Żarówki samochodowe żółte selektywne

Oświetlenie we wszelkiego typu pojazdach takich jak: samochody, autobusy, ciężarówki

Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez Wysokoprezny » 29 listopada 2008, 21:52

Kochani! Zastanawiam się, dlaczego już prawie nie spotykamy aut z żarówkami żółtymi selektywnymi? Wiem, że m.in. Francuzi preferowali takie światła mijania w samochodzie. Czy można jeszcze je dostać w wersji H4? Jeśli tak, to jaka firma je produkuje? Nota bene śmieszą mnie te barwione na niebiesko żarówki halogenowe. Efektu ksenonów nie da się podrobić. Tu chodzi o parametry widma ksenonu, a nie pomalowanie bańki na niebiesko!
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez DocBrown » 29 listopada 2008, 22:08

Żółtych nigdy nie widziałem, a co do tych pseudoxenonów H4 to raz to kupiłem i żałuje, fajnie to wygląda przy zgaszonych światłach, ale jak się je włączy, to świeci jak każda inna H4, no może żywotność mają lepszą niż zwykłe, bo już 2 lata w moim Audi 80 B3 takie mam i są nadal sprawne :)
DocBrown
 

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez cieszyn » 29 listopada 2008, 22:17

DocBrown napisał(a):Żółtych nigdy nie widziałem, a co do tych pseudoxenonów H4 to raz to kupiłem i żałuje, fajnie to wygląda przy zgaszonych światłach, ale jak się je włączy, to świeci jak każda inna H4, no może żywotność mają lepszą niż zwykłe, bo już 2 lata w moim Audi 80 B3 takie mam i są nadal sprawne :)


Na żółtych selektywnych jeździłem moim pierwszym autem - Syreną z 1968 roku!
Te światła były ekstra, w czasach, gdy sody na ulicach nie było za dużo, dawały dobry obraz drogi !

A - i we mgle też było fajnie widać :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez DocBrown » 29 listopada 2008, 22:20

cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):Żółtych nigdy nie widziałem, a co do tych pseudoxenonów H4 to raz to kupiłem i żałuje, fajnie to wygląda przy zgaszonych światłach, ale jak się je włączy, to świeci jak każda inna H4, no może żywotność mają lepszą niż zwykłe, bo już 2 lata w moim Audi 80 B3 takie mam i są nadal sprawne :)


Na żółtych selektywnych jeździłem moim pierwszym autem - Syreną z 1968 roku!
Te światła były ekstra, w czasach, gdy sody na ulicach nie było za dużo, dawały dobry obraz drogi !

A - i we mgle też było fajnie widać :P


Te żółte żarówki miały bańki malowane na żółto, czy jakoś inaczej to było rozwiązane?
DocBrown
 

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez cieszyn » 29 listopada 2008, 23:57

DocBrown napisał(a):
cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):Żółtych nigdy nie widziałem, a co do tych pseudoxenonów H4 to raz to kupiłem i żałuje, fajnie to wygląda przy zgaszonych światłach, ale jak się je włączy, to świeci jak każda inna H4, no może żywotność mają lepszą niż zwykłe, bo już 2 lata w moim Audi 80 B3 takie mam i są nadal sprawne :)


Na żółtych selektywnych jeździłem moim pierwszym autem - Syreną z 1968 roku!
Te światła były ekstra, w czasach, gdy sody na ulicach nie było za dużo, dawały dobry obraz drogi !

A - i we mgle też było fajnie widać :P


Te żółte żarówki miały bańki malowane na żółto, czy jakoś inaczej to było rozwiązane?


Chyba bańki były z żółtego szkła, albo było ono malowane?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez Whites86 » 30 listopada 2008, 00:07

były malowane mialem takie w duzym fiacie ale wydrapałem cała farbe bo draznił mnie ten kolor...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez cieszyn » 30 listopada 2008, 00:24

Whites86 napisał(a):były malowane mialem takie w duzym fiacie ale wydrapałem cała farbe bo draznił mnie ten kolor...


Tak myślałem 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez Bartek » 3 grudnia 2008, 19:27

Zastanawiam się, dlaczego już prawie nie spotykamy aut z żarówkami żółtymi selektywnymi


Bo wyszły z mody.

Czy można jeszcze je dostać w wersji H4?


Można tylko w wersji R2 45/40W jako gadżet do Fiata, Poloneza, Nyski...
Tylko pamiętaj, że wsadzenie do reflektora H4 żarówki R2 może grozić utratą dowodu rejestracyjnego(inna konstrukcja reflektora)

A przy okazji-czy widział ktoś gdzieś takowe żarówki w wersji 6V15/15W :?: (wtajemniczeni wiedzą do jakiego pojazdu to :mrgreen: )
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez DocBrown » 3 grudnia 2008, 19:33

A ja wczoraj widziałem Renault 19 z żółtymi światłami :shock:
DocBrown
 

Re: Żarówki samochodowe żółte selektywne

Postprzez cieszyn » 3 grudnia 2008, 23:54

Bartek napisał(a):
Zastanawiam się, dlaczego już prawie nie spotykamy aut z żarówkami żółtymi selektywnym...

A przy okazji-czy widział ktoś gdzieś takowe żarówki w wersji 6V15/15W :?: (wtajemniczeni wiedzą do jakiego pojazdu to :mrgreen: )


Wtajemniczony nie jestem, ale chodzi chyba o motory ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Oświetlenie w motoryzacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości