Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 27 listopada 2014, 16:31

Luk napisał(a):Większość LEDów, które kupiłem do mieszkania, ma 80 Ra

Hmmm, Ra 80, Ikeowskie LEDY wyrabiają prawie na 90 ;)
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 27 listopada 2014, 19:21

Watt napisał(a):Hmmm, Ra 80, Ikeowskie LEDY wyrabiają prawie na 90 ;)


E tam, dla mnie to całe Ra nie jest aż tak ważne.

XXXJeDXXXX napisał(a):Proszę jeszcze raz o odpowiedzenie na moje pytanie...


Już widzę, jak po wklejeniu zdjęć i napisania nazwy firmy będziecie pisać, że to dziadostwo, że chińskie, że ma słabe RA, że fatalnie wygląda, że są fatalnie wykonane, itd. :)

No ale i tak przed kupnem na Allegro dokładnie szukałem, jakie LEDy kupić, więc kupiłem od takiego sprzedawcy co jest w porządku. Bo 4086 pozytywnych komentarzy, 1 neutralny i 2 negatywne to chyba nieźle świadczy o tym sprzedawcy lamp LED. No i teraz widzę, że na jednej aukcji te LEDy kupiło już 100 osób.

I co jeszcze. Nie kupowałem znowu aż takich tanich LEDów. Wiadomo, że trzeba nieco zapłacić. Od razu omijałem aukcje, gdzie za 5W Watowe LEDy cena to 12 zł/sztuka, w dodatku później przeceniona do 9zł. Widziałem, że tacy sprzedawcy mają od kilkudziesięciu do kilkuset negatywów.

Krótko mówiąc - jeszcze się zastanowię z napisaniem firmy i wklejeniem zdjęć :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 27 listopada 2014, 20:17

To równie dobrze mógłbyś się oświetlać SOXem ;) RA jest ważne, szczególnie w kuchni ;) Przez pewien czas w kuchni w oczkach hal. miałem LEDy z RA 70, wywaliłem je i założyłem z powrotem halogeny, bo światło tamtych LEDów było tak ohydnie żółte, jak żarówek samochodowych żółtych selektywnych :twisted:
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 27 listopada 2014, 20:24

:arrow: Luk - komentarze na allegro nie mają tu nic do rzeczy , podobnież jak Twoje obiekcje czy napisać firmę itp.
chodzi o to ,aby poznać różne lampy ledowe , porównać je i mieć rzetelny pogląd na sprawę . to, co Ty kupiłeś , to i tak już kupiłeś i to Twoja sprawa , Luk. to ,że ktoś ma inne zdanie niż Ty , nie znaczy ,że musisz się tym przejmować . ja na przykład lubię świetlówki T12 i w moim domu mogę sobie robić co chce i jak chce, i niespecjalnie mnie obchodzi zdanie innych . więc nie stresuj się , że "ktoś coś powie ".
forum ma sprzyjać poznaniu różnych lamp , ich specyfiki i problemów związanych z ich użytkowaniem.a nie czyhaniem,żeby wytknąć komuś ,ze zrobił lub kupił coś złego lub głupiego. ;)
nawiązując do tego, co napisał Watt , ja tez mam takie Ledy w domu, które mój brat przyniósł(bo ja nawet bym za darmo nie wziął ;) )i one są faktycznie nie do przyjęcia pod żadnym pozorem! -a mówi to osoba mało wrażliwa na Ra ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 27 listopada 2014, 20:28

Ja tu nie chcę nikomu nic wytykać, tylko porównuję tanie lampki ledowe do innych źródełek.
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 27 listopada 2014, 20:43

Luk napisał(a): Nie kupowałem znowu aż takich tanich LEDów. Wiadomo, że trzeba nieco zapłacić. Od razu omijałem aukcje, gdzie za 5W Watowe LEDy cena to 12 zł/sztuka, w dodatku później przeceniona do 9zł. Widziałem, że tacy sprzedawcy mają od kilkudziesięciu do kilkuset negatywów.

W miarę skali i kiepskiej obsługi, negatywy się będą pojawiać, tym się nie sugeruj. Normalne na Allegro.
Co do ceny, to nowe diody COB w barwie białej bardzo ciepłej kupiłem w Biedronce za mniej niż 10zł sztuka i twierdzę, że są to naprawdę niezłe diody jak za tę cenę. Ra ewidentnie ponad 80, ciągła czerwień i żółty (opisywałem kilka stron wcześniej), także jak na tanie diody to jest naprawdę niezłe światło. Jedna taka świeci już miesiąc non stop (24/7) i miernik nie pokazał żadnego spadku strumienia (jak było około 1200mV z fotoogniwa, tak nadal jest). Także tu bym się nie sugerował. Rok podziała i tak - a za te pieniądze to nie problem.
Z kolei nie widziałem jeszcze lampki wielodiodowej, która miałaby dobrą jakość światła, większość z nich pada w ekspresowym tempie (patrz kilka wątków wcześniej) a sprawność jest pod zdechłym Azorkiem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez FOX » 27 listopada 2014, 20:49

E tam, dla mnie to całe Ra nie jest aż tak ważne.

Dlatego to tylko i wyłącznie Twoja decyzja jakim źródłem chcesz się oświetlać i jeżeli chcesz Ledy o beznadziejnym Ra nikt nie ma prawa Ci tego zabronić.


Już widzę, jak po wklejeniu zdjęć i napisania nazwy firmy będziecie pisać, że to dziadostwo, że chińskie, że ma słabe RA, że fatalnie wygląda, że są fatalnie wykonane, itd. :)

Niestety przy publikowaniu na forum tego typu zdjęć z wymiany lub modernizacji źródeł światła musisz się liczyć z komentarzami i oceną niekoniecznie pozytywną.
Ja wychodzę z założenia że nowe źródła światła nie powinny wyróżniać się gorszymi parametrami co poprzednie i mam tu na myśli przede wszystkim parametry użytkowe i trwałość. Koszt energii wrzucam na dalszy plan bo przy większej awaryjności źródła spowodowanej kiepskim wykonaniem kupujący i tak będzie na minusie.
Dlatego tego typu modernizacje pokazywane co jakiś czas na forum określę znanym przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", niby jest nowocześnie ale jakość beznadziejna.

No ale i tak przed kupnem na Allegro dokładnie szukałem, jakie LEDy kupić, więc kupiłem od takiego sprzedawcy co jest w porządku. Bo 4086 pozytywnych komentarzy, 1 neutralny i 2 negatywne to chyba nieźle świadczy o tym sprzedawcy lamp LED. No i teraz widzę, że na jednej aukcji te LEDy kupiło już 100 osób.

Tylko pamiętaj uczciwość sprzedawcy niema nic wspólnego z jakością produktów jakimi handluje (no chyba że jest ich producentem ). Ilość kupujących również nie jest miarą jakości produktu bo często są kupowane ze względu na niską cenę a nie dobrą jakość
I co jeszcze. Nie kupowałem znowu aż takich tanich LEDów. Wiadomo, że trzeba nieco zapłacić. Od razu omijałem aukcje, gdzie za 5W Watowe LEDy cena to 12 zł/sztuka, w dodatku później przeceniona do 9zł. Widziałem, że tacy sprzedawcy mają od kilkudziesięciu do kilkuset negatywów.

kolejny błąd- cena w wielu przypadkach nie jest miarą jakości bo jeden sprzedający sprzeda identyczny produkt po niskiej cenie a drugi który się ceni o połowę drożej.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 27 listopada 2014, 20:57

FOX napisał(a):(...) tego typu modernizacje pokazywane co jakiś czas na forum określę znanym przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", niby jest nowocześnie ale jakość beznadziejna.


Bo to tak jest. Zamiast porządnej oprawy z dobrym źródłem montuje się badziewie z porażką.

Jestem przekonany, że topowe świetlówki liniowe (topowe = nie mniej niż De Luxe, optimum byłoby Graphica/Color Proof/FullSpectrum) świecą o wiele lepiej nawet w zwykłej prostej belce na elektromagnetycznym osprzęcie niż świetlówki kompaktowe wkręcane w jakąś porażkę, albo wielodiodowe atrapy dobrego oświetlenia. Dopiero niedawno pojawiły się lampy LED, które prezentują porządną jakość światła (porządną = Ra>85, CRI zgodnie z życzeniem, albo 2700 albo 4200, niekiedy także i wyżej jeśli jest taka potrzeba) i jednocześnie mają sprawność zbliżoną do świetlówek przy strumieniu ponad 300lm z pojedynczego źródła.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 27 listopada 2014, 21:01

FOX napisał(a):Koszt energii wrzucam na dalszy plan bo przy większej awaryjności źródła spowodowanej kiepskim wykonaniem kupujący i tak będzie na minusie.


Właśnie ciekawe, jaką będę mieć tą oszczędność na rachunkach za prąd. Bo to co teraz płacimy to jest coś nienormalnego - od 130 do 170 zł miesięcznie. Oprócz mnie są też rodzice, czyli łącznie jest nas 3 osoby.

Mam nadzieję, że dzięki wymianie źródeł światła na LEDy będę oszczędzać miesięcznie około 50zł. Ale żeby płacić za prąd do 100zł to chyba się już nie da? Chyba, że schowam czajnik elektryczny bezprzewodowy i będę znów gotować na gazie...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 27 listopada 2014, 21:02

FOX napisał(a):
E tam, dla mnie to całe Ra nie jest aż tak ważne.

Dlatego to tylko i wyłącznie Twoja decyzja jakim źródłem chcesz się oświetlać i jeżeli chcesz Ledy o beznadziejnym Ra nikt nie ma prawa Ci tego zabronić.

Dokładnie, ale większość użytkowników tego forum woli przebywać w dobrym świetle ;)
FOX napisał(a):
Już widzę, jak po wklejeniu zdjęć i napisania nazwy firmy będziecie pisać, że to dziadostwo, że chińskie, że ma słabe RA, że fatalnie wygląda, że są fatalnie wykonane, itd. :)

Niestety przy publikowaniu na forum tego typu zdjęć z wymiany lub modernizacji źródeł światła musisz się liczyć z komentarzami i oceną niekoniecznie pozytywną.
Ja wychodzę z założenia że nowe źródła światła nie powinny wyróżniać się gorszymi parametrami co poprzednie i mam tu na myśli przede wszystkim parametry użytkowe i trwałość. Koszt energii wrzucam na dalszy plan bo przy większej awaryjności źródła spowodowanej kiepskim wykonaniem kupujący i tak będzie na minusie.
Dlatego tego typu modernizacje pokazywane co jakiś czas na forum określę znanym przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", niby jest nowocześnie ale jakość beznadziejna.

Dokładnie, ja też tak to określam. Ja już wolę większy pobór mocy i Ra100 z żarówki halogenowej.
FOX napisał(a):
No ale i tak przed kupnem na Allegro dokładnie szukałem, jakie LEDy kupić, więc kupiłem od takiego sprzedawcy co jest w porządku. Bo 4086 pozytywnych komentarzy, 1 neutralny i 2 negatywne to chyba nieźle świadczy o tym sprzedawcy lamp LED. No i teraz widzę, że na jednej aukcji te LEDy kupiło już 100 osób.

Tylko pamiętaj uczciwość sprzedawcy niema nic wspólnego z jakością produktów jakimi handluje (no chyba że jest ich producentem ). Ilość kupujących również nie jest miarą jakości produktu bo często są kupowane ze względu na niską cenę a nie dobrą jakość

To co piszą ludzie w komentarzach na Allegro to odnosi się wyłącznie do ceny, i ewentualnie czasu wysyłki.
FOX napisał(a):
I co jeszcze. Nie kupowałem znowu aż takich tanich LEDów. Wiadomo, że trzeba nieco zapłacić. Od razu omijałem aukcje, gdzie za 5W Watowe LEDy cena to 12 zł/sztuka, w dodatku później przeceniona do 9zł. Widziałem, że tacy sprzedawcy mają od kilkudziesięciu do kilkuset negatywów.

kolejny błąd- cena w wielu przypadkach nie jest miarą jakości bo jeden sprzedający sprzeda identyczny produkt po niskiej cenie a drugi który się ceni o połowę drożej.

Podejrzewam, że takie diody to jakieś odpady produkcyjne, które potem są tanio sprzedawane na Allegro.

(połączone posty)


Luk napisał(a):
FOX napisał(a):Koszt energii wrzucam na dalszy plan bo przy większej awaryjności źródła spowodowanej kiepskim wykonaniem kupujący i tak będzie na minusie.


Właśnie ciekawe, jaką będę mieć tą oszczędność na rachunkach za prąd. Bo to co teraz płacimy to jest coś nienormalnego - od 130 do 170 zł miesięcznie. Oprócz mnie są też rodzice, czyli łącznie jest nas 3 osoby.

Mam nadzieję, że dzięki wymianie źródeł światła na LEDy będę oszczędzać miesięcznie około 50zł. Ale żeby płacić za prąd do 100zł to chyba się już nie da? Chyba, że schowam czajnik elektryczny bezprzewodowy i będę znów gotować na gazie...

I to jest to. Najbardziej prądożerne urządzenia w domu to właśnie czajniki bezprzewodowe, bojlery elektryczne, odkurzacze, pralki itp. I policz sobie kiedy ci się to zwróci, bo jeśli za 10 lat to wiadomo co ;)
amisiek napisał(a):
FOX napisał(a):(...) tego typu modernizacje pokazywane co jakiś czas na forum określę znanym przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", niby jest nowocześnie ale jakość beznadziejna.


Bo to tak jest. Zamiast porządnej oprawy z dobrym źródłem montuje się badziewie z porażką.

Jestem przekonany, że topowe świetlówki liniowe (topowe = nie mniej niż De Luxe, optimum byłoby Graphica/Color Proof/FullSpectrum) świecą o wiele lepiej nawet w zwykłej prostej belce na elektromagnetycznym osprzęcie niż świetlówki kompaktowe wkręcane w jakąś porażkę, albo wielodiodowe atrapy dobrego oświetlenia. Dopiero niedawno pojawiły się lampy LED, które prezentują porządną jakość światła (porządną = Ra>85, CRI zgodnie z życzeniem, albo 2700 albo 4200, niekiedy także i wyżej jeśli jest taka potrzeba) i jednocześnie mają sprawność zbliżoną do świetlówek przy strumieniu ponad 300lm z pojedynczego źródła.

Dokładnie, ja też myślę nad zmianą żyrandola w moim pokoju na jakieś świetlówki, ale brak kasy... ;)
Ostatnio edytowano 27 listopada 2014, 21:07 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie postów
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości