Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez FOX » 28 listopada 2014, 16:01

Nieszczęścia zdarzają się zarówno przez wybuchy gazu jak i pożary czy porażenia wynikające z niesprawnej instalacji elektrycznej. Drugie zagrożenie może pojawić się właśnie podczas eksploatacji tanich ledów co potwierdza filmik zamieszczony przez MRP200. Ciekaw jestem kto dopuszcza takie źródła do sprzedaży wydając certyfikat bezpieczeństwa.

Luk napisał(a):Tylko nie rozumiem, bo co dotykać źródło światła, gdy jest włączone.

uwierz że jest wiele sytuacji przy których nawet nie dotykając specjalnie tych paneli można narazić się na porażenie podczas zwykłego użytkowania.
Prosty przykład- ozdoby wiszące na metalowych drucikach w oprawie lub samo źródło dotykające metalowej obudowy - wystarczy że przykładowy drucik będzie stykać się z nieosłoniętą częścią przewodzącą, dodatkowo obudowa oprawy nie będzie posiadać podłączenia przewodu ochronnego i pojawia nam się napięcie sieciowe na obudowie którą już może ktoś dotknąć np podczas czyszczenia.
Innym przykładem może być samo wkręcanie źródła do oprawy. Zakładając że ktoś robi to pod napięciem lub wyłącznik którym rozłączył obwód z jakiegoś powodu nie rozłącza przewodu fazowego tylko neutralny to podczas wkręcania istnieje bardzo duże ryzyko dotyku części przewodzącej panelu. Ktoś zaraz powie że tego typu prace należy robić wyłącznie pod wyłączonym napięciem i się w 100000% zgodzę. Niestety życie pokazuje że sporo osób tego nie przestrzega dlatego bezdyskusyjnie źródło światła powinno być tak zaprojektowane by zminimalizować skutki czyjejś nieodpowiedzialności
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 28 listopada 2014, 16:27

FOX napisał(a):Nieszczęścia zdarzają się zarówno przez wybuchy gazu jak i pożary czy porażenia wynikające z niesprawnej instalacji elektrycznej. Drugie zagrożenie może pojawić się właśnie podczas eksploatacji tanich ledów co potwierdza filmik zamieszczony przez MRP200. Ciekaw jestem kto dopuszcza takie źródła do sprzedaży wydając certyfikat bezpieczeństwa.

Chińczyki same nadają sobie certyfikat :|
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 28 listopada 2014, 16:29

Jeśli chodzi o pobór energii elektrycznej... tu u mnie takie wyszły wyniki z tej strony -
http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu

Obrazek

Oszczędność na LEDach jednak jakaś będzie. Na przykład w pierwszym wpisie jest napisane 1,65 miesięcznie. A jak testowo wpisałem żarówki, to wyszło 11,65 miesięcznie. A im mocniejsze LEDy, tym więcej się oszczędza na energii elektrycznej - na przykład jakby za LED wyszedł wynik 12 to wynik żarówki o takiej samej jasności pewnie by wyszedł 120.

Jak widać, najwięcej energii zużywa komputer. Wyszedł mi tutaj wynik 51 zł miesięcznie. Nawet czajnik elektryczny mniej zużywa :roll: Ale nic dziwnego, skoro czajnik jest włączony 12 minut dziennie, a komputer 12 godzin dziennie... I nawet nie ratuje tutaj mniejsza ilość energii zużywanej w jednym czasie przez komputer (około 250 -300W) podczas gdy czajnik zużywa 2000W.

No chyba, że coś źle policzyłem. Żeby na przykład zmywarka była na drugim miejscu...?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 28 listopada 2014, 17:15

oj, Luk,widzę ,że jednak te oszczędności (jak dla mnie iluzoryczne) biorą górę :)
ja w tej chwili mam w pokoju ok 200 watt włączone wszystkiego razem i zamierzam dołożyć jeszcze ze 60 W/
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 28 listopada 2014, 17:15

Watt napisał(a):
FOX napisał(a):Nieszczęścia zdarzają się zarówno przez wybuchy gazu jak i pożary czy porażenia wynikające z niesprawnej instalacji elektrycznej. Drugie zagrożenie może pojawić się właśnie podczas eksploatacji tanich ledów co potwierdza filmik zamieszczony przez MRP200. Ciekaw jestem kto dopuszcza takie źródła do sprzedaży wydając certyfikat bezpieczeństwa.

Chińczyki same nadają sobie certyfikat :|


To może jak wycofają rtęciówki, to chińczycy też sami sobie go nadadzą i będą pisać na tych lampach CE i dalej je produkować i eksportować :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez KaszeL » 28 listopada 2014, 18:15

toomm40 napisał(a):oj, Luk,widzę ,że jednak te oszczędności (jak dla mnie iluzoryczne) biorą górę :)
ja w tej chwili mam w pokoju ok 200 watt włączone wszystkiego razem i zamierzam dołożyć jeszcze ze 60 W/


Ja codziennie od 16-tej zapalam jednostkę, która świeci u mnie do późnych godzin nocnych :D No ale ja to jestem specjalny przypadek :D
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 28 listopada 2014, 18:18

no to powiedz jeszcze ,jaką jednostkę . MH 250 albo 400 W ? czy białą sodę 35 W na szafce ? :D
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez KaszeL » 28 listopada 2014, 18:29

Jednostką zwykliśmy nazywać Osram HQI-BT 400W/D :) Biała soda na szafce to lampka nocna.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 28 listopada 2014, 18:31

OKi, tak myślałem
(chociaż mi się jednostka kojarzy od razu z EZT na dworcu ;) no ale ok, bo się off-top zrobi)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez KaszeL » 28 listopada 2014, 18:59

Myślisz, że ktoś nas zaraz wywali? :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości