Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Marek140 » 1 czerwca 2011, 14:53

Ale ohydne te oprawy, a fu :? :shock: :? :mrgreen:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez neon44 » 1 czerwca 2011, 15:52

Ta oprawa to Magnolia
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez DarekG » 3 czerwca 2011, 11:54

Dokładnie to jest Mangolia firmy Rosa. Nie długo i ja będę miał świeże zdjęcia tych opraw bo u mnie w mieście buduje się rondo i zastaną zastosowane właśnie takie same oprawy.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez qba » 3 czerwca 2011, 13:46

te słupy już stoją. na odcinku obok bazy MZK będzie dwupasmowa droga i juz stoja tam podwójne słupy, także z tymi oprawami. nie wiem, czy świecą, czy juz je podłączyli, bo jeszcze w nocy tamtędy n ie szedłem. na pewno sa w nich sodówy, bo sie przyjrzałem jarznikowi, kiedy leżały na ziemi. Ciekawe, czy przy nowej obwodnicy postawią jakiś kwiat. Będą dalej bowiem dwa lub trzy ronda.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 29 czerwca 2011, 22:46

Nowe oświetlenie w miejscowości koło Kraśnika. Jest to bardziej modernizacja, ponieważ w 2006 gmina przy modernizacji zapomniała o tej wsi gdzie OBs-y nie działały od lat 90. Ale że trzeba było dokładać nowe szafy ośw. i bezpieczniki z wysięgnikami i oprawami zaliczyłem to jako budowę nowego oświetlenia :) Zastosowano oprawy Elgo Leda z lampami sodowymi 100W na co drugim słupie. Wykonywał oczywiście PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin - Zakład Energetyczny Kraśnik, pogotowie energetyczne, niestety u mnie za oświetlenie odpowiada pogotowie a nie brygady sieciowe :cry:

Stare urządzenia sterowania w rozdzielnicy stacyjnej pewnie dawno temu zostały zdemontowane więc założono nową szafkę na pierwszym słupie
Obrazek

Obrazek

Podczas modernizacji wycięto też 6 przewód, który napewno nie był oświetleniowym, dodam że pare domów miało przyłącza 5 przewodowe, czy to jakiś inny układ sieci (nie znam sie bardzo na układach sieciowych), na słupach ten 6 przewód też miał odgromnik.
Obrazek

Obrazek

I na odgałęzieniu jeszcze pozostałość po starym oświetleniu
Obrazek

Obrazek

Ostatnio zaczęli modernizować sieć, ale robili to prywaciarze wyłonieni w przetargu. Na tym słupie nr 8 zrobili jakoś dziwne połączenie dwóch obwodów, tak jak by było to zasilanie awaryjne drugiego obwodu tyle ze i tu i w ST rozłączniki są załączone... Ale to później omówimy, ja to rozrysuje :) Najpierw wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym dodatkowym przewodem co go wycieli ;)
Obrazek

Obrazek

Oprawy na odcinku podpiętym pod nową stacje jeszcze nie świecą :(
Obrazek

Obrazek

Nowa stacja
27826 27827
Ostatnio edytowano 16 lipca 2012, 13:10 przez elektryk, łącznie edytowano 1 raz
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Marek140 » 30 czerwca 2011, 05:53

A co z tym OBsem się stało :?:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez MRP200 » 30 czerwca 2011, 06:59

Spotkałem się kiedyś z rozwiązaniem, że przyłącza do budynków były 5-cio przewodowe, tyle, że dotyczyło to raptem kilku ulic, coś jakby w obrębie jednej trafostacji. Ten piąty przewód był wyraźnie cieńszy, więc nie był to raczej przewód prądowy. Domyślam się, że mógł to być przewód sterujący do przełączania liczydeł liczników dwutaryfowych. Nie wiem czy ten system w ogóle działał, bo w przypadku liczników dwutaryfowych z jakimi się spotkałem to zegar sterujący zawsze był przy tablicy licznikowej.
Skoro jak pisze elektryk PE wycięło ten 5-ty przewód to podejrzewam, że próbowano kiedyś zastosować identyczne rozwiązanie, które prawdopodobnie nigdy nie zostało uruchomione.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 30 czerwca 2011, 08:38

Marek140 napisał(a):A co z tym OBsem się stało :?:


Już dawno nie działał, jest na odgałęzieniu linii teraz tam zarosły krzaki, nie ma nic wiec przy modernizacji wycieli linke oświetleniową
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez Paweł » 16 sierpnia 2011, 15:04

Przedstawiam oświetlenie zbudowane kilka tygodni temu na ul. gen. Sowińskiego między ul. Wolską a ul. Jana Kazimierza na warszawskich Odolanach.
Zastosowane zostały słupy aluminiowe SAL 10 z oprawami SGS452 i SGS453 (Iridium, aluminiowe z płaską szybą, IP 66/66 oraz elektronicznym statecznikiem) ze źródłami sodowyymi SON-T PIA Plus 100W, 150W i jedna przy ul. Wolskiej 250W.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa nowego oświetlenia ulicznego

Postprzez famabud » 16 sierpnia 2011, 22:20

Przedostatnie zdjęcie jest najlepsze i chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego. :mrgreen:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości