Latarki LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Latarki LED

Postprzez lumix26 » 8 września 2016, 17:53

Zagościła u mnie taka latarka,jest dość solidnie wykonana ,całość obudowa z aluminium,świeci też dość fajnie,ma regulowaną soczewkę
w wolnych chwilach zrobię filmik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Latarki LED

Postprzez famabud » 8 września 2016, 23:16

Wygląda ok. A producent diody i parametry mógłbyś podać? No to pokaż w akcji. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Latarki LED

Postprzez wisla3mmx » 14 września 2016, 01:52

W latarce zaprezentowanej przez Lumix-a26 jest zamontowana LED CREE XM-L 10W. Też mam latarkę z taką diodą i świeci nawet nieżle, barwa na oko 880. Według moich pomiarów dioda działa maksymalnie z około połowy mocy.
Tak trzymać: spamerow gnac, a rteciowki i oprawy jak najbardziej przygarniać [rej].
Artur M.
Avatar użytkownika
wisla3mmx
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 stycznia 2014, 01:05
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Latarki LED

Postprzez Farel03 » 14 września 2016, 05:35

No to niebiański kolorek ma ten LED :) (880 - sky white)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Latarki LED

Postprzez galad » 14 września 2016, 16:55

Jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym za 20zł kupiłem sobie takie świecidełko, jak dla minie wystarczająco dobrze świeci, i jest na 1AA, więc przy wypadzie gdzieś na koniec świata, baterię zawsze da się dokupić.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Latarki LED

Postprzez wisla3mmx » 16 września 2016, 03:33

Galad. W Twojej zaprezentowanej latarce masz LED CREE XP-E Q5 3W biała. Prawdopodobnie dioda w Twojej latarce świeci z mocą do 1W z racji na źródło zasilania. Mam taką diodę i nawet ładnie świeci biało ok. 5000k wyjęta z tzw. żarówki LED samochodowej (4x3W po bokach i CREE 3W za soczewką).
Farel03. A co do barwy CREE XM-L T6 w mojej latarce TIROSS TS1153 to nie jest niebieskawa (niebiańska/sky white), lecz biała z fioletowym zafarbem. Pozdrawiam.
Tak trzymać: spamerow gnac, a rteciowki i oprawy jak najbardziej przygarniać [rej].
Artur M.
Avatar użytkownika
wisla3mmx
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 stycznia 2014, 01:05
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Latarki LED

Postprzez galad » 7 stycznia 2017, 22:29

Szperając po necie dowiedziałem się że w 90% w mojej latarce siedzi podróbka Cree. Dioda to Lattice Bright model XE coż świeci zacnie więc histerii nie bedę robił, ale w głowie jest myśl jak by świeciła prawdziwa Cree?
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Latarki LED

Postprzez wisla3mmx » 9 stycznia 2017, 11:14

Galad. Wygląda na to, że Lattice Bright produkuje też klony innych modeli diod CREE np. XL, XK = XML. Przyznam, że pomyliłem się (z niewiedzy i niedopatrzenia) że masz CREE XP-E, więc okazało się że masz Lattice Bright XE. Po Twoim poście przyjrzałem się swojej CREE XP-E i Twojej i znalazłem kilka różnic na podłożu diody (zielona część płytki i pod soczewką). Tu masz link do strony Lattice Bright: http://www.latticebright.com/En/cpzs/cpzs1.html. Pozdrawiam.
Tak trzymać: spamerow gnac, a rteciowki i oprawy jak najbardziej przygarniać [rej].
Artur M.
Avatar użytkownika
wisla3mmx
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 stycznia 2014, 01:05
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Latarki LED

Postprzez galad » 9 stycznia 2017, 18:51

Szkoda tylko że sprzedawcy na popularnym polskim serwisie aukcyjnym, w opisie stosują nazwę CREE i wprowadzają ludzi w błąd. Ale z drugiej strony sprzedawca może nie wiedzieć, że ma do czynienia z klonem diody, bo różnice pomiędzy Cree a LB są bardzo subtelne i dopiero osoba która siedzi w latarkach rozróżni producenta.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Latarki LED

Postprzez matit1 » 22 stycznia 2017, 17:40

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Następna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron