LED-y UNITRA CEMI

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez Edziu » 15 stycznia 2017, 09:54

Super to wygląda niebieska LED w takiej obudowie, ale na pewno jakość tez jest dużo lepsza nich tych chińskich diodek, ciekawe czy struktury LED są produkowane według naszej mysli technicznej. Ogólnie jakiś czas temu kupiłem zasilacz polski z transformatorem INDEl kosztował 40zł a to zwykły zasilacz stabilizowany 12V 1 A i kosztował 40zł ale jakość naprawdę dobra parametry się zgadzają, oraz transformator jest lekko ciepły, a nie tak jak w tych chińskich wynalazkach typu zasilacz uniwersalny, zasilacz sam z siebie potrafi się zagrzać a parametry w ogóle się nie zgadzają tzn. o wiele niższa obciążalność niż pisze na tabliczce znamionowej
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez galad » 15 stycznia 2017, 12:35

Ciekawi mnie czy ta nasza polska firma, była by w stanie wyprodukować diodę zbliżona do np XP-G, czy nawet klona tych diod, tak jak to robi firma Lattice Bright kopiując diody Cree, fajnie było by mieć np latarkę czy tam lampę led z polskich diod.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez atreyu » 15 stycznia 2017, 15:19

Te diodki od POLAM ELTA są przyzwoite. Poniższe zdjęcie udało się zrobić dopiero przy 300uA, korekcji ekspozycji -2EV i HDR. Przy takim prądzie spadek napięcia na strukturze wynosi 2,6V. Diody te były mi potrzebne do wykonania dwóch lub trzech replik odbiornika OR5102 w nieco innym wyglądzie na zamówienie klienta. Zdjęcie przedstawia jeden z takich przebudowanych (wewnętrznie i zewnętrznie) odbiorników.

Obrazek Obrazek
http://neony.gdynia.pl
atreyu
 
Posty: 77
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 5 czerwca 2011, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez Gismot » 14 maja 2017, 20:03

CQYP-16 (promieniowanie podczerwone)
Obrazek
Obrazek

CQXP-64
Obrazek
Obrazek

CQXP04
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CQP442B
Obrazek
Obrazek
Pełna moc:
Obrazek

CQP441C
Obrazek
Obrazek

CQP441B
Obrazek
(Zdjęcia w akcji nie będzie, gdyż dioda jest spalona.)

CQXP-08
Obrazek
Obrazek

CQP432
Obrazek
Obrazek

CQV 39
Obrazek
Obrazek

CQV 36
Obrazek
Obrazek

Wskaźniki cyfrowe:

POLAMP CQZP-14
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez latarnik » 14 maja 2017, 22:19

naprawdę fajne te polskie LEDy ;)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez Edziu » 16 maja 2017, 10:22

Też mam trochę polskich Ledów i wyświetlaczy w kolekcji w zasadzie z demontażu chociaż trochę też jest nieużywanych które odziedziczyłem po pewnym Ś.P. elektroniku "starej daty" mają gorsze parametry od tych współczesnych jeśli chodzi o pobierany prąd czy jasność ale chyba dłuższą żywotność, no i używam je jedynie przy regeneracji lub modernizacji polskich sprzętów min. zmieniłem z czerwonych na zielone diody w amatorze 3 ale ogólnie uważam je za rarytasy. Zastanawia mnie tylko to czy w Polsce były produkowane też wyświetlacze o innych kolorach niż czerwony.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez slaweklampy » 16 maja 2017, 12:07

Do lat 90 w wielu urządzeniach dominowały wyświetlacze LED emitujące światło koloru czerwonego. Gdzieś mam taki po ŚP. telewizorze kolorowym Unitra.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez MRP200 » 16 maja 2017, 14:26

Edziu napisał(a): Zastanawia mnie tylko to czy w Polsce były produkowane też wyświetlacze o innych kolorach niż czerwony.

Wg informacji ze starszych katalogów wynika, że były w produkcji wyświetlacze zarówno w kolorze zielonym oraz żółtym. Wszystkie występowały w dwóch odmianach tzn. wspólna anoda lub wspólna katoda.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez slaweklampy » 30 maja 2017, 11:51

wyświetlacz wielocyfrowy siedmiosegmentowy CQYP951K, stosowany był w kalkulatorach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: LED-y UNITRA CEMI

Postprzez MRP200 » 30 maja 2017, 20:04

Przeglądając PDF-y starych numerów Radioelektronika z 1987 r. natrafiłem na informację, że ZWLE produkował diody LED dwu- i trójbarwne. Ich katalogowe oznaczenie to CQVPxx. Zagadką pozostaje, czy te diody kiedykolwiek weszły do sprzedaży.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości