[S6] Obwodnica Trójmiasta

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

[S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez mateusz » 2 maja 2010, 13:46

Obwodnica Trójmiasta, w tym miejscu będą budować węzeł i min. nowy wiadukt. Widać resztki właśnie usuniętego kwiata...mam nadzieję ,że wszystkich nie usunął, bo mimo wszystko fajnie wyglądają.
Obrazek
autor : Papaj z forum SCC
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez Whites86 » 2 maja 2010, 15:14

mateusz napisał(a):Obwodnica Trójmiasta, w tym miejscu będą budować węzeł i min. nowy wiadukt. Widać resztki właśnie usuniętego kwiata...mam nadzieję ,że wszystkich nie usunął, bo mimo wszystko fajnie wyglądają.

autor : Papaj z forum SCC

ale za to tragicznie świecą :roll: sa na nich sintry ... bardzo czesto jezdze tą obwodnica , tam powninny byc zupelnie inne oprawy najlepiej z plaskim kloszem
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez neon44 » 19 lipca 2013, 12:11

kilka zdjęć z obwodnicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oświetlenie LED

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez famabud » 19 lipca 2013, 13:52

Deski już wtargnęły na ekspresówkę. :| Jedna obwodnica, a tyle różnych opraw. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez slaweklampy » 19 lipca 2013, 14:13

Była modernizowana w różnym czasie, stąd te różnice. Na Pomorzu jest silna tendencja do stosowania nowszych typów opraw. Do lat 90 występowały tu OURW 2250 na 10 ramiennych kwiatach.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez trojmiejski » 19 lipca 2013, 14:39

OURW na tych kwiatach z ostatniego zdjęcia były co najmniej do 1997 roku, pod koniec istnienia wkręcone w nie rtęciówy były albo niesprawne albo wydojone.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez qba » 19 lipca 2013, 18:32

trojmiejski napisał(a):OURW na tych kwiatach z ostatniego zdjęcia były co najmniej do 1997 roku, pod koniec istnienia wkręcone w nie rtęciówy były albo niesprawne albo wydojone.

pamiętam to. Byłem w 3 mieście w 1995 i wiosną 1997 i widziałem te kwiaty świecące. Ledwo ćmiły w nich na zielonkawo LRFy, przeważnie w każdej oprawie po jednym i do tego głownie 4-5 opraw na kwiat. Długo te kwiaty tam się trzymały, podczas gdy w mniejszych miastach jak Koszalin i Kołobrzeg 10 ramienne kwiaty były już wtedy od jakiegoś czasu zmodernizowane. I to nie tylko te z OURW, ale i z kwadratówkami. Jeszcze dłużej bo i w XXI trwały na ulicach takie kwiaty w Słupsku.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez Edziu » 20 lipca 2013, 07:14

tam gdzie sintry na tych kwiatach też były 10ramienniki OURW, podobnie na zjeździe z obwodnicy w Pruszczu gdańskim, obwodnica w latach 90tych wyglądała zupełnie inaczej, nie było pozatym drugiego pasa tylko nieczynne wiadukty tylko tam gdzie były zjazdy i kwiaty były dwa pasy, poza OURW2250 na kwiatach tez stosowano Strady, faktycznie te kwiaty bardzo długo były z OURW, nie widziałem ich nigdy w nocy :( ale jeśli już rtęciówki były wydojone badź oprawy niesprawne to już wydaje mi się ze planowano wymianę opraw, i nie inwestowano w oprawy
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez trojmiejski » 20 lipca 2013, 13:48

Wracając jeszcze do ostatniego zdjęcia z postu neona, kwiaty widoczne na nim sam dawno temu sfociłem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Co do Strad wspomnianych przez Edzia to są one nadal przy Matarni w Gdańsku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeszcze należy pamiętać, że tu: http://i267.photobucket.com/albums/ii31 ... f79afc.jpg http://i267.photobucket.com/albums/ii31 ... c8583a.jpg http://i267.photobucket.com/albums/ii31 ... 291a1d.jpg http://i267.photobucket.com/albums/ii31 ... b3fd1e.jpg
kiedyś też były kwiaty.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [S6] Obwodnica Trójmiasta

Postprzez trojmiejski » 27 lipca 2013, 19:06

To parę moich świeżych fotek, najpierw kwiaty na fragmencie przecinającym ul. Chwarznieńską:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
okolice centrum handlowego Osowa, o ile jadąc z Gdyni do Gdańska przez teren zabudowany to trzeba przejechać przez Sopot, tak na obwodnicy jest bezpośrednia granica Gdyni z Gdańskiem, po oprawach można to poznać w ten sposób, że po gdańskiej stronie granicy są Strady, a gdyńskiej SGS:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
okolice ul. Wodnika:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
wcześniej przedstawiane kwiaty przy moście którego górą biegnie ul. Juliusza Słowackiego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przedstawiane przez neona oprawy przy Auchanie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Następna strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości