Neony Prypeci

Wszystko o neonach

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 6 kwietnia 2018, 10:13

WOS60 napisał(a):Nie mam żadnych zdjęć tego sklepu, więc niestety nie pomogę. Na czwartym zdjęciu od góry, na przednim neonie widać drugą literę, chyba jest to "a". Gdybym miał go wykonywać, zrobiłbym go w trzech wersjach: czerwonej, niebieskiej i białej.

Edit:
Znalazłem takie zdjęcie "Fabryki Kuchni", niestety czarno-białe:

Zaciekawiła mnie też oprawa na pierwszym słupie, czy to kwadratówka bez klosza?

znam to zdjęcie,
co do oprawy to tam były te węgierskie elektromosy podobne do kwadratówek, gdzieniegdzie można spotkać takie jeszcze z kloszem (widziałem je na terenie piekarni)
na literach nie zachowała się żadna farba, jakieś rurki są całe i teoretycznie można by sprawdzić jaki to był kolor, ale zanim ja tam pojade...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 6 kwietnia 2018, 10:57

Zrobię ten neon świecący na niebiesko, najwyżej potem się zmieni. Jeszcze dzisiaj mam też zamiar skończyć pralnię, ale nie znalazłem żadnych zdjęć samego neonu z bliska i nie wiem jak ułożone były rurki oraz czy napis nad drzwiami również świecił.
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 6 kwietnia 2018, 12:12

Whites86 napisał(a):
прачечная химчистка Pralnia chemiczna, dałem też screen z gry dla lepszego obrazu bo neon od paru lat nie istnieje, ale w grze popełnili jeden błąd, oryginalnie było tam pisane T czyli (m) химчисmка a oni u żyli zwykłego T po farbie na literach mysle że neon był żółty (czekam na potwierdzenie)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


dobre oko masz, ja dopiero teraz zauważyłem ze był napis nad drzwiami "nowość"
nie mam pojęcia czy był neonem, bardzo szybko go zdjęli i to chyba jedyne foto na którym się załapal
natomiast napis praczecznaja chimczistka był tak cienki że jedna rurka pokrywała go praktycznie w całości
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 6 kwietnia 2018, 12:49

Tak myślałem, że była tylko jedna rurka na literę. Co do napisu nad drzwiami, miałem gdzieś chyba jeszcze jedno zdjęcie. Poszukam na dysku i jak znajdę, to je wrzucę.

Edit:
Znalazłem, zdjęcie zrobiono chyba w latach dziewięćdziesiątych, więc cała konstrukcja napisu jest już trochę podniszczona i nie widać za bardzo czy był to neon.
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 6 kwietnia 2018, 13:29

wydaje mi się że to nie był neon, ten obiekt był używany cały czas od awarii do dzisiaj, jedno z 3 nieopuszczonych miejsc w Prypeci, wiec watpie by ktoś tam poniszczył rurki neonowe, nawet nie widać w tym napisie żadnych otworów na te rurki, wydaje mi się ze to zwykły napis
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 6 kwietnia 2018, 18:21

Oto gotowa pralnia. Neony zrobiłem w trzech wersjach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 6 kwietnia 2018, 18:26

baja :) niebieskie na bank nie były, cos pomiędzy pomarańczowym a żółtym, ale i tak jest super :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 6 kwietnia 2018, 19:14

Whites86 napisał(a):baja :) niebieskie na bank nie były, cos pomiędzy pomarańczowym a żółtym, ale i tak jest super :)

Tak naprawdę to nie jest pomarańczowy, a czerwony. Nie wiem dlaczego wyszedł akurat taki odcień bo zawsze używam tej samej barwy do czerwonych neonów.
Znalazłem też ciekawe zdjęcie neonu, może nie z samej Prypeci, ale z bliskich okolic, czyli kwalifikujący się do odtworzenia :).
Obrazek
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Re: Neony Prypeci

Postprzez Whites86 » 6 kwietnia 2018, 19:28

haslo jest genialne na tym biurowcu elektrowni... pracuje na komunizm, no i zapracowala ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neony Prypeci

Postprzez WOS60 » 6 kwietnia 2018, 19:44

Whites86 napisał(a):haslo jest genialne na tym biurowcu elektrowni... pracuje na komunizm, no i zapracowala ;)

Kiedyś spotkałem się z kontrowersyjnym stwierdzeniem, że Elektrownia Czarnobylska plan pięcioletni wypełniła w kilka mikrosekund :).
WOS60
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lutego 2018, 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości