Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Watt » 29 listopada 2014, 13:38

Właściwie, to poczekamy na post Luka informujący, że LED się zepsuł, myślę, że nastąpi to szybko :P
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez lumix26 » 29 listopada 2014, 13:41

Watt napisał(a):Właściwie, to poczekamy na post Luka informujący, że LED się zepsuł, myślę, że nastąpi to szybko :P

jeszcze niedawno było info od Luk-a ze lampka mu padła bo diody odpadły :mrgreen:
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 29 listopada 2014, 13:42

Mam nadzieję, że taki post będzie najprędzej za dwa lata ;)
A jak jakiś LED się zepsuje wcześniej, to nie napiszę :twisted:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez lumix26 » 29 listopada 2014, 13:44

Luk ja Ci życzę by poświeciły te lampki a jak będzie to się okaże ważne że Ty jesteś ze zmiany zadowolony ;)
Nie mniej jednak trochę poszedłbym w innym kierunku jeżeli chodzi o światło
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 29 listopada 2014, 13:50

Zróbcie test - odpal taką lampkę non stop na miesiąc. Wtedy się okaże. Lampka z Biedronki świeciła się prawie miesiąc non stop na podwórku i działa bez zarzutu, ale umieściłem ją w oprawce, zapewniając dobre chłodzenie. W zamkniętej oprawie wyglądałoby to pewnie zupełnie inaczej.
Niech te diody naszemu koledze świecą, ale nie wróżę im jakiejs nadzwyczajnej trwałości. Nie sądzę, by przetrwały świetlówkę T8 36W Graphica w oprawie z gorącym startem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Odp: Re: Lampy LED

Postprzez Utilizer » 29 listopada 2014, 14:08

Luk napisał(a):Mam nadzieję, że taki post będzie najprędzej za dwa lata ;)
A jak jakiś LED się zepsuje wcześniej, to nie napiszę :twisted:

Zatrudnij sie w jakiejs firmie handlujacej tymi LEDami. Wydales sporo siana na interes ktory nie wiesz czy i kiedy zwroci. Zachwalasz jakie zajefajne pudelka, takie Ra 80 wow. Odsloniete elementy przewodzace? Zaden problem, przeciez nie ma takich wysokich dzieci xD I tak dalej przez 10 stron bedzie sie toczyc ten absurd


Wysłane z mojego GT-I9105P
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy LED

Postprzez FOX » 29 listopada 2014, 14:30

Luk napisał(a):No to przynajmniej mój obecny LED w łazience ma lepsze chłodzenie, gdyż nie ma właśnie osłonki :roll:

tak i ma odsłonięte połączenia gdzie w pomieszczeniu z podwyższoną wilgotnością zwiększa tylko ryzyko porażenia. Nie rozumiem, obawiasz się gazu w budynku argumentując możliwością wybuchu a olewasz całkowicie kwestie bezpieczeństwa w elektryce.
Jeżeli upierasz się koniecznie na oświetlenie ledowe w łazience to poszukaj źródła o dobrych parametrach, aczkolwiek na siłę eliminowanie każdego żarowego źródła i nadmierne oszczędzanie uważam za dużą przesadę
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 29 listopada 2014, 16:18

A nadal po zastosowaniu ledów jest ciemniej i gorzej niż przy tanich i popularnych świetlówkach liniowych. Dać 2x T8 18W 840 (950/965 jeśli razem z kibelkiem jest łazienka i trzeba mieć dobre światło) na statecznikach z gorącym startem względnie elektromagnetyku i to będzie działać przez lata. Przy większym pomieszczeniu 2xT8 36W - nie mniej niż 4500lm, a to wymagałoby powieszenia kilku takich lampek ledowych - drogo!
Szczerze to chciałbym mieć lampkę ledową, która dałaby 2000lm tak dobrego światła jak z rur T8 Graphica 965. Nadmienię, że Graphice da się kupić poniżej 30zł sztuka, działają nawet w najstarszych oprawach świetlówkowych i nie powodują olśnienia.
Jedyny minus świetlówek pojawia się wtedy, gdy światło zapala się bardzo często na krótki czas. Tam diody są niezastąpione.

Co do ochrony przeciwporażeniowej to już o tym pisałem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 29 listopada 2014, 17:10

A ja nie wiem, czy już o tym pisałem, ale to nie tylko ja decydowałem o zmianie oświetlenia w mieszkaniu. Jeśli miałbym ja sam wybierać to faktycznie zastanawiałbym się między świetlówkami (kompaktowymi i linowymi) a LEDami. A tutaj ojciec chciał wymienić oświetlenie na LEDy. Jest z tego bardzo zadowolony, że wszędzie są wymienione lampy, mama też jest zadowolona. Zwłaszcza, że za wszystko zapłaciłem ja (jak wspomniałem cena wyniosła około 350 zł).
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 29 listopada 2014, 17:13

Luk napisał(a):A ja nie wiem, czy już o tym pisałem, ale to nie tylko ja decydowałem o zmianie oświetlenia w mieszkaniu. Jeśli miałbym ja sam wybierać to faktycznie zastanawiałbym się między świetlówkami (kompaktowymi i linowymi) a LEDami. A tutaj ojciec chciał wymienić oświetlenie na LEDy. Jest z tego bardzo zadowolony, że wszędzie są wymienione lampy, mama też jest zadowolona. Zwłaszcza, że za wszystko zapłaciłem ja (jak wspomniałem cena wyniosła około 350 zł).


Niby czemu ty płaciłeś? Płaciłeś z własnej kieszeni za coś czego sam nie chciałeś?!!?
Ostatnio edytowano 29 listopada 2014, 17:34 przez JeD, łącznie edytowano 1 raz
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron