Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 1 lipca 2016, 00:53

Ostatnie 4 diody White Energy z 2011r. zostały zastąpione przez nowe diody firmy Energy Light. Jakość jest bez porównania, jeżeli chodzi o świecenie :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 1 lipca 2016, 07:36

Pięć lat to jednak przepaść technologiczna, jeśli chodzi o LED :)
Widzę to też po lampach u mojej babci - trzy lata temu kupione Abilite świecą na różowo/zielono (zależy od modelu), migoczą lub sieją zakłócenia (radia nie da się słuchać), Ra w przypadku zielonej 4W wynosi maksymalnie 60, dla różowej 10W może dobije do 70. Może. Spectrum - niby też firma krzak, a ich 10-tka (rocznik 2015) zjada Abilite na śniadanie.
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 1 lipca 2016, 11:59

KelVin napisał(a):Pięć lat to jednak przepaść technologiczna, jeśli chodzi o LED :)
Widzę to też po lampach u mojej babci - trzy lata temu kupione Abilite świecą na różowo/zielono (zależy od modelu), migoczą lub sieją zakłócenia (radia nie da się słuchać), Ra w przypadku zielonej 4W wynosi maksymalnie 60, dla różowej 10W może dobije do 70. Może. Spectrum - niby też firma krzak, a ich 10-tka (rocznik 2015) zjada Abilite na śniadanie.


Mam to samo wrażenie, po prostu żółć. Na dolnym piętrze się uchowało kilka kompaktów, to jak schodzę od oświetlenia górnego w dół tam, to też czuje róż. :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 1 lipca 2016, 13:06

Akurat te moje kompakty Pila nie miały nienaturalnych zafarbów, ale ich żółć była strasznie zamulająca (zapewne skutek poszarpanego widma :? ) Miałem już dosyć tego światła, więc zmodernizowałem na LED ;) Może od razu powiem o nich coś więcej ;)

Najpierw kilka zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna waży 115 g
Obrazek

Obrazek

Zamontowane
Obrazek

W akcji
Obrazek

Widmo
Obrazek

Generalnie, mocno odczuwam tę zmianę. Te LEDy rozsyłają światło kompletnie inaczej niż żarówki czy kompakty - znakomita większość idzie w dół. Stół pod żyrandolem mam zatem oświetlony ponad dwa razy silniej niż dotychczas (ilość lumenów podobna!), krańce pokoju i sufit dostają za to dużo mniej światła. Czyli Osramy się doskonale nadają do czytania i siedzenia przy stole, jak się coś robi w całym pokoju, lepiej zaświecić sekcję pilską ;)
A odnośnie do jakości światła - stroboskopa nie ma (strumień w ogóle nie drży), barwa mocno ciepła - na zdjęciu widać, jak żółte są w porównaniu do halogena. Ale podoba mi się. Będzie do czytania. :)
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez qba » 1 lipca 2016, 13:27

LEDy z kopułką dają światło bardziej ukierunkowane, jak żarówka reflektorowa. Nie nadają się na przykład, aby stosować je w lampie podłogowej, do czytania, gdzie są skierowane do góry, gdyż wówczas świecą na sufit, a na czytanej powierzchni jest półmrok.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez jacekk » 1 lipca 2016, 14:11

Zależy tez jak samo źródełko jest skonstruowane. Te z kloszem szronionym/opalizowanym świeca faktycznie mocno kierunkowo zostawiając półmrok dookoła, ale są i takie w których klosz jest mleczny i taka lampka już całkiem sprawnie imituje żarówkę. Niedawno kupiłem taka lampkę, całe 7zł kosztowała.

Obrazek

Ani ona mocarna, ani nie jest szczytem techniki ale świeci bardzo porządnie jak na swoją moc, nie generuje stroboskopu nic a nic, po wyłączeniu zasilania płynnie gasnie około 1s i rozsył ma wybitnie dobry jak na leda.

Obrazek

To zdjęcie nie jest jakoś podkręcone, lampka ta siedzi wkręcona w podłogową lampę z dużym, stożkowym otwartym od góry i dołu abażurem. I doskonale się tam sprawdza, światło pada identycznie jak w przypadku matowej zwykłej żarówki, tylko jest odrobinę chłodniejsze (aparat pokazuje 3200k. Idealna barwa)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 27 lipca 2016, 19:16

U moich rodziców na podjeździe wisiała sobie lampka diodowa podłączona do czujnika ruchu. Niestety zdechła po kilku miesiącach eksploatacji. Oto ona
moduł z diodek mocy
Obrazek
przykręcony do metalowej wkładki
Obrazek
Obrazek
trzonek
Obrazek
wewnątrz niego był zasilacz
Obrazek

diody sprawne - padł moduł zasilający
Obrazek
Obrazek
Wbrew pozorom nie jest to prosty układ typu kondensatory, mostek i rezystor.
Obrazek
Jest to przetwornica impulsowa, ale niestety mało trwała. Zdechła bardzo szybko mimo naprawdę dobrego chłodzenia (lampka na zewnątrz).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 27 lipca 2016, 19:35

W tanich ledopakach też momentalnie padają przetwornice, niedawno poznałem człowieka, który skupuje hurtowo zepsute ledopaki, montuje w nich nowe zasilacze i sprzedaje jako sprawne na OLX ;).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 27 lipca 2016, 20:15

Dlatego myślałem, czy nie opracować sensownego prostego zasilacza. Niestety takie lampki diodowe to jest jednorazowe badziewie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 7 sierpnia 2016, 23:22

podświetlenie ledowe Żabki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości