Neony Prypeci

Wszystko o neonach

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 30 marca 2018, 18:29

patrząc jak kalecza rzemiosło ci co się bawią w odtwarzanie Prypeci 3D to odnoszę wrażenie że powinieneś ich zacząć uczyc jak to robić :) detale odwzorowujesz idealnie

p.s dowiedziałem się wlasnie dziś jak świecił neon na księgarni, tylko będzie to jeden z trudniejszych neonów do odtworzenia
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 30 marca 2018, 18:46

Whites86 napisał(a):patrząc jak kalecza rzemiosło ci co się bawią w odtwarzanie Prypeci 3D to odnoszę wrażenie że powinieneś ich zacząć uczyc jak to robić :) detale odwzorowujesz idealnie

p.s dowiedziałem się wlasnie dziś jak świecił neon na księgarni, tylko będzie to jeden z trudniejszych neonów do odtworzenia


Naprawdę miło mi to słyszeć. Jeśli chodzi o odwzorowanie detali, to myślę, że jest to kwestia zebrania odpowiedniej dokumentacji przed rozpoczęciem modelowania, tylko na tym się opieram, w Prypeci nigdy nie byłem.

Czy chodzi o te neony? Nie wyglądają zbyt skomplikowanie.
Obrazek
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 30 marca 2018, 19:12

niby nie ;) ale jak się im przyjrzeć ;)

pa na to:
to był neon z podświetleniem tła, tło było białe, napisy czerwone,(taki troche 3D) i problem obecnie polega na tym ze nijak nie idzie zrobić lepszych fotek niż te które zrobiłem, obiekt jest strasznie zarośnięty i to w dodatku jakims kolczastym gównem , mało tego częściowo zawalony, wiec nawet nie idzie wejść na dach
oprócz samych liter było też logo киівкниготорг , i numer sklepu na końcu wyrazu knigi

chciałem tez napisac ze nie wiem na jaki kolor swiecily poziome neony obok wyrazu knigi ale po Twoich kolorowych fotkach widze niebieska farbe wiec mogly być niebieskie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 30 marca 2018, 19:26

Nie jest tak źle. Najpierw zrobię tło, które będę mógł sobie skopiować, podobnie jak rurki - zrobię jedną i metodą kopiuj-wklej zapełnię tło. Potem na taki zestaw będę nakładać litery. Najwięcej problemów widzę w odtworzeniu logo, tak, aby wyglądało jak pierwowzór.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 30 marca 2018, 19:43

WOS60 napisał(a):Nie jest tak źle. Najpierw zrobię tło, które będę mógł sobie skopiować, podobnie jak rurki - zrobię jedną i metodą kopiuj-wklej zapełnię tło. Potem na taki zestaw będę nakładać litery. Najwięcej problemów widzę w odtworzeniu logo, tak, aby wyglądało jak pierwowzór.

mam jeszcze inny trudny neon, o ile sam napis to pikuś (chodz nie wiem na jaki kolor świecił) to jest jeszcze cos czego nie widać na zadnej starej fotce, obok napisu Berizka sa neonowe gałązki i liscie i nie bardzo mam fotki szczegółowe tego neonu bo jak byłem teraz to zapomniałem sfocić, mam tylko z listopada 2016 (sklep się zawalił) , akurat to wiem na jaki kolor świeciło bo ukradliśmy stamtąd pare listków i odpaliliśmy ale , sam napis to zagadka na której rozwiązanie czekam,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 30 marca 2018, 20:14

Niestety jedyne zdjęcia "Beriozki" jakie aktualnie posiadam przedstawiają sklep bez neonów tylko z nieświecącym szyldem. A kolor napisu obstawiałbym czerwony lub niebieski.

Edit:
Znalazłem to zdjęcie, o którym pisałem.
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 31 marca 2018, 11:50

WOS60 napisał(a):Niestety jedyne zdjęcia "Beriozki" jakie aktualnie posiadam przedstawiają sklep bez neonów tylko z nieświecącym szyldem. A kolor napisu obstawiałbym czerwony lub niebieski.

Edit:
Znalazłem to zdjęcie, o którym pisałem.

no właśnie, najgorsze jest to że prawie nikt nie sfocił go po awarii, a jak już to jakiejś marnej jakości gdzie nie widać tych gałązek neonowych, od biedy możemy zostawić ten sklep na koniec, mam kumpla który jest regularnie w strefie średnio co półtorej tygodnia jeśli znalazł by czas może by sfocił je dokladniej
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 31 marca 2018, 14:33

Whites86 napisał(a):
WOS60 napisał(a):Niestety jedyne zdjęcia "Beriozki" jakie aktualnie posiadam przedstawiają sklep bez neonów tylko z nieświecącym szyldem. A kolor napisu obstawiałbym czerwony lub niebieski.

Edit:
Znalazłem to zdjęcie, o którym pisałem.

no właśnie, najgorsze jest to że prawie nikt nie sfocił go po awarii, a jak już to jakiejś marnej jakości gdzie nie widać tych gałązek neonowych, od biedy możemy zostawić ten sklep na koniec, mam kumpla który jest regularnie w strefie średnio co półtorej tygodnia jeśli znalazł by czas może by sfocił je dokladniej

Jak wrócę do domu spróbuję poszukać jakichś zdjęć w internecie, może coś uda się znaleźć. Teraz mam tylko dostęp do telefonu, więc nawet jakbym coś znalazł to nie miałbym ani jak zapisać, ani jak wstawić na forum.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 31 marca 2018, 18:11

WOS60 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
WOS60 napisał(a):Niestety jedyne zdjęcia "Beriozki" jakie aktualnie posiadam przedstawiają sklep bez neonów tylko z nieświecącym szyldem. A kolor napisu obstawiałbym czerwony lub niebieski.

Edit:
Znalazłem to zdjęcie, o którym pisałem.

no właśnie, najgorsze jest to że prawie nikt nie sfocił go po awarii, a jak już to jakiejś marnej jakości gdzie nie widać tych gałązek neonowych, od biedy możemy zostawić ten sklep na koniec, mam kumpla który jest regularnie w strefie średnio co półtorej tygodnia jeśli znalazł by czas może by sfocił je dokladniej

Jak wrócę do domu spróbuję poszukać jakichś zdjęć w internecie, może coś uda się znaleźć. Teraz mam tylko dostęp do telefonu, więc nawet jakbym coś znalazł to nie miałbym ani jak zapisać, ani jak wstawić na forum.

spoko, nie mogę się też doczekać neonu sporttowary na budynku ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez matit1 » 31 marca 2018, 19:42

Te litery "3D" z podświetleniem od tyłu ciekawie wyglądałyby świecące. Szkoda, że nie ma do nich łatwego dostępu.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron