Awarie opraw LED

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Awarie opraw LED

Postprzez Lampka » 18 września 2016, 21:09

W Gliwicach oprawy na Pszczyńskiej też póki co trzymają się nieźle i chyba jeszcze żadna nie padła. Działają już około 3,5 roku. Z tego co wiem, to również są to Philipsy.
Te oprawy nie posiadają niestety wymiennych paneli ani zasilaczy, co jest pewną wadą montażową, bo jak padnie jeden element, to nie da się go wymienić, jak gdy np. padła sodówka lub inna lampa w standardowych oprawach. Podobnie jest z oprawami ledowymi do zabudowy w pomieszczeniach. Faktem jest, że większość z nich jest lepiej wykonana od standardowych lampek LED wkręcanych zamiast żarówek, ale w tym przypadku zarówno cała oprawa, jak i instalacja są jednak znacznie droższe.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Awarie opraw LED

Postprzez DarekG » 24 września 2016, 21:59

U mnie w mieście gdzie wiszą diodowe oprawy Schredera już niestety po 2 latach trochę ich zaczyna padać głównie panele z diodami. Pozatym ludzie narzekają i mają rację że jest za ciemno. Widno jest tylko w tych miejscach gdzie tych opraw jest na raz dużo czyli np. Na skrzyżowaniach. Niestety inne oprawy diodowe np. Naświetlacze na jednym z marketów świecą gorzej niż halopaki i jeden już błyska co sekunde montowane pół roku temu, a wcześniej MH w tym miejscu działały kilka dobrych lat. Niestety ale z niezawodnością opraw diodowymi jest jeszcze słabo i raczej wątpię że to się zmieni.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Awarie opraw LED

Postprzez kubaxxx » 26 września 2016, 14:44

famabud napisał(a):Szybko pozdychały... Pytanie czego to jest wina, czy panele z diodami się przegrzewają, czy może wadliwa seria zasilaczy. :roll:

Udało mi się porozmawiać z pracownikiem ZE.Okazało się że w przypadku o którym pisałem na poprzedniej stronie awarii uległo 8 opraw w skutek usterki kabla zerowego.Rzekomo na oprawy poszło 400V.Nie wiem dokładnie w jaki sposób to się stało,ale tak mi to przedstawił.
Nadal opraw nie ma na słupach.

Po dwóch tygodniach oprawy powróciły na swoje miejsca.
Ostatnio edytowano 4 października 2016, 11:39 przez kubaxxx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Awarie opraw LED

Postprzez famabud » 26 września 2016, 20:09

Czyli właściciel oświetlenia sam sobie winny jest... Reklamacji nie będzie na pewno.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Awarie opraw LED

Postprzez Lampka » 26 września 2016, 20:39

O ile odkryją, że to była wina właściciela...
Najdłużej żyjące oprawy ledowe jakie znam, znajdują się przy podjeździe do CH Arena Gliwice - oprawy te działają od 2009 roku i do tej pory tylko jedną widziałem jak nie świeciła, ale być może, że była to awaria czegoś innego niż oprawy, gdyż obecnie działa ona dalej.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Awarie opraw LED

Postprzez Jarek » 4 października 2016, 21:32

W Krakowie na ulicach Żmujdzkiej i Jaracza około dwuletnie oprawy ledowe zaczęły masowo padać. Światło zaczyna pulsować, po czym nie świeci wcale. Już kilka opraw wymienili z powrotem na sodę. W innych miejscach w mieście, gdzie niedawno wymieniano oprawy na ledowe, też często któraś nie świeci w ciągu. Wydaje mi się, że jeśli ktoś myślał, że zaoszczędzi na konserwacji oświetlenia po jego zmianie na ledowe (tak miasto zakładało), to chyba się mocno przeliczył. To wciąż mocno awaryjna technologia.
Jarek
 
Posty: 187
Zdjęcia: 79
Dołączył(a): 11 lutego 2009, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Farel03 » 4 października 2016, 21:42

@Jarek

Nie padały by , gdyby nie zamówili najtańszej z możliwych wersji :/
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie opraw LED

Postprzez Lampka » 7 października 2016, 00:25

Jarek napisał(a):W Krakowie na ulicach Żmujdzkiej i Jaracza około dwuletnie oprawy ledowe zaczęły masowo padać. Światło zaczyna pulsować, po czym nie świeci wcale. Już kilka opraw wymienili z powrotem na sodę. W innych miejscach w mieście, gdzie niedawno wymieniano oprawy na ledowe, też często któraś nie świeci w ciągu. Wydaje mi się, że jeśli ktoś myślał, że zaoszczędzi na konserwacji oświetlenia po jego zmianie na ledowe (tak miasto zakładało), to chyba się mocno przeliczył. To wciąż mocno awaryjna technologia.


Wydaje mi się, że też dlatego w Gliwicach te ledy na pszczyńskiej były tak długo jednymi z nielicznych w mieście - miasto testuje sprawność systemu. Choć pewnie kwestie budżetowe też mają tu główne znaczenie. Obecnie w Gliwicach przy modernizacjach są już zakładane oprawy ledowe, ale też nie wszędzie i na niektórych ulicach nadal świecą dwudziesto paro letnie Strady oraz inne sodowe oprawy.
Dziś akurat jechałem wieczorem przez Kraków i widziałem, że miejscami rzeczywiście niektóre oprawy LED są zastąpione sodowymi. To zależy od ulicy. Sporo z tych opraw jest nawet nowszych niż dwuletnie - niektóre mają nawet po około półtora roku czasu, jak nie mniej.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Awarie opraw LED

Postprzez AsXSn » 4 stycznia 2018, 17:40

U mnie na osiedlu świecą oprawy LED Philips i jedna już po roku padła.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Awarie opraw LED

Postprzez Wojtek26162 » 11 listopada 2018, 14:06

Na ulicy Jana Pawła II w Starym Sączu około 4 lata temu wymienili strady OUS250 na ledy od Philipsa, które to po kilku miesiącach zaczęły padać i na ulicy w szybkim czasie stało się ciemno. Część tych opraw poszła prawdopodobnie do naprawy i po około tygodniu wróciła na swoje miejsce, a druga część została spowrotem wymieniona na Strady i tak jest do dziś.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości