego :lol: .
artuled
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości