[Kielce] S7 - Wiśniówka - Chęciny

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

Re: [Kielce] S7 - Wiśniówka - Chęciny

Postprzez mateusz » 16 września 2011, 14:16

Niestety łyżki nie spełniają też żadnych norm jeśli chodzi o oświetlenie dróg ekspresowych, chociaż z drugiej strony to czy na takiej drodze po zmroku musi być widno jak w dzień :roll: Przecież samochody mają światła a wiele nowych dróg ekspresowych w Polsce oświetlenie ma tylko w okolicach ważnych węzłów... Jak czasami patrzę jak gęsto stawiają latarnie np. na nowo oddanych odcinkach trasy S7 w Warmińsko-Mazurskim, które częsti potem i tak nie świecą bo gminy nie chcą płacić za energię, którą te latarnie zużywają...

Kwiatów łyżek wielka szkoda...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Kielce] S7 - Wiśniówka - Chęciny

Postprzez cieszyn » 16 września 2011, 14:20

Zgadzaam się, że są trasy, gdzie oświetlenie wydaje się być mocno nadmiarowe! Ciekawe, czy w takich przypadkach jest to zgodne z normami. A jeśli tak, to chyba te normy są z bogatego kraju :cry: Nie mam nic przeciwko dobremu oświetleniu dróg, ale jeśli widać, że jest to przesadne oświetlenie i generuje dodatkowe niepotrzebne koszty, to z czymś takim się nie zgadzam, bo za takie oświetlenie w jakiś tam sposób płacimy my wszyscy w podatkach, więc ergonomia, normy, efektywność oraz rachunek ekonomiczny powinny iść w parze, a nie kontrastować ze sobą

PS - ponoć jest tylko kilka obiektów widocznych z kosmosu na Ziemi w nocy, m.in. są to autostrady w Belgii (albo Danii??) ??? - czemu? Bo są rzęsiście Oświetlone :idea: :idea: :idea:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kielce] S7 - Wiśniówka - Chęciny

Postprzez ousd » 23 kwietnia 2012, 15:44

Kurcze - jak ja często tą drogą jeździłem do babci. Jak jechałem kiedyś z rodzicami po 22 to myślałem że jest dzień bo te 400w tak dawały :) . A teraz założyli Sriteco które pewnie świeci jak żarówka 15 w w wosie :evil:
ousd
 

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości