Wykorzystanie Google Maps

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Wykorzystanie Google Maps

Postprzez andrzejlisek » 14 lutego 2008, 22:56

Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale myślę, że warto podawać współrzędne geograficzne ciekawych miejsc (oświetlenie ciekawymi oprawami, miejsca sprzedaży warte odwiedzenia) wykorzystując Google Maps (http://maps.google.com/). W ten sposób można jednoznacznie określić pewne obszary kraju i świata a także każdy będzie mógł sobie sprawdzić ewentualny dojazd widząc to miejsce na mapie.

Szczególnie interesujące są zdjęcia satelitarne, obiekty oglądane "z góry" też ciekawie wyglądają. :)

Aby uzyskać współrzędne należy:
- Wyświetlić interesujące miejsce w dużym powiększeniu
- Kliknąć prawym przyciskiem w interesujący punkt
- Kliknąć "Wskazówki dojazdu z tego miejsca" lub "wskazówki dojazdu to tego miejsca"
- W jednym z pól u góry pojawią się współrzędne typu: 52.407737, 16.912299
- Te współrzędne kopiujemy i wklejamy na forum

Aby czytelnik mógł zobaczyć podany punkt, wystarczy otworzyć Google Maps i w polu "Szukaj" wkleić współrzędne. Na mapie będzie wskazany punkt o podanych współrzędnych.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Wykorzystanie Google Maps

Postprzez neon44 » 14 lutego 2008, 23:04

Dobry pomysł Andrzeju tylko problem w tym że klasyki tak szybko znikają że trzeba byłoby szybko uaktualniać te mapy
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wykorzystanie Google Maps

Postprzez cieszyn » 15 lutego 2008, 19:36

W pełni popieram Andrzeja a nawet Liska ! ;)

Już kiedyś proponowałem, żeby co ciekawsze nasze tu publikowane zdjęcia "oznaczać" linkami do nich na mapach SAT.
A pomysł Andrzeja jest bardzo cenny i warto go stosować, nawet, gdyby oprawy w danym miejscu już za jakiś czas nie było - a może właśnie DLATEGO !
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykorzystanie Google Maps

Postprzez andrzejlisek » 16 lutego 2008, 19:23

Bardzo możliwe, że klasyki będą utrwalone na zdjęciach satelitarnych, ale z drugiej strony oprawy na takich zdjęciach są tak małe, że nikt nie rozróżni, czy tam wisi kwadratówka, czy Malaga.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości