Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez qba » 2 grudnia 2018, 22:15

Coś mi się nie chce wierzyć w to Ra ponad 95. Livarno jest znane ze ściemy, jak kiedyś robili rzekomo bezrtęciowe kompakty.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 2 grudnia 2018, 22:36

Kupiłem jedną taką, na wzorniku kolory widać tak samo jak z diodek LEDARE z Ikei, także to wysokie CRI jest bardzo prawdopodobne. Nie mam spektrometru, ale na spektroskopie wygląda OK. Na pewno lepsze od serii RYET z Ikei. Po ostatnich zmianach widać, że w Ikei kupuje się tylko serie LEDARE.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez litak1 » 3 grudnia 2018, 22:14

qba napisał(a):, jak kiedyś robili rzekomo bezrtęciowe kompakty.

Możesz przybliżyć temat?
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy LED

Postprzez qba » 3 grudnia 2018, 23:33

litak1 napisał(a):
qba napisał(a):, jak kiedyś robili rzekomo bezrtęciowe kompakty.

Możesz przybliżyć temat?

Sprzedawane w Lidlu parę lat temu kompakty Livarno rzekomo wypełnione były parami srebra, a nie rtęci.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2018, 02:01

amisiek napisał(a):Kupiłem jedną taką, na wzorniku kolory widać tak samo jak z diodek LEDARE z Ikei, także to wysokie CRI jest bardzo prawdopodobne. Nie mam spektrometru, ale na spektroskopie wygląda OK. Na pewno lepsze od serii RYET z Ikei. Po ostatnich zmianach widać, że w Ikei kupuje się tylko serie LEDARE.


To możliwe akurat, bo dla marki Livarno dawniej niektóre serie kompaktów robił też Megaman, czyli wspólny producent także dla Ikei. Możliwe więc, że współpraca w zakresie LEDów też się utrzymała.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez litak1 » 4 grudnia 2018, 18:51

qba napisał(a):
litak1 napisał(a):
qba napisał(a):, jak kiedyś robili rzekomo bezrtęciowe kompakty.

Możesz przybliżyć temat?

Sprzedawane w Lidlu parę lat temu kompakty Livarno rzekomo wypełnione były parami srebra, a nie rtęci.

Przypuszczam że to wynik tłumaczenia przez średnio zorientowany personel, tłumaczenia z niemieckiego Quecksilber, ktoś pominął Queck i zostało mu srebro :D gratulacje Panie Tłumaczu z lidla :P
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy LED

Postprzez Marcin » 10 grudnia 2018, 22:10

Lampy LED firmy Diall, zakupione w sklepie Castorama. Co ciekawe mają barwę 6500k co nie często się trafia (przynajmniej mi)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 14 grudnia 2018, 23:04 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Lampy LED

Postprzez Elektroservice » 10 grudnia 2018, 22:58

Fajna barwa światła i nic poza tym. DIALL to niestety najpodlejszej jakości gównolit :( Co ciekawe jeszcze nie tak dawno temu w Casto mieli LEDy Philips i Pila w barwie 6500K, które były zamiennikami dla 75W zwykłej żarówki ale od jakiegoś czasu ich niestety nie widać. W ogóle ostatnio Castorama ma coraz mniej LEDów Philips lub Pila w ofercie a gównolitu DIALL przybywa...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 10 grudnia 2018, 23:10

Elektroservice napisał(a):Fajna barwa światła i nic poza tym. DIALL to niestety najpodlejszej jakości gównolit :( Co ciekawe jeszcze nie tak dawno temu w Casto mieli LEDy Philips i Pila w barwie 6500K, które były zamiennikami dla 75W zwykłej żarówki ale od jakiegoś czasu ich niestety nie widać. W ogóle ostatnio Castorama ma coraz mniej LEDów Philips lub Pila w ofercie a gównolitu DIALL przybywa...


Jakieś przykłady, tego jak to nazywasz ''gównolitu''? jakieś ledy ci padły szybko? ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez Marcin » 10 grudnia 2018, 23:49

JeD napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Fajna barwa światła i nic poza tym. DIALL to niestety najpodlejszej jakości gównolit :( Co ciekawe jeszcze nie tak dawno temu w Casto mieli LEDy Philips i Pila w barwie 6500K, które były zamiennikami dla 75W zwykłej żarówki ale od jakiegoś czasu ich niestety nie widać. W ogóle ostatnio Castorama ma coraz mniej LEDów Philips lub Pila w ofercie a gównolitu DIALL przybywa...


Jakieś przykłady, tego jak to nazywasz ''gównolitu''? jakieś ledy ci padły szybko? ;)


Ja mam w nowym domu założone Diall'e i spisują się bardzo dobrze.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości