Awarie opraw LED

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Awarie opraw LED

Postprzez OUKS340 » 16 stycznia 2024, 02:19

Po roku? Spokojnie. Zaparzmy kawę. Usiądźmy. Zrelaksujmy się. Za kilka lat (albo krócej) zaczną masowo padać oprawy LED. Panele LED, zasilacze. I koszty naprawy/wymiany idące w dziesiątki tysięcy złotych...
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Awarie opraw LED

Postprzez AsXSn » 16 stycznia 2024, 11:10

Jak na razie reszta opraw ( schreder Teceo z 2015 i Philips UniStreet z 2016 ) do dnia dzisiejszego się jakoś tam trzymają, do tego czasu padły jakoś z 3 egzemplarze UniStreet i jedna teceo z 2017 roku, chociaż ostatnio przy niższych temperaturach zauważyłem, że degradacja kondensatorów w zasilaczach Teceo z 2015 daje sie we znaki bo jednej oprawie zdarzyło się już przez to migać, resztę opraw pewnie też zaczną już na stałe trapić te problemy w niedalekiej przyszłości i nie będzie za ciekawie jak miastu LEDy wyjdą bokiem bo będzie trzeba zakupić nowe oprawy na wymiane albo naprawiać obecne co nie jest też tanie :oops:
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Awarie opraw LED

Postprzez trojmiejski » 16 stycznia 2024, 12:00

Jeśli chodzi o oprawy uliczne to niebieskiej oprawy jeszcze nie widziałem, ale za to widziałem taką sytuację w pociągu:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości