Neony Prypeci

Wszystko o neonach

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 08:28

WOS60 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
WOS60 napisał(a):Faktycznie lepiej będzie zostawić plac na koniec, skoro został najlepiej udokumentowany. To może jakaś główna ulica?

głowną była Al.Lenina na której były 3 sklepy z czego tylko 2 miały neony, Kołosok którego jeszcze się nie podjelismy, i Strumok który jest już gotowy ;)

Trochę mało tych neonów jak na główną ulicę :). A "Kafe Prypeć" z przyległym budynkiem od strony miasta?

Edit:
Znalazłem jeszcze takie zdjęcia z Prypeci. Czy to są zdjęcia z lat siedemdziesiątych?

ohoho nieźle , o ile ten stary neon na sklepie strumyk widziałem, to tak dobrej fotki starego neonu na kafe Prypeć jeszcze nie widziałem, co ciekawe musial on być zmieniony na krótko przed awarią, bo jego szczątki nadal zalegają pod budynkiem kafe Prypeć, ( i jak na złość zapomniałem teraz się tam przejc i go dokładniej sfocić, mam tylko fotki z 2013r)

te co znalazłeś to sa z lat 70, nie ma jeszcze płaskorzeźby na sklepie Strumyk
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez WOS60 » 28 marca 2018, 09:11

Mam jeszcze takie zdjęcia:

"Kafe Prypeć" w kolorze.
Obrazek

Oraz zdjęcie prawdopodobnie z lat dziewięćdziesiątych, z którego wynika, że neon był niebieski, a nie zielony.
Obrazek

Stara wersja "Strumyka", też w kolorze, wychodzi na to, że pierwotnie neon był czerwony z białym podkreśleniem. Sądząc po rusztowaniu, dopiero stawiają płaskorzeźbę.
Obrazek

Dwa kolorowe zdjęcia "Jubilejnego".
Obrazek
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 09:22

tymi kolorami na starych fotografiach tez bym się nie sugerował one często były przekłamane, generalnie farba na literach jest zielona, troche dziwnym by było żeby od tak zmieniła kolor z niebieskiego na zielony
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez WOS60 » 28 marca 2018, 09:36

Spróbowałem trochę skorygować kolory, ale i tak wychodzi niebieski:
Obrazek

Znalazłem też zdjęcie, na którym oprócz zielonej farby widać też resztki niebieskiej:
Obrazek

Ciekawe jest też to, że na starych zdjęciach nie widać rurek w neonach od tej strony, czyżby nie zdążyli ich zamontować?
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 09:40

moglo tak być, to by potwierdzało dlaczego nie zdążyli wywieźć starego neonu jaki został zdemontowany, bo tych prac z wymianą neonów niedokonczono przez awarię, bo rurki od strony zalewu już były, jest jedna fotka na której idealnie je widać
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez WOS60 » 28 marca 2018, 09:59

Ja to widzę tak: pierwotnie oba neony nowego wzoru miały być zielone, jednak postanowiono, że jeden z nich będzie niebieski. Przemalowali więc ten od strony miasta na niebiesko, ale zrobiono to jakąś byle jaką farbą, która do dzisiaj zdążyła już odpaść. Na tym zdjęciu widać, że to jednak niebieska farba została nałożona na pierwotny kolor.
Obrazek

Wyjaśniałoby to też brak rurek, zielone były gotowe, więc je zamontowano, niebieskie mogły nie dojechać, albo leżą gdzieś w magazynie gdyż nie zdążono ich zamontować przed awarią.
Widziałem na waszym filmie dużo prostych rurek leżących na ziemi, a ten neon w dużej części składał się właśnie z takich, może są one od tego właśnie neonu?
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 10:02

WOS60 napisał(a):Ja to widzę tak: pierwotnie oba neony nowego wzoru miały być zielone, jednak postanowiono, że jeden z nich będzie niebieski. Przemalowali więc ten od strony miasta na niebiesko, ale zrobiono to jakąś byle jaką farbą, która do dzisiaj zdążyła już odpaść. Na tym zdjęciu widać, że to jednak niebieska farba została nałożona na pierwotny kolor.


Wyjaśniałoby to też brak rurek, zielone były gotowe, więc je zamontowano, niebieskie mogły nie dojechać, albo leżą gdzieś w magazynie gdyż nie zdążono ich zamontować przed awarią.
Widziałem na waszym filmie dużo prostych rurek leżących na ziemi, a ten neon w dużej części składał się właśnie z takich, może są one od tego właśnie neonu?

neony prawdopodobnie wytwarzano w warsztatach technikum nr8 , to była wielofunkcyjna szkoła i wlasnie w tych warsztatach były popakowane zbiorczo proste rurki neonowe tylko problem w tym że wszystkie były pomarańczowe
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez WOS60 » 28 marca 2018, 10:23

Czyli, skoro produkcja odbywała się na miejscu, prawdopodobnie w ogóle ich nie wyprodukowano.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 28 marca 2018, 11:20

WOS60 napisał(a):Czyli, skoro produkcja odbywała się na miejscu, prawdopodobnie w ogóle ich nie wyprodukowano.

albo zostały zniszczone,
tak pozatym wydzieliłem temat do osobnego wątku , bo nawaliliśmy już 10 stron postów w jednej tematyce a to już wymaga osobnego wątku
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 28 marca 2018, 12:19

Mam pytanie dotyczące sklepu meblowego. W którym miejscu on stał? Potrzebuję znaleźć go na zdjęciach satelitarnych ale nigdzie go nie widzę.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron