Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez neon44 » 2 stycznia 2014, 22:58

Luk jak sobie kupisz power LED za 60 zł sztuka to takich niespodzianek nie będzie
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Lampy LED

Postprzez LemuRR11 » 2 stycznia 2014, 23:24

Mam od 2 lat w kuchni dwa reflektorki LED na GU10 4W. Kuchnia bez okna, więc świeci się tam dość często. Bez problemu zastępują żarówkę setkę, przy czym pobierają znacznie mniej energii ;) A CRI nawet niezłe
Avatar użytkownika
LemuRR11
 
Posty: 162
Zdjęcia: 50
Dołączył(a): 25 lipca 2011, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 3 stycznia 2014, 00:46

LemuRR11 napisał(a):Mam od 2 lat w kuchni dwa reflektorki LED na GU10 4W.... Bez problemu zastępują żarówkę setkę, przy czym pobierają znacznie mniej energii ;) A CRI nawet niezłe

No bez jaj, ciekawe jakim sposobem 8W diodek sprzed dwóch lat zastąpi żarówkę setkę...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 3 stycznia 2014, 00:55

Ja mając do wyboru żarówkę, kompakta i LED wybrałbym kompakta. LED mają potencjał, lecz dobre są drogie, a tanimi nie warto katować oczu. Nie warto prac nad nimi porzucić, jak zostaną opracowane diody tanie i dobre to sam z ciekawości zdecyduję się przetestować je, lecz na chwilę obecną wolę poczekać.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10970
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 3 stycznia 2014, 00:57

Ja zawsze podkreślam, że trzeba zwracać uwagę na kondensator filtrujący, bo jego brak jest najgorszą rzeczą w tych ledach. Ostatnio u kolegi widziałem ledy które miały ten kondensator w układzie i ich światło było całkiem przyzwoite i nie męczyło zbytnio wzroku.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 3 stycznia 2014, 01:04

Ja byłem wewnątrz budowanego domu gdzie ekipa budowlana oświetliła wnętrze LEDami E27 z Ikei, nie wiem jaka to była moc, pod względem ilości światła było całkiem nieźle, za to RA było słabe, kolory etykiet butelek i kartonów po napojach były blade. Do tego po odłączeniu zasilania te LEDy błyskały lekko po dwa razy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10970
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 3 stycznia 2014, 01:31

Błyskanie, to efekt rozładowywania się kondensatorów w układzie. Przy ledach trzeba uważać na wyłączniki z podświetleniem - minimalny prąd nadal płynie i jak raz podłączyłem leda przez taki wyłącznik, to okazało się, że lampa błyskała pojedynczo co kilkanaście sekund :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez LemuRR11 » 3 stycznia 2014, 10:13

amisiek napisał(a):No bez jaj, ciekawe jakim sposobem 8W diodek sprzed dwóch lat zastąpi żarówkę setkę...


Jeżeli światło jest kierunkowe, i lepsze ustawienie oprawy, to może :)

Co do jakości światła jest naprawdę niezła, i inne ma się do czego przyczepić. Dobrym lampom LED, tańsze kompakty do pięt nie podskoczą. I nie ma się co dziwić, że jeżeli kupuje się LED`y po 7zł/szt, to jest totalna kicha.

LED`y mam w całej kuchni. Główną ich zaletą jest to, że lampkę dowoli można sobie przekręcać, i nie poparzy się (Jak wkręcony był halogen 50W, bardzo często się zdarzało) Miałem również małego 8W kompakta lusterkowego. Nie dość że był cholernie drogi, to jeszcze marnie świecił.
Kolejną zaletą LED, jest to że można sobie migać tym do woli, i się nie spali (oświetlenie schodów, czy lampy na czujnik ruchu) gdzie wkręcając w takie miejsce kompakta, pożegnalibyśmy się z nim raz dwa..

Najlepsza "żarówką" LED (chociaż nie najsprawniejszą) Osram Led Star Par 16 35 25° 4W - do czytania wręcz idealne, posiada przetwornicę, więc nie miga. CRI, naprawdę na przyzwoitym poziomie. A kupiona w promocji za 19zł
Avatar użytkownika
LemuRR11
 
Posty: 162
Zdjęcia: 50
Dołączył(a): 25 lipca 2011, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 3 stycznia 2014, 11:15

Te LEDy to jak dla mnie tylko do piwnicy, ale NIE DO DOMU :!:
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez MercuryFenix » 3 stycznia 2014, 11:50

Watt napisał(a):Te LEDy to jak dla mnie tylko do piwnicy, ale NIE DO DOMU :!:

Chwila...
Zazwyczaj w pomieszczeniach typu piwnica, składzik gospodarczy itp. potrzebne jest silne natężenie światła ! W moim przypadku żarówka 100W oraz belka 2x40W wraz ze świetlówkami T12 Pily Daylight. Ale żarówka często tylko by podgrzać kolor otoczenia bo ja zbytnio zimnych źródeł nie lubię. ;) Nie krytykujcie mnie, ale mi poprostu odpowiada tylko na ulicy, oraz w składziku. w domu zimnego światła bym nie dał. :)
No napewno tanie lampy LED są g.....em ponieważ zazwyczaj siedzi tam mostek i kondensator obniżający napięcie. brak jakiegokolwiek kondensatora filtrującego.
Moja dziewczyna ma cały dom oświetlony LED'ami (ale nie takimi tanimi) i muszę przyznać że świecą przyjemnie dla oka, są dość mocne jak na LED i widać wszystko, w nocy jest jednak gorzej, Bo jak otworzysz oczy zapalisz tą lampkę to widzisz 50 punkcików i nic więcej :P nie tętnią w rytm częstotliwości sieci i naprawdę idzie wysiedzieć. aha no i mają barwę ok 4000k
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości