Neony Prypeci

Wszystko o neonach

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2018, 21:38

pretensji jako takich nie mieli ;) jedynie troche narzekał że tyle się starali i nikt tego nie zobaczył wkur$%^&li tylko policje tym i nic więcej ;)
na początku myślałem że będę znienawidzony przez tą grupe, ale okazało się ze są spoko, zalozyciel tej grupy dal mi nawet w prezencie naszywki z ich logo SectorZone
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 1 kwietnia 2018, 23:17

Whites86 napisał(a):pretensji jako takich nie mieli ;) jedynie troche narzekał że tyle się starali i nikt tego nie zobaczył wkur$%^&li tylko policje tym i nic więcej ;)
na początku myślałem że będę znienawidzony przez tą grupe, ale okazało się ze są spoko, zalozyciel tej grupy dal mi nawet w prezencie naszywki z ich logo SectorZone

Czyli cofam to, co powiedziałem, po za tym, że wasza akcja była lepiej zorganizowana i przeprowadzona :).
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 3 kwietnia 2018, 13:19

na swoim profilu na VK od czasu do czasu wrzucałem efekty Twoich prac i zgłosił się do mnie koleś co tworzy Prypeć 3D
z taką oto wiadomością ;) (jeśli będzie trzeba przetłumaczę)

Дружище, я работаю над созданием 3D моделей зданий города Припять и ЧЗО, не мог бы ты поделиться исходниками своих фотографий? Как известно, ВКонтакте сжимает фотографии после выгрузки, а найти подобные неэкскурсионные фотографии практически невозможно.
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 3 kwietnia 2018, 13:32

Whites86 napisał(a):na swoim profilu na VK od czasu do czasu wrzucałem efekty Twoich prac i zgłosił się do mnie koleś co tworzy Prypeć 3D
z taką oto wiadomością ;) (jeśli będzie trzeba przetłumaczę)

Дружище, я работаю над созданием 3D моделей зданий города Припять и ЧЗО, не мог бы ты поделиться исходниками своих фотографий? Как известно, ВКонтакте сжимает фотографии после выгрузки, а найти подобные неэкскурсионные фотографии практически невозможно.

Czy dobrze zrozumiałem, że chodzi o zdjęcia, na których wzoruję się odtwarzając budynki?
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 3 kwietnia 2018, 13:46

chodzi mu o oryginały fotek (grafik komputerowych zrobionych przez Ciebie) z których on będzie mogł skorzystać, bo po wrzuceniu na VK mocno tracą na jakości dodatkowo ja sciągałem je bezpośrednio z forum, a nasza galeria tez masakruje jakośc fotek
oczywiście niczego nie dostanie bez wcześniejszej Twojej zgody :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 3 kwietnia 2018, 13:53

Whites86 napisał(a):chodzi mu o oryginały fotek (grafik komputerowych zrobionych przez Ciebie) z których on będzie mogł skorzystać, bo po wrzuceniu na VK mocno tracą na jakości dodatkowo ja sciągałem je bezpośrednio z forum, a nasza galeria tez masakruje jakośc fotek
oczywiście niczego nie dostanie bez wcześniejszej Twojej zgody :)

Generalnie to, co tu wrzucam to są oryginały. Mogę wygenerować coś w większej rozdzielczości, te które wrzucam na forum są od razu generowane w rozdzielczości 1024x768. Mógłbym też dodać wtedy jakiś znak wodny.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 3 kwietnia 2018, 14:03

WOS60 napisał(a):
Whites86 napisał(a):chodzi mu o oryginały fotek (grafik komputerowych zrobionych przez Ciebie) z których on będzie mogł skorzystać, bo po wrzuceniu na VK mocno tracą na jakości dodatkowo ja sciągałem je bezpośrednio z forum, a nasza galeria tez masakruje jakośc fotek
oczywiście niczego nie dostanie bez wcześniejszej Twojej zgody :)

Generalnie to, co tu wrzucam to są oryginały. Mogę wygenerować coś w większej rozdzielczości, te które wrzucam na forum są od razu generowane w rozdzielczości 1024x768. Mógłbym też dodać wtedy jakiś znak wodny.

wypadalo by dać znak wodny, VK to rosja a wiesz jak tam się postepuje z nieoznakowanym towarem...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 3 kwietnia 2018, 14:22

Whites86 napisał(a):
WOS60 napisał(a):
Whites86 napisał(a):chodzi mu o oryginały fotek (grafik komputerowych zrobionych przez Ciebie) z których on będzie mogł skorzystać, bo po wrzuceniu na VK mocno tracą na jakości dodatkowo ja sciągałem je bezpośrednio z forum, a nasza galeria tez masakruje jakośc fotek
oczywiście niczego nie dostanie bez wcześniejszej Twojej zgody :)

Generalnie to, co tu wrzucam to są oryginały. Mogę wygenerować coś w większej rozdzielczości, te które wrzucam na forum są od razu generowane w rozdzielczości 1024x768. Mógłbym też dodać wtedy jakiś znak wodny.

wypadalo by dać znak wodny, VK to rosja a wiesz jak tam się postepuje z nieoznakowanym towarem...

Właśnie o takim niekonwencjonalnym podejściu do własności intelektualnej pomyślałem :)
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 3 kwietnia 2018, 14:46

pomijając już to, spokoju nie daje mi jeden sklep w Prypeci, wypytałem o niego wszystkich znanych mi mieszkańców Prypeci nikt nie jest w stanie powiedzieć mi na jaki kolor świeciły tam neony, mimo ze napis był pomalowany białą farbą to sam neon niekoniecznie musiał być biały (w końcu napisy na energetyku tez były biale a neon świecił na niebiesko a napis Energetyk na czerwono)
chodzi mi o sklep Kultowary, i tu tez jest kolejny problem, wszelkie archiwalne materiały do jakich się dokopałem pokazują ten sklep jedynie z boku, od przodu niestety nie, i nie wiem czy był tam napis Kulttowary czy tak jak na bokach Towary dla domu, dodatkowo niewiadomo po co zniszczono ten neon krótko po awarii chyba w 89 roku już leżał na glebie, materiały z lat 90 pokazują go już leżącego pogiętego a jakiś czas później przeniesiono te zwalone napisy pod jeden z bloków mieszkalnych niedaleko obok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 3 kwietnia 2018, 15:46

Nie mam żadnych zdjęć tego sklepu, więc niestety nie pomogę. Na czwartym zdjęciu od góry, na przednim neonie widać drugą literę, chyba jest to "a". Gdybym miał go wykonywać, zrobiłbym go w trzech wersjach: czerwonej, niebieskiej i białej.

Edit:
Znalazłem takie zdjęcie "Fabryki Kuchni", niestety czarno-białe:
Obrazek

Zaciekawiła mnie też oprawa na pierwszym słupie, czy to kwadratówka bez klosza?
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron