Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez lumix26 » 2 lipca 2016, 21:48

kurcze że takie coś uruchomili ponownie w takim miejscu :) byłem pewny że z żarówką będzie w akcji ale i tak jest dobrze ze MIX-a dali bo mogli tam nic nie wkręcić ;)
Piękny widok OUR-ki i ta OŻk :) coraz mniej miejsc już takich jest ,może te OUR-ki nie zachwycają ale klimat robi i żadna współczesna oprawa nie zastąpi tego
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez oskard » 2 lipca 2016, 21:59

Żarówka najpewniej była już przepalona (na dziennych zdjęciach była trochę zczerniała), więc musieli dać coś nowego. Pewnie - mogli w sumie przepaloną żarówkę wymienić na identyczną, ale świeżą. Ale tak jak mówię - dobrze jest! :) Rtęciowy kolor, zwłaszcza w wydaniu z żarnikiem, mający odcień fioletowo-różowy, to rzecz tak samo przyjemna dla oka, jak żarówka (dla niektórych forumowiczów - mających organiczny wstręt do żarówek - nawet milsza). Ja lubię obydwa kolory, bo i jeden, i drugi, potrafi cofnąć w czasie :).
Też myślę, że klimat jest niepowtarzalny, dlatego nie umiem zrozumieć pojawiających się czasem na forum nienawistnych komentarzy odnośnie niektórych opraw rtęciowych, tylko dlatego, że mają słabsze osiągi od współczesnych. No trudno - słabsze, ale tak to już jest, że klimat dawnych lat i skuteczność świetlna nie muszą iść w parze. Albo chcemy, żeby spełniało wszystkie dzisiejsze wytyczne, albo żeby dawny klimat pozostał. Coś za coś :|. Ja zawsze wybieram pozostawienie klimatu, bo to - tak jak napisałeś - rzecz niemożliwa do odtworzenia przy pomocy współczesnych opraw, do tego coraz rzadsza i coraz szybciej ustępująca pod naporem nowoczesności.
Miło, że ucieszyłem tymi zdjęciami :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Postprzez Farel03 » 2 lipca 2016, 22:47

Szkoda , że OŻk nie ma klosza.
Czy rzeczywiście pod nią jest tak ciemno ?
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez oskard » 2 lipca 2016, 23:12

Ja tam nie pamiętam, aby było jakoś drastycznie ciemno. Poza tym nie byłem tam w pełną noc, tylko o zmierzchu. Ale patrząc na te zdjęcia, które wykonałem w nieco późniejszej porze, plama światła na trawie wokół jest zauważalna, a przecież nawet wtedy, gdy już czerwień zeszła z horyzontu nieba, nie było jeszcze w pełni ciemno, a mimo to światło MIXa da się zauważyć na podłożu. Nie powinno być źle, tym bardziej że to świeżutka lampa, dopiero pół roku temu wkręcona :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez jacekk » 3 lipca 2016, 17:15

Te oprawy nawet całkiem sensownie świeciły, pamiętam jeszcze takie talerze wiszące na mojej byłej ulicy działające z żarówkami. I dawało to rade lepiej niż późniejsze rtęciowe oprawy.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez JeD » 3 lipca 2016, 17:40

Szczerze? z Mixami 250W dupska nie urywa, mam je przy parafii świecą codziennie. Szału nie ma, po prostu ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez Whites86 » 3 lipca 2016, 18:08

JeD napisał(a):Szczerze? z Mixami 250W dupska nie urywa, mam je przy parafii świecą codziennie. Szału nie ma, po prostu ;)

bo są wydojone ;) MIX 250 jak jest nowy radzi sobie w miare, w końcu światła jest tyle co z LRFa 125W
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez jacekk » 3 lipca 2016, 18:15

Pewnie główna przyczyna. Gdzies tu kiedyś wklejałem fotki z OBg świecącym właśnie z MIX-em i było tam naprawdę jasno.

Te "moje" OBs świeciły jeszcze z żarówkami, nie wiem, może i 500W bo wydawały mi się one wręcz ogromne. Pamiętam to dobrze bo oglądałem całą akcję wymiany tych żarówek siedząc na krawężniku po 2 stronie ulicy ;) I pamiętam tez że strasznie jasno miałem później w pokoju którego okna były akurat na wprost tej latarni, kilka nocy nie przespałem aż do czasu kiedy odkryłem po co sa takie ciemne firanki koło okna :lol: Miałem wtedy chyba 6 lat...
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez Witeku » 19 lipca 2016, 20:07

Stachlew, gmina Łyszkowice

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozostałości po dawnym oświetleniu ulicznym

Postprzez Pablo » 1 lipca 2017, 20:46

Teren polkapu, Skoczów.
Niestety cieć i jego pies się kręcili, więc tylko taka fota:
Obrazek
Pablo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości