Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez slaweklampy » 9 sierpnia 2016, 10:42

Przed wejściem do budynku mieszkalnego.

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 2 września 2016, 18:06

Z wakacji.
Ledówka. Totalny no-name - na obudowie nie widziałem żadnego znaczka firmowego. Nawet CE jest napisane nie tak - nie zachowali formy - czyli pewnie oznacza "China Export". Nie widzę również częstotliwości. Opakowania nie miałem okazji zobaczyć. Ale ta lampa zdecydowanie zyskuje moją dezaprobatę - lekka jak piórko, jakaś taka pusta w środku. Przy tym - jak mogłoby być inaczej? - generuje silny efekt stroboskopowy. Świeci barwą ~6000K. Ra raczej <70. Gdzie takie są dostępne? - niedawno odwiedziłem Mrówkę oraz Bricomarche i nie spotkałem lamp wyglądających na podobną lub gorszą jakość. A wydawałoby się, że w marketach to najgorszy chłam. Okazuje się, że tam każda ledówka, jaką oglądałem, sprawiała dalece lepsze wrażenie niż to. Nawet jeśli migoczą - i tak wyglądały dużo solidniej niż poniższa lampa. Oto ona:
Obrazek
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Lampy LED

Postprzez Farel03 » 2 września 2016, 18:30

@Kelvin


Najprawdopodobniej tak wygląda jej układ zasilający

Obrazek


Dlatego taka lekka
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 2 września 2016, 20:12

No tak, kolejny led z pokroju tych, w których 90% powierzchni zajmuje obudowa, a świeci mała kopułka u góry... Tego typu ledy nadają się co najwyżej jako oświetlenie kierunkowe na zastępstwo lamp reflektorowych, w miejscach gdzie nie wymagane jest dobre oddawanie barw i nie jest istotne tętnienie światła.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 3 września 2016, 09:59

Kuchnia zdecydowanie do takich miejsc nie należy.
A co do LED ze świecącą półkulą, to nie bojkotuję wszystkich - mój Spectrum z kuchni nadal dzielnie się trzyma i sam jeden świetnie rozsyła światło na całą 10m^2 kuchnię :) (kąt 200 stopni)
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 3 września 2016, 16:24

W tym miesiącu mija rok jak kupiłem Chińskiego LEDa no name. Lampa dzielnie zniosła ten rok i działa dalej, jak na produkt tak niskiej klasy aż dziwne że tyle prześwieciła. Jest użytkowana w pokoju dziennym, a więc świeci się po ok 5-6 godzin dziennie w okresie zimowym i po ok 3 godziny w letnim.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez Utilizer » 3 września 2016, 16:50

Nie szkoda oczu naprawde :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 3 września 2016, 17:22

W żyrandolu są wkręcony 3 źródła, jedno z nich to wspomniana wyżej ledówka, a dwa pozostałe to 9W ledy Apollo, świeci to znośnie, da się przyzwyczaić. :D
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez Soowa » 4 września 2016, 01:28

galad napisał(a):W tym miesiącu mija rok jak kupiłem Chińskiego LEDa no name. Lampa dzielnie zniosła ten rok i działa dalej, jak na produkt tak niskiej klasy aż dziwne że tyle prześwieciła.

Ta lampa led ma max 4-5W

Na takim układzie to żadna dioda nie pożyje długo. Wystarczy przepięcie w sieci i układ ten zabije ledy. Kolejna sprawa to ten układ sam sieje sporo śmieć do sieci. Ciekawe co na to normy. :?
Soowa
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 sierpnia 2016, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 5 września 2016, 01:37

Przetwornica jest banalnie prosta - chiński kondensator ograniczający prąd, a diody zasilane przez mostek Graetza. Ten elektrolit może być filtrującym - trzeba by sprawdzić czy widać tętnienie światła, bo w tym przypadku akurat może go nie być.
Niby ta plastikowa obudowa nad gwintem coś tam prześwieca, ale i tak myślę, że do takiej stojącej oprawy lepiej pasowałaby lampka świecąca wokół, a nie tylko w sufit.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości