Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez robert03 » 16 kwietnia 2016, 11:38

trojmiejski napisał(a):Ze słyszenia wiem, że lampy diodowe Polluxa też są awaryjne, trochę poświeci, potem zaczyna migać i pada całkowicie.

W asortymencie LED dla powszechnego konsumenta chyba łatwiej będzie wymienić te nie awaryjne które wytrzymują dłużej niż 6 miesięcy....
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Lampy LED

Postprzez latarnik » 20 kwietnia 2016, 19:53

Przyniosłem dziś do domu lampę LED Osram 9W Made in Germany która przestała działać jakiś czas temu w pracy w oświetleniu zewnętrznym, aby zrobić "sekcję zwłok". Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jednak działa! Podejrzewam że straciła kontakt w oprawce przez to że bardzo, ale to naprawdę bardzo grzeje się jej trzonek... A ktoś zapewne dość luźno ją wkręcił.

Porównanie z Osram Duluxstar 5w, ciepły zapłon. Nie mam niestety świetlówki 9w marki OSRAM aby naprawdę "fair" porównać.
Obrazek

W akcji:
Obrazek

Trzeba zaznaczyć że LEDówka bardzo się grzeje, o wiele bardziej od kompakta. Swieci znacznie jaśniej, ale tylko w jedną stronę, mimo mlecznej bańki. Swiatło zdaje się mieć nieco lepsze jeśli chodzi o oddawanie barw.
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 21 kwietnia 2016, 09:10

Właśnie dlatego ledy tego typu, gdzie 80% lampy zajmuje obudowa, zupełnie mi się nie podobają. Poza tym niby Osram, a kompletny brak radiatorów... Nic dziwnego, że się grzeje. W Ikeach też często brakuje radiatora, jak kiedyś dotknąłem taką lampkę po wielu godzinach pracy, to parzyła.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez latarnik » 21 kwietnia 2016, 09:56

Byłem ostatnio w Ikea Heerlen (Holandia). Max. Lumen jaką można dostać jako LED (dodam że kompakty wycofali całkowicie już ponad rok temu) to 600 lumen które deklarują jako odpowiednik 60w. Tymczasem odpowiednik taki musiałby mieć około 800 lumen. O radiatorach nie ma raczej mowy... Boję się wkręcić takie LEDy w miejscu gdzie światło ma działać wiele godzin, ponieważ jestem przekonany że same się zniszczą od gorąca jakie wytwarzają...
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Lampy LED

Postprzez FOX » 22 kwietnia 2016, 15:33

Osram stosuje radiatory tylko znajdują się wewnątrz plastikowej obudowy.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 7 maja 2016, 18:18

Jest obecnie parcie na oszczędzanie energii w domu (przyszły spore rachunki za prąd), więc przywiozłem koleżankom parę eko-lightów odkupionych za 5zł. Wkręciłem w przedpokoju dzienną 12W - jako jedyna działa poprawnie, ale powiem jedno na temat jakości światła:

MA-SA-KRA.

Wolałbym już chyba wkręcić tam świetlówkę razno... Tak beznadziejnego, trupiego i fioletowego światła dawno nie widziałem - a miałem okazję zobaczyć świetlówkę razno oświetlającą korytarz w hotelu robotniczym zaledwie parę dni temu. Jakość światła była lepsza :? Zobaczymy, czy koleżanki wytrzymają ten wynalazek, ale czuję, że będę ją musiał wykręcić niedługo i nie znajdę dla niej zastosowania, i będzie powrót do żarówki halogenowej.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy LED

Postprzez KaszeL » 7 maja 2016, 22:36

To dlaczego tam nie wkręciłeś czegoś sensownego? Tylko taką padakę? Chcesz koleżanki zniechęcić do lampek LED?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 7 maja 2016, 23:40

KaszeL napisał(a):To dlaczego tam nie wkręciłeś czegoś sensownego? Tylko taką padakę? Chcesz koleżanki zniechęcić do lampek LED?


Bo ze wszystkich tylko ta działa normalnie... Ona nawet nie była używana, to nówka. Jak się zniechęcą, to trudno, ja na razie jestem zniechęcony, niech stanieją te dobre, to się nimi zainteresuje, a ten szmelc będzie wisiał, dopóki się spali i wróci na swoje miejsce żarówka ;). Nie spodziewałem się aż tak tragicznej jakości światła.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy LED

Postprzez daylight » 7 maja 2016, 23:57

Beton napisał(a):Jest obecnie parcie na oszczędzanie energii w domu (przyszły spore rachunki za prąd), więc przywiozłem koleżankom parę eko-lightów odkupionych za 5zł. Wkręciłem w przedpokoju dzienną 12W - jako jedyna działa poprawnie, ale powiem jedno na temat jakości światła:

MA-SA-KRA.

Chcesz, żeby po umalowaniu przy tym eko-syfie straszyły ludzi na ulicy? :lol: Za ~15zł/szt. w Kauflandzie można dostać Osramy E14 i E27 pakowane w kartoniki po 2szt. Przemieszałem ze zwykłymi żarówkami reflektorowymi 25W. Świeci to to już od lutego w kuchni i w przedpokoju i nie mam zastrzeżeń.
daylight
 

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 8 maja 2016, 08:15

daylight napisał(a):
Beton napisał(a):Jest obecnie parcie na oszczędzanie energii w domu (przyszły spore rachunki za prąd), więc przywiozłem koleżankom parę eko-lightów odkupionych za 5zł. Wkręciłem w przedpokoju dzienną 12W - jako jedyna działa poprawnie, ale powiem jedno na temat jakości światła:

MA-SA-KRA.

Chcesz, żeby po umalowaniu przy tym eko-syfie straszyły ludzi na ulicy? :lol: Za ~15zł/szt. w Kauflandzie można dostać Osramy E14 i E27 pakowane w kartoniki po 2szt. Przemieszałem ze zwykłymi żarówkami reflektorowymi 25W. Świeci to to już od lutego w kuchni i w przedpokoju i nie mam zastrzeżeń.


Takie same, jak ten z postu na górze wątku? Jeśli to takie same, to może bym brał do Puław do żyrandola reflektorkowego, bo świecą rewelacyjnie. Widziałem je w wersji 13W po 40zł/sztuka w sklepie budowlanym, więc nawet nie myślałem o kupnie :P. Może jakieś małe moce są za tyle, a w przedpokoju musi być akurat dużo światła, im więcej tym lepiej.
Ostatnio edytowano 8 maja 2016, 11:50 przez Beton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości