Forum niedostępne przez 2 dni?

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez cieszyn » 29 lutego 2008, 23:56

DocBrown napisał(a):Nie mam pewności, czy wszyscy tak robią, niemniej mam taką nadzieję, ja osobiście archwizuje zdjęcia na CD i to chyba najlepsze wyjście, w razie rozsypki forum nie da się fotek umieścić w odpowiednich tematach dokładnie jak to było przedtem, niemniej jednak nie zginą one, a chyba głównie o to chodzi, by nie zginęły :)

Tak, ale jak sie dobrze wczytasz w moją odpowiedź, to jest tu tez drugie dno i chodzi tez o inne aspekty bezpieczeństwa naszych danych :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez KaszeL » 1 marca 2008, 17:15

Wiesz Cieszyn, prawdę mówiąc coraz bardziej zaczynasz mnie zastanawiać. Na początku piszesz, że w zasadzie nie muszę Ci odpowiadać na pytanie o backupie; więc stwierdziłem, że skoro nie muszę, to nie odpowiem. Teraz z kolei piszesz, ze były już o to pytania na forum, sugerując że ktoś poza tobą poruszał ten temat; po czym ponawiasz pytanie. A może przeoczyłem jakiś post? Jak to z Tobą jest Cieszyn, hm? Wydawało mi się, że nie raz pisałem o tym, że hostingiem zajmuje się zawodowo. Tj, jest to główny profil mojej działalności i z tego żyje. Dla mnie wykonywanie backupy jest sprawą na tyle oczywistą, że samo pytanie o niego jest uwłaczające. Niemniej, żeby zaspokoić Twoją ciekawość:

Tak, wykonuje backupy danych z kont hostingowych. Tak, także tego. Tak, zarówna baz danych jak i plików na serwerze. Tak, robię to regularnie, tak dane są eksportowane na niezależny serwer. Czy te odpowiedzi zaspokajają Twoją ciekawość? Jeśli masz dodatkowe pytania, to zapraszam na PW.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez neon44 » 1 marca 2008, 21:32

cieszyn - nie bój się o dane, rób zdjęcia :) :) :)

a masz przecież jeszcze zaległy Wrocław.

Admini czuwają nad danymi i zdjęciami
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez cieszyn » 1 marca 2008, 22:40

KaszeL napisał(a):Wiesz Cieszyn, prawdę mówiąc coraz bardziej zaczynasz mnie zastanawiać. Na początku piszesz, że w zasadzie nie muszę Ci odpowiadać na pytanie o backupie; więc stwierdziłem, że skoro nie muszę, to nie odpowiem. Teraz z kolei piszesz, ze były już o to pytania na forum, sugerując że ktoś poza tobą poruszał ten temat; po czym ponawiasz pytanie. A może przeoczyłem jakiś post? Jak to z Tobą jest Cieszyn, hm? Wydawało mi się, że nie raz pisałem o tym, że hostingiem zajmuje się zawodowo. Tj, jest to główny profil mojej działalności i z tego żyje. Dla mnie wykonywanie backupy jest sprawą na tyle oczywistą, że samo pytanie o niego jest uwłaczające. Niemniej, żeby zaspokoić Twoją ciekawość:

Tak, wykonuje backupy danych z kont hostingowych. Tak, także tego. Tak, zarówna baz danych jak i plików na serwerze. Tak, robię to regularnie, tak dane są eksportowane na niezależny serwer. Czy te odpowiedzi zaspokajają Twoją ciekawość? Jeśli masz dodatkowe pytania, to zapraszam na PW.


KaszeL. Odpowiem Ci na forum, nie na PW. Zrób z tym co chcesz, usuń, zmoderuj, wytnij, zbanuj , mnie… Są to bowiem sprawy dotyczące nie tylko nas dwóch, ale całego Forum jako takiego.

Mogę tylko odpowiedzieć, że Ty też mnie bardzo zastanawiasz.
To chyba głównie Ty odpowiadasz za sprawy techniczne?

W sytuacji, w której NIC NIE WIEM(-y) o wykonywanych backup`ach, to moje pytanie o to, czy są wykonywane, nie jest i nie może być dla Ciebie uwłaczające, więc mnie zaskoczyłeś taką reakcją. Takie są fakty, chyba, że jestem niespełna rozumu, ale czuję się dobrze . Więc sorry, ale zaszedłeś chyba za daleko w słowach o rzekomym moim uwłaczaniu Tobie? Jasnowidzem nie jestem, nie wymagaj tego ode mnie proszę

Po drugie zaspokajasz swoją odpowiedzią - zauważ - nie tylko moją ciekawość co do kwestii backupów (tak?), ale także innych, choć inni być może boją się zadawać takie pytania, jak ja. Wiele osób się tym nie przejmuje (lecz skąd wiemy, czy aby na pewno?), ale ja tak. Dlatego pytam, gdy mam wątpliwości. Jeśli to Cię razi – przepraszam.

Niepotrzebnie poczułeś się urażony.
To raczej ja czuję się urażony, że pewne moje uwagi i sugestie do admina przez Bardzo Długi Czas z nieznanych mi przyczyn nie doczekują się odpowiedzi, więc jak ja to mogę nazwać? Brakiem szacunku? Lekceważeniem usera? Trudno o inną ocenę, spójrz na to chłodnym okiem i przyznasz, że tak jest.

Faktem przecież jest, że nie doczekałem się Twoich odpowiedzi na kilka ważnych dla userów pytań (kwestia arbitralnego usuwania i przenoszenia postów bez poinformowania usera przez admina o takich czynnościach, czy dublowania treści w różnych wątkach, co powoduje coraz większy galimatias na forum). Co do tego pierwszego problemu Neon jakoś nie widział problemu, żeby te powiadomienia wykonywać, i napisał o tym niezwłocznie wprost na Forum. Ty nie napisałeś nic! Czy zatem nie uzgadniacie między sobą takich kwestii ? Jak mam rozumieć Twoje długie milczenie?
Lepiej było od razu napisać, że sie z tym nie zgadzasz, niż nie pisać nic ...

Powiem szczerze, to bardzo długie zwlekanie Admina , czyli Twoje, z odpowiedziami najbardziej mnie boli. Nie będę tego oceniał Twoimi słowami, że to jest uwłaczające dla userów, choć można by to w podobnym stylu ocenić. Tak trudno skrobnąć parę słów wyjaśnienia bez zbytniej zwłoki czasowej?

Tak to już jest, że sprawy niewyjaśnione, zamiecione pod dywan, same przez to nie znikają, raczej idą ku gorszemu. I to mnie boli najbardziej.
Czy masz tego świadomość ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez KaszeL » 2 marca 2008, 02:30

Eh, widzę, że po raz kolejny próbujesz wywołać publiczną debatę, na temat który zdaje się interesuje tylko Ciebie. W porządku. Mam niestety nieodparte wrażenie, że starasz się wyolbrzymić problem, a w ten sposób uzasadnić swoje postępowanie. Wypowiadasz się za innych, podczas gdy tak na prawdę nikt nie dał Ci takiego mandatu. Któż to taki, poza tobą jest zainteresowany kwestią backupów na forum? No kto? Wskaż mi proszę posta. Pozwól także proszę, że to sam będę decydował co może i jest, a co nie może i nie jet dla mnie uwłaczające. Tym pytaniem kwestionujesz profesjonalizm mojego podejścia do tematu obsługi forum. Mam nadzieję, że Twoja ciekawość na ten temat została zaspokojona, dlatego ten temat uważam za zamknięty.

Pozwól także, że raz na zawsze wyjaśnię jedną kwestię: Kompetencji administratorów. Jest nas tutaj dwóch, co oczywiście wszyscy wiecie. Istnieje między nami niepisana zasada, iż Neon odpowiada za wszelkie sprawy organizacyjne forum. W tym min podział na działy, a także względne zachowanie czystości poszczególnych wątków (przenosiny postów). Ja natomiast odpowiadam za kwestie czysto techniczne, a więc utrzymanie maszyny na chodzie (także finansowo) na którym działa forum. Jestem także pomysłodawcą i fundatorem domeny, pod którą działa forum - o czym większość z was zapewne nie wie. Generalnie rzecz biorąc staramy się nie włazić sobie w kompetencje. Żaden z nas nie wymaga od drugiego tłumaczenia swoich poczynań. Nie konsultujemy także żadnych spraw bieżących ze sobą. Chyba, że zdarzy się na prawdę coś ważnego. Do tej porty przytrafiło się to tylko raz, pewnie domyślacie się kiedy. W pozostałych wypadkach mamy do siebie zaufanie.

Moje nie zabieranie głosu w różnych sprawach wynika właśnie z tego, co napisałem wyżej. Swoją drogą zupełnie nie rozumiem, dlaczego wydaje Ci się, że mam obowiązek wypowiadania się na forum w każdej sprawie, a w szczególności odpowiadania na pytania zadawane przez Ciebie? Jako przykład przytaczasz sprawę usuwania postów. W tej kwestii wypowiedział się Neon. Podjął już decyzję, i uważam to za święte. Swoją drogą, ja do tej porty nie skasowałem ani nie przeniosłem ani jednego postu - o czym pewnie także nie miałeś pojęcia - bo niby skąd, tylko admini mają dostęp do logów forum. Mam natomiast nieodparte wrażenie, że mnie uważasz za sprawcę całej afery. Piszesz także o sprawie dublowania treści w różnych wątkach. Jak mniemam chodzi o błąd na forum, który powoduje iż czasami post pojawia się podwójnie. Zdaje się, że w tej kwestii zgodziliśmy się, iż potrzebna jest ingerencja w kod forum, której żaden z nas przeprowadzić nie potrafi. Jeśli chodzi o coś innego, to proszę przypomnij mi. Mamy zatem dwa tematy, Ty natomiast na wstępie pisałeś, iż tych spraw jest kilka. Nie chcę się spierać o nomenklaturę, niemniej dla mnie kilka, to więcej niż trzy. Możesz mi zatem wskazać trzecią i kolejne sprawy, w których to nie wypowiedziałem się?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Forum niedostępne przez 2 dni?

Postprzez neon44 » 2 marca 2008, 13:48

cieszyn napisał(a):Faktem przecież jest, że nie doczekałem się Twoich odpowiedzi na kilka ważnych dla userów pytań (kwestia arbitralnego usuwania i przenoszenia postów bez poinformowania usera przez admina o takich czynnościach, czy dublowania treści w różnych wątkach, co powoduje coraz większy galimatias na forum). Co do tego pierwszego problemu Neon jakoś nie widział problemu, żeby te powiadomienia wykonywać, i napisał o tym niezwłocznie wprost na Forum. Ty nie napisałeś nic! Czy zatem nie uzgadniacie między sobą takich kwestii ? Jak mam rozumieć Twoje długie milczenie?
Lepiej było od razu napisać, że sie z tym nie zgadzasz, niż nie pisać nic ...


phpbb3 nie posiada funkcji powiadamiania o usuwaniu i przesuwaniu wątków dlatego też nie powiadamiamy bo nie mamy na to czasu. KaszeL jest odpowiedzialny za kwestie techniczne forum. Ja odpowiadam za merytorykę.

cieszyn napisał(a):Powiem szczerze, to bardzo długie zwlekanie Admina , czyli Twoje, z odpowiedziami najbardziej mnie boli. Nie będę tego oceniał Twoimi słowami, że to jest uwłaczające dla userów, choć można by to w podobnym stylu ocenić. Tak trudno skrobnąć parę słów wyjaśnienia bez zbytniej zwłoki czasowej?

Tak to już jest, że sprawy niewyjaśnione, zamiecione pod dywan, same przez to nie znikają, raczej idą ku gorszemu. I to mnie boli najbardziej.
Czy masz tego świadomość ?


Podziwiam Cię jak znajdujesz czas na pisanie takich długich postów podczas gdy czekamy na Twoje nowe zdjęcia z niecierpliwością
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości