Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 21 stycznia 2017, 14:26

latarnik napisał(a):Takie "Bergmeny Eco" mam 4 sztuki, kupiłem je bo są ciężkie a więc mają radiator. Na razie jestem z nich bardzo zadowolony, dwie wyparły z użycia tradycyjne żarówki, a dwie już nawet kompakty...

To fakt, ta lampa nie była taka lekka jak można by się spodziewać. Do tego ma solidnego konda gdyż po wyłączeniu nie gaśnie natychmiast lecz jak klasyczna żarówka.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez DarekG » 26 stycznia 2017, 00:36

Dziś kupiłem dwie lampki LED 9W produkcji wiadomo chińskiej. Porównanie na zdjęciach razem ze świetlówka 24W. Diody będą świecić na korytarzu przy schodach w dwóch plafonach gdzie zastąpią zwykłe zarowki. Do pokoju się niestety nie nadają. Mają zbyt złe światło jak dla mnie. Narazie nie znalazłem godnego diodowego zamiennika dla tego kompakta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Lampy LED

Postprzez OUSF » 26 stycznia 2017, 00:45

Fajna oprawa 8-) ;)
OUSF
 

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 26 stycznia 2017, 01:09

oprawa oprawą , ale ciekaw jestem ,jak te lampki będą się sprawować i jak wypadnie ich trwałość .
co do strumienia , to świetlówka kompaktowa 9W z trzonkiem G23 ma 600 lm, ( Osram , Philips, GE , Sylvania itp bo chińszczyzna ma mniej )
czyli ta lampa wiele więcej lm nie daje przy deklarowanej mocy 9W. a więc dla lubiących świetlówki to niezbyt kusząca alternatywa ;)

swoją drogą mierzył ktoś kiedyś czy deklarowany przez producentów wataż i strumień świetlny zgadzają się ? bo w przypadku świetlówek kompaktowych -szczególnie chińszczyzny- to te dane były często z gumy i lampka, zamiast np.7 czy 9 W okazywała się lampką 15 lub więcej W. ze strumieniem też było różnie .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez DarekG » 26 stycznia 2017, 08:40

Co do oprawy to wisi w pokoju dziecka więc dlatego taka, a chciałem na szybko sprawdzić tego Leda. Ten kompakt to Active Jet 24W z ciepłym startem. Świeci już dość długo i dość przyjemnie światła daje sporo. Spodziewałem się że ta ledowa lampka będzie sporo ciemniejsza ale niestety niby barwa 3000k a świeci bardzo blado i "szaro". Kompakt wrócił do tej oprawy, a te dwie lampki LED poszły na korytarz do plafonów i tam zostaną. Jak z trwałością to się okaże. Mam na nie 2 lata gwarancji :)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Lampy LED

Postprzez OUSF » 26 stycznia 2017, 08:54

Kiedyś kupiłem leda do pokoju - przepalił się dzień po skończeniu gwarancji :evil:
OUSF
 

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 26 stycznia 2017, 14:33

zależy ,jaki długi był okres gwarancji, jeśli 5 lat, to można to przeżyć :D
a tak poważnie, to trzeba tez wziąć pod uwagę ilość faktycznie przepracowanych godzin. bo można mieć lampkę , która używamy 30min dziennie.albo taką która świeci 16h na dobę, a to już spora różnica w cyklu np.2, 3 lat eksploatacji
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez OUSF » 26 stycznia 2017, 15:18

Świeciła średnio 2H/doba przez 3 lata+1 dzień. 3 lata, bo tyle było na gwarancji :roll:
OUSF
 

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 26 stycznia 2017, 15:41

no to lipa straszna. to tylko trochę dłużej niż żarówka głównego szeregu . gdzie więc jest pozostałe x0.000 tysięcy godzin? na opakowaniu tylko :twisted:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 26 stycznia 2017, 17:52

Główna wada chińskich lamp led słaby zasilacz i jeszcze słabsze chłodzenie diod, dlatego tak szybko padają.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości