Oświetlenie tuneli drogowych

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez rtęciówka » 27 kwietnia 2008, 21:29

cieszyn napisał(a):PS. Neon, może dasz radę cyknąć kiedyś oświetlenie tunelu pod katowickim Rondem ???

Dzisiaj tam było ok. 14:00 widniej niż zwykle, nie wiem czemu, ale w jednym z tuneli było włączone więcej opraw, na początku. Też się dziwię,że Neon jeszcze tam nie focił, bo już całe Katowice obfocił, nawet Osiedle Tysiąclecia po części :)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez Luk » 27 kwietnia 2008, 21:45

W Gliwicach na ul. Piwnej są w tunelu pod torami kolejowymi na sodowo świecące strady (czy inne oprawy, nie pamiętam dokładnie)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 21:49

Paweł napisał(a):Fajne fotki :) Cieszyn, te oprawy muszą świecić bo ze względów bezpieczeństwa - w tunelu musi być widno. Ponieważ tu są stare oprawy to nie mają one regulacji w stosunku do natężenia światła słonecznego.

Dzięki Paweł, ale czy nie zdaje CI się, że 42 oprawy to nie przesada?

Ja myślałem o innej regulacji - zmierzchowej, załączającej większość opraw, podczas gdy w ciągu dnia paliły by się "dyżurne", niewielkie ilości opraw.

Takie 42 oprawy świecące w ciągu całego roku to przesada.

Ciekawe, jakie są przepisy co do oświetlenia tuneli, czy wg nich, te 42 oprawy ma tam sens, bo wg mnie to idiotyzm!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez Paweł » 27 kwietnia 2008, 21:54

Ale te oprawy nie mają takiej skuteczności jak dzisiejsze nowoczesne... Nie zostaną wymienione bo i tak cała Trasa Toruńska się sypie i nowe pojawią się zapewne po przebudowie tej marnej jakości trasy z końca lat 70-tych.
Ciekawe czy w tych oprawach były wcześniej rtęciówki czy od razu sodówki tak jak kwadratówki świecące od nowości do dziś.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 21:57

Paweł napisał(a):Ale te oprawy nie mają takiej skuteczności jak dzisiejsze nowoczesne... Nie zostaną wymienione bo i tak cała Trasa Toruńska się sypie i nowe pojawią się zapewne po przebudowie tej marnej jakości trasy z końca lat 70-tych.


To prawda, tylko wiesz, to chyba naturalna reakcja, jak widzisz takie mnóstwo opraw świecących się non-stop
Jak Toruńską zaczną remontować, to ja się chyba gdzieś przeprowadzę, tam będzie horror! Już jest każdego dnia, chyba, że stanie się cud, i miasto wybuduje Most Północny! :shock:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez neon44 » 27 kwietnia 2008, 22:00

cieszyn napisał(a):PS. Neon, może dasz radę cyknąć kiedyś oświetlenie tunelu pod katowickim Rondem ???


Już dawno cyknąłem. Oto kilka ujęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 22:04

NEON - dzięki! :mrgreen:
Mówię, i mam! Ale fajnie

Ładnie to wygląda, i jest inteligentne, czyli nie zawsze wszystkie oprawy świecą.

Wiesz, jakie typy tam pomontowali?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez Paweł » 27 kwietnia 2008, 22:06

Utrudnienia z powodu planowanej rozbudowy zaczną się dopiero gdy zostanie wybudowany most Północny - teraz nie ma możliwości bo to oznaczało paraliż najbardziej obciążonej trasy w kraju... W tej chwili są betonem wzmacniane filary i stale monitorowany stan aby tylko wiadukty wytrzymały do końca budowy Trasy Mostu Północnego.
Tak więc kwadratówki na moście gen. Roweckiego-Grota na 2 lampy postoją dłużej niż planowano, później wszystkie słupy zostaną usunięte bo ma to być pierwszy poszerzony most w Polsce o 1 pas ruchu i ciąg pieszo-rowerowy.
Inteligentne oprawy znajdziesz w wielu innych tunelach np. te na Trasie Łazienkowskiej - dawniej były do świetlówki 40W świecące non stop.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 23:02

Paweł - dzięki za wyjaśnienia.
Ten most to chyba jest mocno nadwyrężony, jak wracam z pracy, i stoję w korku na nim nad Wisła, i trafię na strzałkę fali stojącej, to mi auto podnosi się i opada i to się dość wyraźnie czuje, choć ja się wtedy niezby wyraźnie znowu czuję :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie tuneli drogowych

Postprzez Michal » 27 kwietnia 2008, 23:10

Fajnie macie w tej Warszawie,u nas takich tuneli z prawdziwego zdarzenia nie ma :( Ale pewnie korki są u nas mniejsze ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości