Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez OUSF » 10 marca 2017, 14:17

Ciekawe, że Electro pisał, że Jego lampka LED Systems miała przetwornicę, a ta ma co? Układ RC :?:
OUSF
 

Re: Lampy LED

Postprzez litak1 » 10 marca 2017, 22:05

KaszeL napisał(a):Tego ciekawego leda byś pokazał :)

Proszę bardzo :)
Kupiłem tego leda typowo do celów użytkowych, ponieważ mam bardzo wąskie "klosze" oraz zamontowane w nich oprawki bagnetowe, więc uznałem że będzie do tego celu idealny.
Jako że nie mam jeszcze leda w których philips się specjalizuje, czyli z zewnętrznym luminoforem postanowiłem sobie sprawić trzy sztuki , oto on
Lampa led "ogryzek" :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Tak on świeci

Obrazek

Zaletą lamp LED z zewnętrznym luminoforem jest ich bardzo równomierny rozsył światła we wszystkich kierunkach, i faktycznie sprawuje się wyśmienicie

Obrazek

świeci bardzo jasno jak na 7W , na temat jakości światła nic nie piszą na opakowaniu, więc myślę że jest pewnie koło Ra8, ale zapewne lepiej niż w sklepowych profesjonalnych lampach typu PAR podświetlających produkty, w których szczególnie źle jest poznać dojrzałość pomarańczy, a wręcz jest to niewykonalne- spróbujcie kiedyś zaobserwować.
Światło 2700K wszystkie idealnie tak samo trzymią tą temp. barwową. Światło jest bardzo dobre ciepłe (wiem, wiem niektórzy wolą zimne 6500K, jednak ja uważam że każde światło pasuje do innego rodzaju pomieszczeń, i nad barkiem nie wyobrażam sobie innego światła, no chyba że jeszcze cieplejsze, ale wtedy posiłkuję się moim neonem :)

Ok musiałem zdjąć ten luminofor żeby zobaczyć jak to w środku wygląda, jest przyklejony delikatnie silikonem więc zszedł bez problemu :P

Obrazek
Obrazek

No więc świecimy bez luminoforku

Obrazek

A tak wygląda klosz w świetle niebieskim z tej lampki

Obrazek
Obrazek

Klosz już na swoim miejscu... Lampa bardzo porządnie wykonana, dość ciężka, niestety elektronika całkowicie zalana i nie ma do niej dostępu, posiada przetwornicę (bez stroboskopu) i jest ściemnialna
Martwi mnie jednak brak chłodzenia mimo że metalowe jest to przewężenie i oddaje ciepło, jednak w czasie pracy jest bardzo gorąca (ponad 70 st. C)
Może gdyby założyć klosz, który oryginalnie zakłada się jeszcze na nią (dostępny też w tym sklepie na innej aukcji mnie akurat zbędny) coś by to poprawiło, a może paradoksalnie nawet pogorszyło bo on wkonany jest chyba z plexi i osłania kloszek luminoforowy pogarszając przepływ powietrza.

Tak z innej beczki przy okazji
Obrazek
Strona lewa Philips Mastercolour CDM-TC Evolution 35W/930 4300lm mega szybki czas rozgrzewu 25 s.
Strona prawa Osram HCI-T WDL Shoplight warmwhite de luxe 35W/930 3400lm czas rozgrzewu standardowy 1,5 min.
The winner is Osram (dla mnie)
Osram Dużo lepsze światło (nie do odróżnienia od żarówki halogenowej) stabilniejszy w świeceniu, choć czasem pobłyskuje na różowo(raz na 2h rozbłysk) i wyraźnie słabszy.
Philips rozgrzewanie jak w ksenonie samochodowym (no prawie ;) ) duuuużo światła, światło jednak gorsze bardziej różowe, i chłodniejsze niż te 3000K czasem widać pobłyskiwanie przez wędrówkę łuku po elektrodach, a to wkurza
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy LED

Postprzez Whites86 » 10 marca 2017, 22:33

mogles pokazac roznice miedzy ledami z tym kloszem i bez odpalone obok siebie ;)

czy ja dobrze widze ? masz kieliszki ze szkła uranowego ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampy LED

Postprzez lukaszlbn » 10 marca 2017, 23:22

Wszystko na to wskazuje :) świecą zieloną poświatą w resztkach UV z lamp... fajna sprawa.
Avatar użytkownika
lukaszlbn
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 22:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Lampy LED

Postprzez litak1 » 11 marca 2017, 03:05

Whites86 napisał(a):mogles pokazac roznice miedzy ledami z tym kloszem i bez odpalone obok siebie ;)

czy ja dobrze widze ? masz kieliszki ze szkła uranowego ?


lukaszlbn napisał(a):Wszystko na to wskazuje :) świecą zieloną poświatą w resztkach UV z lamp... fajna sprawa.


Dobrze koledzy zauważyliście ;)
Tak to są kieliszki uranowe co ciekawe trzy z lewej to produkcja powojenna (lata około 50-te) najprawdopodobniej ze zubożonego uranu, gdyż rtgradiometr pokazuje nieznacznie tylko więcej od tła i fluoryzują lekko ciemniejszym światłem zielonym. Kolejne pięć (w środku) na radiometrze około 1,5 uSv wyraźne wskazanie. Następne trzy po prawej wykonane ze szkła uranowo-ołowiowego (kryształ uranowy) Wskazanie 2 uSv .

Świecenie zieloną poświatą nie pochodzi z ultrafioletu wytworzonego w lampach MH, gdyż są one tak mocno wyfiltrowane, że kieliszki w ogóle przy nich nie fluoryzują. Na meblach mam zamontowaną taśmę led 6500K, a przy samych kieliszkach dodatkowo dwa paski (z przodu i z tyłu) taśmę led UV. Światło to jest bardzo słabo widoczne, ale powoduje bardzo dużą fluoryzację kieliszków, dlatego kto mnie odwiedza zastanawia się czemu to tak świeci na zielono, jeszcze jak usłyszą o uranie to już pić z nich nie chcą :P. Mam zamiar przenieść je do ciemnej witryny w której będzie podświetlenie tylko UV to dopiero będzie czad ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy LED

Postprzez lukaszlbn » 11 marca 2017, 09:40

Czy jest szansa na zdjęcie po ciemku z zapaloną listwą UV? :) bardzo fajnie musi to wyglądać. Rozumiem, że pić z nich można i nie narażamy się na nic :D. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lukaszlbn
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 22:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Lampy LED

Postprzez slaweklampy » 28 marca 2017, 13:31

Reflektorek LED.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 9 maja 2017, 07:20

Czy są modele LEDów na E27 które są ściemnialne jak niektóre stare kompakty ściemnialne poprzez szybkie przełączenie łącznika w celu zmiany strumienia światła między dwoma sztywnymi poziomami? Znajomy chce wkręcić takie lampy, lecz w wynajętym mieszkaniu nie może przerobić instalacji elektrycznej i dodać ściemniaczy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez qba » 9 maja 2017, 09:41

litak1 napisał(a):
KaszeL napisał(a):Tego ciekawego leda byś pokazał :)

Proszę bardzo :)
Kupiłem tego leda typowo do celów użytkowych, ponieważ mam bardzo wąskie "klosze" oraz zamontowane w nich oprawki bagnetowe, więc uznałem że będzie do tego celu idealny.
Jako że nie mam jeszcze leda w których philips się specjalizuje, czyli z zewnętrznym luminoforem postanowiłem sobie sprawić trzy sztuki , oto on
Lampa led "ogryzek" :lol: :lol: :lol:

Obrzydlistwo. Widziałem te Ledy kiedyś w markecie Jula. Może i porządnie wykonane i niezłe świeci jak na obecne czasy, lecz design jest fatalny. Nie wiem z jakiej wysokości na głowę upadł ten, kto je zaprojektował. To w ogóle nie wygląda jak źródło światła, rzeczywiście ogryzek. Kojarzy się także z zabawką z sex shopu. :lol:
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez slaweklampy » 9 maja 2017, 10:08

Niskonapięciowa lampka LED.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości