Produkcja szkła do neonów

Wszystko o neonach

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez cieszyn » 19 marca 2009, 23:48

Michał - dzięki za repo. Fajna sprawa.

A tak na marginesie - a nie spojrzałeś na sufit, czym oni się tam doświetlają ? ;) :lol: :lol:

Jak widzę ten szeroki płomień, a obok karton tekturowy, to z BHP to oni tam sa raczej na bakier :twisted:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez andrzejlisek » 20 marca 2009, 00:32

KaszeL napisał(a):Byłeś w biurze na piętrze? Na dole, gdzie jest wzornik niczego nie ma :) Z kolei warsztat jest w budynku obok.


To było biuro, zamknięte. Przechodzi się obok wzornika i trzeba iść jeszcze trochę wyżej.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez KaszeL » 20 marca 2009, 01:01

Warsztat też?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez andrzejlisek » 20 marca 2009, 08:56

KaszeL napisał(a):Warsztat też?


Wtedy do warsztatu jakoś nie trafiłem. Szedłem "na ślepo" patrząc na strzałki i one zaprowadziły mnie przed drzwi do biura. Tak pewnie postąpiłby każdy potencjalny klient, który jeszcze tej firmy nie zna.

Zobaczę tam innym razem, również ten budynek obok w którym, jak mówisz, jest warsztat.

Wydawało mi się, że zamówienia (również ustalanie cen) składa się właśnie w biurze, bo jak nie zamówienia to co by się tam załatwiało. A odbiór to w warsztacie, chyba, że sami montują na miejscu eksploatacji.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez toomm40 » 28 listopada 2011, 22:45

bardzo dobrze znam te zdjęcia i ten warsztat. przypomnialy mi się stare, dobre czasy , bywalem tam mnóstwo razy.teraz to juz tylko namiastka tego, co bylo niegdyś,przed laty. mój ojciec pracowal tam niemal 40 lat, przez jego ręce przeszly wszystkie poznańskie( i nie tylko ) neony , np. wielki neon na kinie Baltyk(nie istniejącym juz niestety :cry: )kręcąca się "opona"na dachu jednego z budynków nieopodal Kaponiery, hot. Mercury, Polonez , wielki neon "Adria",neon "Poznańskie Slowiki"z pięciolinią i nutkami przy ul.Św,Marcin i wiele, wiele innych...Ojciec byl odpowiedzialny za ostatnie ogniwo produkcji- pracowal na tzw. stanowisku prózniowym. a więc odpompowanie powietrza, wupszczenie rtęci, wygrzanie elektrod gazem szlachetnym-helem, ponowne odpompowanie, następnie gaz argon, neon, lub ich mieszanka , zatopienie kapilary pod próżnią , wyjarzanie w tzw. sezonowni i....neonik gotowy :D
szkoda,ze dziś tak niewiele się tego robi ...wszędzie te wstrętne ledy , swietlówki T8 na elektronicznych statecznikach-drżące, bo nie radzące sobie wogóle z mrozem, pleski i inne "tańsze, nowoczesne i nieśmiertelne "technologie ... :cry:
neon to relikt przeszlości , podobnie ,jak stare poczciwe oprawy uliczne , które wymierają i wiele innego ,kultowego osprzętu i źródel swiatla, wielka szkoda.......
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez cieszyn » 29 listopada 2011, 00:52

Michal napisał(a):Witam,

Tym palnikiem podgrzewa się szkło na długości,np. w celu wykonania różnego rodzaju łuków.Wystający pręt z lewej strony służy do skracania lub wydłużania płomienia
Obrazek


tak mi się skojarzyło, że owe węże, zasilające (gazem ziemnym?) ów palnik, są już od bardzo bardzo dawna zabronione do użycia w takim właśnie celu, czyli połączeń elastycznych, możliwe są tylko połąćzenia sztywne.
Ciekawe, czy właściciel ma tego świadomość :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez Michal » 29 listopada 2011, 15:32

To są palniki na propan butan i można je zasilać przewodami elastycznymi ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Produkcja szkła do neonów

Postprzez andrzejlisek » 3 grudnia 2011, 13:50

cieszyn napisał(a):tak mi się skojarzyło, że owe węże, zasilające (gazem ziemnym?) ów palnik, są już od bardzo bardzo dawna zabronione do użycia w takim właśnie celu, czyli połączeń elastycznych, możliwe są tylko połąćzenia sztywne.
Ciekawe, czy właściciel ma tego świadomość :roll:

Przecież istnieją specjalne węże do gazu, gumowe, również takie, które wyglądają jak wąż do prysznica. Jeżeli stosują taki waż przeznaczony do gazu, to żadnej kary nie zapłacą. Inną sprawą jest ryzyko podpalenia węża, ale to jest sprawa rozważności przy obsłudze palnika.


Czy ta firma wykonuje obecnie popularne kasetony na świetlówki i reklamy z LEDów? Ciekawe, czym kierują się ci, którzy zamawiają wykonanie takich rzeczy zamiast ładnych neonów. Przecież reklamę lub szyld robi się po to, żeby przyciągnąć klienta.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Poprzednia strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości