Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 13 września 2016, 02:05

Z tego co widzę, to te Ikee nie mają radiatorów. Jak kiedyś dotykałem jedną taką lampkę podczas działania (w Ikei) to patrzyła w palce.
Poza tym zależy co chcesz oświetlać, jeżeli chcesz mieć oświetlenie we wszystkich kierunkach to wybierz takie, która mają rozsył światła na wszystkie strony - biorąc pod uwagę Twoje propozycje, Philips byłby lepszy. Natomiast pod kątem Ra i efektu stroboskopowego, jednak Ikee zdają się lepiej wypadać.
Ta Pila z twojej aukcji to raczej chinol o słabej jakości (nie ta polska wersja).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez Utilizer » 13 września 2016, 14:09

Owszem grzeją się mocno - ale co z tego :?: Używam dwie sztuki 13W w zamkniętym hermetycznym (IP44) plafonie od ponad roku i nic się złego z nimi nie dzieje ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 13 września 2016, 16:11

Utilizer napisał(a):Owszem grzeją się mocno - ale co z tego :?: Używam dwie sztuki 13W w zamkniętym hermetycznym (IP44) plafonie od ponad roku i nic się złego z nimi nie dzieje ;)

Trochę ponadstandardowa ta żywotność jak na zamkniętą oprawę. Chyba że mało świecą :)
Obudowa mojego Spectruma z kuchni też parzy w palce po >~20 minutach.
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 17 września 2016, 22:52

Utilizer napisał(a):Owszem grzeją się mocno - ale co z tego


Elektronika nie lubi takich temperatur. Co innego dławiki, wtedy to potrafiła być czasem sauna (np. SL po wielu godzinach pracy) :P Ale swoje wytrzymywały.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 20 września 2016, 11:16

taka sobie lampka ledowa, cena niewielka bo w granicach 8 zł sztuka. taki odpowiednik świetlówki kompaktowej jeśli chodzi o Ra , bo niby jest to minimum 80% .
jest tylko jeden problem-producent podaje na opakowaniu długość całkowitą 102mm, a tymczasem lampa ma 115mm...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 20 września 2016, 20:19

Może zapomniał o długości obudowy, która zajmuje pół długości całej lampki :lol:

Widzę, że cena podobna do mocy tego leda ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 21 września 2016, 11:25

tym razem cena również podobna do mocy lampy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez famabud » 22 września 2016, 11:48

Mój kolega ma zrobiona modernę na LEDy w całym mieszkaniu. Najprawdopodobniej wszędzie, a przynajmniej w jednym żyrandolu siedzą kanluxy. Świecą przyzwoicie nawet, podobnie jak lexman 3000K/1521Lm którego na dniach kupiłem (na oko większej różnicy nie widziałem, naprawdę). Ciekawe jak będzie z ich trwałością.

Ten mój Lexman ma ładny softstart jak halogeny. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 28 września 2016, 01:49

Uwaga na bazarowe LEDy marki Extra. Właśnie dziś wziąłem jedną taką znaleźną lampkę do sekcji zwłok i okazało się, że w środku znajdował się kondensator filtrujący, ale na... 63V! Znajdował się on za mostkiem, równolegle do pracujących diod (smd). Co się stało - nie trudno się domyślić. Wybuch kondka był na tyle silny, że rozsadziło totalnie nalepkę z parametrami, ale udało mi się ze zgliszczy doczytać parametry tego konda... Niestety diodki też wyglądają na przepalone, natomiast kondensator 1,5uF 400V, który służył za ogranicznik prądu, wygląda na sprawny.
Podejrzewam, że ta lampka to typowy bazarowy wyrób, kiedyś widziałem jak gościu miał cały stragan na targu zawalony podobnie wyglądającymi modelami. Obudowa wielka z pokażnymi plastikowymi radiatorami, a na górze standardowo - "świecąca" kopułka (może jutro wstawię fotki). Wydaje się dziwnie lekka jak na swój rozmiar (układ zasilający najprostszy z możliwych), przy mocy lampki opisanej jako 15W :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez wyolon » 28 września 2016, 02:04

.
Ostatnio edytowano 27 czerwca 2017, 01:41 przez wyolon, łącznie edytowano 2 razy
wyolon
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości