Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez amisiek » 29 marca 2015, 21:07

A dlaczego nie? Robili i tak im wyszło.
Odnośnie do jakości światła, ja jestem za modernizacją, gdy widzę takie coś
Obrazek
Do jednej z opraw wkręcili rtęciówę, bo nie potrafili naprawić zapłonnika a pierwsza oprawa niby świeci, ale fatalnie.
Wystarczy zrobić około 60 kroków i spojrzeć w inną stronę, a widok jest zupełnie inny
Obrazek

Natomiast nie tak prosto będzie zmodernizować do diodek tę ulicę:
Obrazek
To jest ulica Puławska. Strumień z jednej oprawy musi być nie mniejszy niż 30 tys lm, bo inaczej nie będzie tu bezpiecznie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Paweł » 29 marca 2015, 21:07

Robert, porównuję oprawy świecące bezpośrednio. Jeśli zamontowano jakieś oprawy świecące światłem pośrednim i takiej mocy to nic dziwnego, że to nie spełnia norm. Masz jakieś zdjęcia tych opraw? Musiały by posiadać większą moc - nie mniej niż 50W, odbłyśnik jak lustro lub świecić bezpośrednio na chodnik aby było jasno.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez FOX » 30 marca 2015, 22:54

Watt napisał(a):Zakładając, że na ulicy jest 20 opraw, to przecież bez sensu, jak 10 opraw byłoby podłączonych pod jedną fazę, 9 pod drugą i jedna pod trzecią :roll:

przestań już filozofować bo to naprawdę nudne się robi, nie masz dowodów wskazujących na uszkodzenie samej oprawy to nie wypisuj bajek w kolejnym już temacie poświęconym technice LED. To że oprawa nie świeci się nie musi znaczyć że padł jakiś element wewnątrz oprawy a mógł uszkodzić się chociażby kabel doprowadzający zasilanie. Nie ma co gdybać jak nie zna się konkretnego powodu awarii, dodam tylko że nie raz już spotykałem nieświecące nowe oprawy sodowe czy MH wiszące dosłownie kilka tygodni co nie musi świadczyć o usterce samej oprawy.
Ostatnio edytowano 30 marca 2015, 23:22 przez FOX, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez amisiek » 30 marca 2015, 23:06

Watt,
od jakiegoś czasu piszesz moim zdaniem dość dziwne posty i nie wyciągasz żadnych konstruktywnych wniosków z tego, co piszą na ten temat doświadczeni uczestnicy forum. Bądź łaskaw zauważyć, że na tym Forum mamy ludzi, którzy samodzielnie prowadzą skomplikowane projekty, mamy także takich, którzy dysponują dogłębną wiedzą na temat oświetlenia. Z tej wiedzy mógłbyś skorzystać, ale najwyraźniej nie chcesz. Dostaję na ten temat informacje na PW oraz via komunikatory i telefon. Bądź uprzejmy zmienić swoje zachowanie. Nie chodzi mi o to, co lubisz lub czego nie lubisz. Chodzi o to, co czasami piszesz.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez KaszeL » 31 marca 2015, 18:54

Może czas ogłosić miesiąc bez Watta?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Watt » 31 marca 2015, 19:08

Przepraszam, pewni użytkownicy forum mogą na każdym kroku psioczyć na świetlówki T8. Chyba, że na forum urządzamy drugą Koreę Północną....
Watt
 

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez trojmiejski » 31 marca 2015, 19:21

Wyrażać preferencje we własnych zastosowaniach, a bezsensownie krytykować wszystko to jest różnica.
Wystarczy spojrzeć na przykład bydgoskich sprawnych OUSFów, można preferować T12, lecz chyba każdy przyzna, że lepszą sytuacją jest świecenie tych OUSF z T8 niż nie świecenie w ogóle.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Watt » 31 marca 2015, 19:22

Wiem, ale wspomnieni przeze mnie userzy wyrażają swoje zdanie o T8 zawsze, gdy tylko pojawi się jakieś zdjęcie klasycznej oprawy ze źródłem tego typu.
Watt
 

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Whites86 » 31 marca 2015, 19:27

Watt napisał(a):Wiem, ale wspomnieni przeze mnie userzy wyrażają swoje zdanie o T8 zawsze, gdy tylko pojawi się jakieś zdjęcie klasycznej oprawy ze źródłem tego typu.

wszystko fajnie, tylko my ( i ja) krytykujemy wygląd nieklasycznych rur w klasycznych oprawach, i nieprowadze dyskusji że T8 jest gorsza od T12 bo wszyscy zdajemy sobie sprawę że tak nie jest, komentowane są jedynie subiektywne względy estetyczne, Ty natomiast krytykujesz bezpodstawnie każde źródło i każdą oprawę led oraz każdy zrealizowany projekt z tymi oprawami co wyrażałeś nawet swoimi awatarami, wiec panie kolego to chyba jest różnica co nie ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Watt » 31 marca 2015, 20:15

Z takim podejściem, mogę napisać, że nie podoba mi się LED na starym betoniaku czy w plafonierze P, bo to nieklasyczne źródło na klasycznym słupie/klasycznej oprawie ;) To dla mnie takie nieestetyczne... :x
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości