Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez KaszeL » 12 kwietnia 2015, 21:12

Witam wszystkich serdecznie,

Panowie powiedzcie mi proszę, czy to co widać na poniższych dwóch fotkach to "normalny" stan wykonania taśm LED z "górnej półki"? Taśma z fotek kosztuje ponad 50 zł/m. Zamówiłem 10m, otrzymałem dwa odcinki po 5m, które na dodatek są polutowane z krótszych 50cm(!) odcinków. Obsługa sklepu twierdzi, że to jest normalne. Taki jest rzekomo proces technologiczny. Może ja jestem jakiś dziwny, ale czy to na prawdę powinno tak wyglądać? Wcześniej zamówiona taśma była nieco droższa. Ale była w jednym 5m odcinku i nie była "fabrycznie" łączona z krótszych odcinków. Nie było na niej też takich śladów poprawek czy też lutowań wtórnych.

Obrazek
Obrazek
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez Watt » 12 kwietnia 2015, 21:16

Cóż... po chińskiej produkcji nie można oczekiwać cudów ;) Ale taśmy w takim stanie to bym nawet za darmo z dopłatą nie wziął :roll:
Watt
 

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez KaszeL » 12 kwietnia 2015, 21:24

Kto powiedział, że chińskiej? Watt ostatni raz Cię tym razem publicznie ostrzegam. Raz jeszcze zobaczę Twój post o LED z wnioskami wyssanymi z palca i załatwisz sobie urlop od forum na początek na miesiąc.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez kamil » 12 kwietnia 2015, 21:35

Ewidentnie z tą taśmą jest coś nie tak , ja kiedyś kupowałem najtańszą Chińską taśmę led to była w jednym kawałku i nie było na niej resztek topnika ani cyny , to wygląda tak jak by w sklepie zostały im jakieś resztki taśmy i posklejali je w jedną całość .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez KaszeL » 12 kwietnia 2015, 21:37

kamil napisał(a):to wygląda tak jak by w sklepie zostały im jakieś resztki taśmy i posklejali je w jedną całość .


Też o tym pomyślałem, ale samoprzylepny podkład jest w jednym kawałku, bez żadnych śladów łączenia. Zatem co? Producent tak wymyślił?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez amisiek » 12 kwietnia 2015, 21:38

Ja podejrzewam co innego - kupili diody osobno, taśmę osobno i zrobili taśmę samemu. Także to jest taśma made in Poland. Dlatego takie podłe ręczne lutowanie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez Watt » 12 kwietnia 2015, 21:43

Tylko że to wygląda, jakby ktoś to lutował na kolanie :roll: 50 zł za metr takiej "fachowo" wyprodukowanej taśmy to jakaś kpina :roll:
Watt
 

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez latarnik » 12 kwietnia 2015, 21:47

Myślicie, że opłacało by się komuś lutować ręcznie 5 m taśmy, w Polsce? To jednak mnóstwo pracy! ;) Może uszkodziła się w transporcie, i naprawiali przed wysyłką? Czy te kawałki są wszystkie jednakowe? Czy diody świecą tą samą barwą światła? :?:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez amisiek » 12 kwietnia 2015, 21:49

Tak myślę, że przy tej cenie opłacało im się to lutować ręcznie w Polsce. To nie jest tanizna z ChRL ale dość droga taśma z bardzo dobrej klasy diodkami (a nie badziewiem 5050 itp po kilka dolarów za garść)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Taśma LED z "górnej półki" czy tak powinna wyglądać?

Postprzez latarnik » 12 kwietnia 2015, 21:56

500 złotych za 10m. Lutowanie 1m to koło 20 min, na szybko. Czyli lutowanie w całości 200 min = 3 h 20 min. "lutujący studenci" po 20 zł/h * 3,33h = 66,60 zł. To może się zgadzać. :lol:
Ile może kosztować taka "goła" taśma, i odpowiednia ilość diodek do produkcji 10m? Trzebaby doliczyć. Ale chyba nie więcej niż 250 zł jeżeli to ma się opłacać. ;)
Pytanie jeszcze, czemu z tylu kawałeczków?
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Następna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości